Pierwsze wrażenia

Witam jak wam mineły pierwsze godziny OB w Forshaken World

ja byłem zadziwiony znaczną ilością rodaków co chwila widać było wiadomości

od innych graczy z PL i party znaleść to łatwizna albo sam się znalazł lvl 20 dobiłem w 2h

pozdrawiam wszystkich i zapraszam do gry

Jaki jest tam maksymalny lvl?

Superaśna gra  dawno w taką nie grałem  Pzdr all graczom FW

Dla mnie taka sobie, bardziej do tej gry pasowalby mroczny klimat, nie jakis cukierkowy.

@up FW jest Heroic Fantasy a nie "cukierkowy".

A sam FW (w OB, bo w CB już grałem) podoba mi się bardzo, wreszcie F2P gdzie jest wszystko i nie ma ograniczeń w zwiedzaniu świata.

Level cap jest 80 ale mogę się mylic

bo na symulatorze skilli można rozdać tylko do 80 lvl

@Inyenn niewiem jak w ObT ale w CBT4 był 60. Gra mi się podoba już od czasu CBT ale są 2 rzeczy które mnie zdziwiły:

- poprawione lagi w mieście - w cbt zdarzał się pokaz slajdów

- wydaje mi się, że została poprawiona animacja postaci przynajmniej mój marksman wykonuje ruchy których w CBT3 nie było ;)

- może leciutki lifting graficzny w porownaniu do CBT3 - postacie wydaja się bardziej szczególowe i krawędzie nie są poszarpane.

@Up Nie ma wszystkiego w F2P ale napewno jest zdecydowanie lepiej niż w większości gier ;)miejmy nadzieję ,że PWE tego nie zepsuje...

To tyle co narazie moge napisać ponieważ grałem tylko chwilę;)

Ehh nic nowego ,nudne tak jak wszystko i powtarzajace sie questy

Ehh nic nowego ,nudne tak jak wszystko i powtarzajace sie questy

W każdej grze znajdziesz questy podobne do innej. Ja tam grałem FW tylko ww Cb i mi się podobało. ;]

Narazie macie wszystko, wszak polityka PW jest taka że dopiero na wysokich lvlach bez IS granie jest bez sensu

Tak mój kuzyn grał w BoI i grał a potem IS i BANIA !

cześc dzisiaj zacząłem grę oczywiście grałem w close becie i jestem mile zaskoczony pod względem wizualnym jest przepiękne,misje jak było w cbt nie są monotonne dwa słowa świetna gra

Taka sobie. Jak na nową grę liczyłem na coś lepszego. NA początku jest tak dużo ludzi, że nie idzie się połapać. Trochę słaba grafa jak dla mnie. Jak pojawi się na portalu to na pewno nie dam 5/5. Przyłączam się do postu zielaka10.

Wybaczcie. To moje zdanie.

Mamy zarówno powtarzalne questy jak i storyline. Dzięki czemu nie trzeba robić w kółko to samo, a jednocześnie zawsze możesz wrócić do tego co już znasz. Dla mnie to połączenie jest bardzo dobre.

Ok jest IS i niech sobie nawet będzie na high lvlach nie wiem jak ważny, rozbudowany itd. Dostajesz w grze gold coins za które możesz kupować listki. Ergo - ciężko pracujesz, dostajesz to samo co gościu wykładający realną gotówkę. Baa owe złoto jest również walutą wymienną w grze, przy jednoczesnym braku potrzeby wydawania go na poty, jedzenie itd (więc można je spokojnie zbierać). Wszystko pokaże jak to wpłynie na ekonomię gry.

A co do naszej społeczności. Mam nadzieję, że znajdzie się jakiś quest, który bez myślenia i planowania (na poziomie ogarniętego gimnazjalisty) nie będzie się dało przejść. I wtedy dojdzie do jakże potrzebnej selekcji naturalne.

ja grałem około godziny. Lecz przy tej grze napewno zatrzymam się na dłużej jak dla mnie to ta gra to połączenie pięknych skilli z Silkroad i grafiki ala world of warcraft właśnie takiej gry poszukiwałem od lat. A sama gra jest SUPERANCKA !

Nie mogę napisać, że grało mi się w FW przyjemnie. Schematyczne questy, miałka fabuła, nieatrakcyjna walka, słabiutka animacja postaci to tylko kilka z zauważonych przeze mnie wad tej gry. Co do grafiki, to dajcie spokój... mamy 2011r w końcu, a grafika prezentuje się gorzej niż w takim WoWie, który wyszedł bodajże w 2005... brak AA czy jakiegokolwiek innego systemu, który zmiękczałby krawędzie tekstur, same tekstury w niskich rozdzielczościach, postacie zbudowane bardzo prosto. Jak dla mnie FW jest dużym rozczarowaniem, szczególnie biorąc pod uwagę to, że jak już mówiłem, mamy rok 2011!

Co do grafiki, to dajcie spokój... mamy 2011r w końcu, a grafika prezentuje się gorzej niż w takim WoWie

Ty daj spokoj z takimi komentarzami. Nie dosc ze gra calkiem z free, gdzie item mall jest zawalony kostiumami i potkami do hp i mp to jeszcze wybrzydzaja. Ja rozumiem ze gra sie moze nie podobac za caloksztalt, ale zeby zaraz czepiac sie grafy to juz przesada.

Jakbyscie nie wiedzieli w każdej grze od PWE można kupować za golda z gry walute do IS. Tylko że nawet będąc ciężkim noulajfem NIGDY w ich produkcjach nie dorównasz eurowydawaczom. No ale narazie sie cieszcie XD

Ja mam 20 lvl, Assasin ;) Gra mi się bardzo przyjemnie. Według mnie grafike ma ładną :P chociaż ja mam słabego kompa więc żeby lepsza mi poszła to cudu trzeba. Co ty chcesz od skilli? Według mnie one dobrze wyglądają. U mnie wypracowała sobie ocenę 4/5 :P

Moim zdaniem i po spędzeniu kilkunastu godzin przy tym tworze, to nie widzę by ten tytuł w jakiś sposób wybił się ponad przeciętność wszystkiego F2P.

Znajdzie pewnie swoje miejsce miedzy tymi wszystkimi Tanimi F2P mmo i będzie zarabiać na siebie ludzmi którzy już zaczęli w to grać i szkoda im będzie się z tym rozstać.

Jest to produkt mocno przeciętny, a w tym roku rusza kilka naprawdę ciekawych pozycji które zawyżą mocno poprzeczkę.

I tym trudniej tej grze będzie udowodnienie tego że się mylę.

Po uruchomieniu gry pierwsze dobre wrażenie robią postacie "kreator" ich szczegółowość detali stoi na bardzo dobrym poziomie i pewnie rośnie z levelem i dobieranym lepszym ekwipunkiem.

Animacje to już w ogóle inna bajka są beznadziejne i nie będę się dalej na ten temat rozpisywał.

Desing Lokacji Startowych wybranej przez nas Rasy ... pozytywnie mnie zaskoczyły, jak na taka produkcję są nawet niezłe ... i na tym się kończy ... bo otwarte tereny już tak dobrze się nie prezentują, sterylne pustkowia z masami mobów klonów.

Miasta , Lokacje Startowe prezentują w ogóle inny poziom niż otwarte tereny, te ostatnie chyba były tworzone w ogóle przez kogoś innego (studio,ludzi). Trochę szkoda bo dobre wrażenia za chwile są psute jakimiś innymi i nie do końca przyjemnymi dla oka.

Gra ma też sporo plusów, ale jednak nie przekonują one na tyle, bym zmienił swoją osobistą ocenę dla tej gry.

Karmiłem się opiniami ludzi z CB, zapewnieniami twórców od ponad roku czasu, że w końcu dostanę coś co mnie przyciągnie na dłużej, a tu zupełnie na odwrót.

A czy PW utrzyma ludzi przy swoim nowym produkcie to już pozostawiam kwestii ich zaangażowania w ten projekt.

Mogłem wypisać(uzasadnić)więcej rzeczy na plus i minus, ale naprawdę nie warto ...