Jakiego bohatera kupić - c.d

Wygląda na to, że poprzedni temat dobił do limitu wyświetlanych postów (chyba że to coś u mnie na kompie się pierdzieli), więc proponuję kontynuować zadawanie pytań tutaj, przynajmniej na czas jakiś (póki ktoś nie powie co jest grane).

Mam to samo. Dobrze , że ktoś to zrobił. Raczej za dużo postów i stron i zaczyna się bugować.

To pozwólcie iż ja zadam pierwsze pytanie w tym temacie :D No to tak, potrzebuję pomocy w wyborze nie byle jakiego AP CARRY :P Najwygodniej grało mi się Veigarem (ten stun... :D) Chciałbym, aby ten bohater też posiadał jakiegoś stuna, slowa czy coś w tym guście :D No i jeszcze jedno, moze być trudny do ogarnięcia - lubimy wyzwania :D

Hmm spróbuj Lux (akurat jest w rotacji) może morgana, ryze???

Albo temat się zrypał od niektórych tępych postów.

Polecam ci Viktora.

Teraz ja. Szukam postaci, która można uciekać efektywnie i efektownie. Kimś kim można skakać po całej mapie. Nieważne czy ad, ap, tank, offtank itd. Coś jak Lee, Akali, Fizz.

A też kombinowałem, co się stało, bo wszystko wzięło w łeb jak napisałem na temat Teemo :D

Co do tego AP... Teraz pogrywam Annie, dobrze zbudowana faktycznie bierze co poniektórych przeciwników na serię skilli, jak to już się pojawiało wcześniej w temacie. A postać MUSI być trudna? Bo Annie jest prosta jak budowa cepa.

@UP: Zainteresuj się ulti od Ahri ;]

Ok, tamten temat zamykam, a ten podpinam.

Oh Rly? Czemu w takim razie mogę dodać tam post?

Chce ap lub ad castera na mida z dużą ilością AoE. Może być ciężka byle nie papierowa i dobra w late gamie. Oczywiście dmg musi być przyzwoity.

Jeżeli chodzi o ad to może Talon który w jakimś stopniu na początku opiera się na AoE, jednak jeżeli chciałbyś wykorzystać jego pełny potencjał "obrażeń" to bez ulti jest strasznie papierowy. Z ap przychodzi mi na myśl Brand który w late dobrym ulti sporo zdziała. A i jeszcze mój ulubiony TF który teoretycznie ma 2 AoE jednak ma w sobie niezwykły potencjał poke'u i niesamowity ult.

Spróbuj Oriannę. AoE na W, które spowalnia i AoE knock up na Ulti. Łatwo się farmi, ale jest mocna

Może Anivia mogąca dzielić murem teamfighty robiąc z 5v5 np 5v3? Q skillshot kończący się wybuchem na pewnym obszasze, W ściana, E skill trafiający bezpośrednio w target, ulti ładny AoE który można później rzucać co 5-6 sek zadając obrażenia w czasie i spowalniając wrogów. Skoro już o Anivii, to pozwolę sobie zadać pewne pytanie. Bierzemy Ashe, Nunu, Anivię. Gdy Ashe nałoży przymrożenie na przeciwnika, bądź zrobi to Nunu - obojętnie - i Anivia zaatakuje z E, czy ten atak wejdzie z dodatkowym dmg, tak jak ma to miejsce w przymrożeniu u Anivii z Q/R?

Trochę zagmatwane, ale mam nadzieję, że koniec końców zrozumiałe :)

Zrozumiałe, i z tego co ja się orientuje powinien wejść ten podwójny dmg ale nie jestem pewien. Trzeba by było w grze się przekonać :)

Qintaro- TF jest jednym z moich mainów i średnio u niego z AoE. Czerwona karta raczej do farmy a Q nie ma jakiegoś wielkiego zasięgu wokół kart jednak dmg jest op. Dlatego go tak kocham. Zastanawiam się nad Brandem i Ori. Brandem kiedyś grałem i szło mi bardzo dobrze a Ori nie grałem od dawna. Możecie podrzucić plusy i minusy obu?

z tych wszystkich postow moznaby bylo zrobic baze wiedzy o postaciach :) bo pytania na temat niektorych postaci pojawiaja sie min. 2/3x w tyg:)

Dobrym AP jest Lux (moja ukochana postać <3). Ma bardzo przyzwoity set skilli. Klatka zadajaca obrażenia i zatrzymująca 2 championów max, tarcza skalująca się z AP pomaga w team fightach, bo jak się dobrze ustawić to chroni cały team, skill obszarowy na e który spowalnia jak przechodzi po nim wróg, zadaje duże obrażenia, ma spory zasięg i odkrywa obszar na którym jest przez max 5 sekund. No i jej chluba - ultimate. Malutki cooldown, kosmiczne obrażenia i zasięg, którym można zasadzać sniper shoty w przeciwników. Jak się ogarnie też jej pasywkę, to na bursta można zebrać parę papierowych postaci na raz. Polecam zaczynać z Crystaline Flask, 2 potkami na hp i potkiem na manę. Dobry harass, można podłapać parę killi na początku i wtedy Luxana jest maszyną do zabijania.

Co do dywagacji na temat Anivii i jej E, to jak Ashe przymrozi to Anivia nie zadaje podwójnego damage. Gdzieś oglądałem film o tym jak testowała to grupka ludzi.

Czemu nie Xerath? Duży zasię, mocne ulti no i ma stuna. Jak się go ogarnie to chwila i przeciwnika nie ma.

I Anivia ma podwójne obrażenia z E:

http://eune.leagueof...ivia_kriofeniks Zobaczcie opis skilla.

A i było pytanie, czy ona zadana podwójne dmg jeśli ktoś inny zeslowuje. Nie wejdzie. tak samo jak Brand nie zestunuje, gdy ktoś użyje ignite'a na przeciwniku. To musi być Anivii slow, by weszło podwójne dmg.

Orianną nie grałem, ale wadą Branda jest na początku manożerność i długie cooldowny. Więc jak nie zestunujesz wroga to lipa. Bo wyplujesz się ze skilli i koniec. Z Zalet to on ma ogromny burst damage i jest całkiem wytrzymały.

Do uciekajacych postaci polecilbym khazixa, riven i nidalee

Tyle ze on ucieka w inny sposob :) Idac tym tropem, shen tez sie nadaje :)