Strife

Taki trochę temat ogólny, dzisiaj ruszyła CBT i chciałem się zapytać ilu forumowiczów gra.
Uprzedzając wszystkie komentarze w stylu "O boshe kolejne moba pewnie nawet nie ma nic ciekawego, to samo co wszędzie"- To tylko przypomnę że Strife jest od tych samych ludzi co stworzyli HoN'a, czyli chyba najszybszą i najtrudniejszą mobę, która powoli wymiera.

Strife nie jest zbytnio wymagającą grą, sam gram od początku bety i gra się całkiem przyjemnie mimo że postaci aż tak dużo jeszcze niema :)

Podoba mi się motyw z petami, które można levelować co daje im nowe umiejętności oraz to że mogą przynosić przedmioty ze sklepu bez wracania do bazy (nie mogą również zostać zabite).

Fajny jest również craft itemów, można stworzyć bronie rzadkie jak i np epickie, z różnymi statystykami.

P.S. Gra ma zniesione NDA więc jeżeli ktoś miał wątpliwości, to można śmiało o niej rozmawiać.

No pograłem trochę i powiem że grafika nawet przyjemna, jeżeli by porównywać Strife i HoN to dwie inne gry, HoN mroczny i krwawy a Strife bajkowy i cukierkowy. Do ludzi którzy zaczynają grać to nie przestraszcie się tutorialu gdzie traktują Was jak debila, a potem już jest fajnie. Dynamika nawet nawet, przybliżona trochę do tej z LoL'a a junglowe mobki w ogóle inne niż w innych MOBA.

Wreszcie moba która naprawdę czymś się różni od reszty, gram od wczoraj i mi się podoba oby chociaż niektóre pomysły dość kontrowersyjne[mm gdzie wybieramy bohatera zanim nam znajdzie team np,skrzynki za gry].

Podoba mi się dynamika, na pierwszy rzut oka pomysł z leczeniem poza walka wydaje sie nietrafiony ale jest to zrealizowane na tyle dobrze że to nie zabija walki w alejach i jest fajnie.

Co mi się nie podoba.

Itemy ; wszystkie itemy tego samego typu składają się z tych samych składników + przepis, dla mnie to minus

Balans : to beta więc wybaczamy

Jungla : nie przekonany jakoś jestem do niej, wydaje się zdecydowanie za łatwa.

AD i AP to ten sam stat power. - nie mogę się przyzwyczaić.

Hah. Przyznam, że gra mi się bardzo spodobała. Od początku walczyłem z hejterami, którzy mówili, że kopia LoLa i wielu z nich mówi, że Strife zapowiada się ciekawie. Grafika jest przyjemna dla oka. Jest całkowitym przeciwieństwem HoNa, w którego długo pogrywałem. Mimo wszystko na plus.

Jednakże trzeba przyznać, że balans na tą chwilę wymaga wielu korekt oraz liczba 14 bohaterów nie jest zadowalajaca. Z powodu, że to BETA można to przeboleć.

Co do jungle to faktycznie jest ona wyjątkowo prosta, oby to poprawili.

Podoba mi się bardzo motyw z lasthitowaniem. Carry może harassować, lub cofnąć się spokojnie, a support i tak będzie nabijał farmę. Świetny przykład gry zespołowej.

Jeżeli ktoś chciałby pograć, to w grze noszę nazwę taką samą jak tutaj.

Szczypta LoLa, szczypta Doty2, dołożyć pare swoich pomysłów, wymieszać i wychodzi Strife. Moba od twórców Hona bazująca na komiksowym, kolorowym designie z domieszką humoru i humanoidalnych zwierząt, chących pewnie wyrwać troche graczy z lola.Kibicuje Strife'owi aby stał się takim lolem z lepszym nieco community, choć może się okazać iż ciężko będzie nawet przegonić Infinite Crisis, który fanów swoich powoli zbiera. Ogółem Strife, to całkiem przyjemna gierka, z kulejącym balansem postaci, ale jest naprawde pozytywnie nastawiona i fajna koniec końców.

Strife to bardzo przyjemna gierka tylko nurtuje mnie jedno pytanie - Gdzie do licha mogę zmienić sterowanie myszką ?! - szukałem i nie znalazłem nic odnośnie myszki :/ smartcasty - są

zmienianie poruszania się kamerą - jest zmienianie przycisków do itemów i skilli - jest Ale nie da się zmienić sterowania postacią ;_; Wkurza mnie to jak chcę lasthitować ale nie trafiłem myszką i postać podąża w to miejsce ;_;.

Strife już przegoniło Infinite Crisis. Infinite Crisis wygrywa w sumie pod tym względem, że jest pchany w esport, ale z tego co usłyszałem i widziałem, to jeden z pro teamów z IC (chyba Reason Gaming) przenosi się właśnie do Strife.

Strife jest bardzo dynamiczny, szczególnie teamfighty. Osobiście polecam ;)

Tak patrzę na tego Infinite Crisis i to nie ma nic poza uniwersum.

Grałem ostatnio w kilka nowych moba, Strife na ich tle wypada naprawdę dobrze.
Jestem ciekaw jak potoczą się jego losy, chociaż wątpię czy LoLowców

przeciągnie na swoją stronę, sam próbowałem niejedną grą.

Ja gram i powiem wam że nawet, nawet :D

Takie info dla ludzi:
Jeżeli ktoś grał w cbt weekendzie bo był wstęp wolny i rozegrał przynajmniej jeden mecz to dostał dostęp do pełnej closed bety.
No i jakby ktoś chciał pograć jakieś luźne meczyki bez mikrofonu w party to zapraszać mnie w grze, nick Maqes.
Gram zazwyczaj adc/mid jako Rook.
I jeszcze na deser oficialny trailer "Life is toxic. Your MOBA shouldn't be." święte słowa.
http://www.youtube.com/watch?v=efJcnedeO2k

Mnie ona przyciągneła, a uważam się za lolowca grającego w dote2. Nurtuje mnie pytanie jak bedzię wyglądało p2w w tej grze, bowiem niestety ale możliwe jest występowanie takowego , choć na razie o tym devsi milczą. Grałem w Infinite Crisis i uważam iż jest o wiele gorszy od takiego Strife, lecz ma uniwersum a to przyciąga. Wg Raptra na dzień dzisiejszy, wśród popularności moba IC jest o wiele wyżej niż Strife. Jednakże Strife dopiero początkuję swoje przygody i licze iż dołączy przynajmniej do top 5 moba's of all time czy coś.

Mnie ona przyciągneła, a uważam się za lolowca grającego w dote2. Nurtuje mnie pytanie jak bedzię wyglądało p2w w tej grze, bowiem niestety ale możliwe jest występowanie takowego , choć na razie o tym devsi milczą. Grałem w Infinite Crisis i uważam iż jest o wiele gorszy od takiego Strife, lecz ma uniwersum a to przyciąga. Wg Raptra na dzień dzisiejszy, wśród popularności moba IC jest o wiele wyżej niż Strife. Jednakże Strife dopiero początkuję swoje przygody i licze iż dołączy przynajmniej do top 5 moba's of all time czy coś.

Cbt Strife ruszyła kilka dni temu, nie ma co się dziwić że jest nisko w rankingu na Raptrze. Co do p2w to nie wiem czy coś takiego ma miejsce w ogóle w jakimś MOBA, wszystko postacie w Strife są darmowe, a skiny są tanie. Wszystkie pety w grze zdobędzie się raz dwa. Nie zapominajmy że za Strife odpowiada to samo studio które stworzyło HoN'a więc doświadczenie w robieniu MOBA mają ogromne, więc o balans postaci nie ma co się martwić.

I co do Raptra jeszcze to zauważyłem że nie wykrywa mi gry, pewnie to samo ma większość.

Cbt Strife ruszyła kilka dni temu, nie ma co się dziwić że jest nisko w rankingu na Raptrze. Co do p2w to nie wiem czy coś takiego ma miejsce w ogóle w jakimś MOBA, wszystko postacie w Strife są darmowe, a skiny są tanie. Wszystkie pety w grze zdobędzie się raz dwa. Nie zapominajmy że za Strife odpowiada to samo studio które stworzyło HoN'a więc doświadczenie w robieniu MOBA mają ogromne, więc o balans postaci nie ma co się martwić.I co do Raptra jeszcze to zauważyłem że nie wykrywa mi gry, pewnie to samo ma większość.

CBT nie trwa kilka dni.

Gra ogólnie dobra ale też nie wybitna. Balans jak na razie jeszcze kuleję ale to pewnie tylko kwestia czasu to samo z ilością bohaterów. Jednak systemy które miały urozmaicić rozgrywkę spowodują iż gra prawdopodobnie stanie się p2w. Mowa tutaj o pet'ach, crafting'u i enchanting'u niestety ale gracz który poświęci realną walutę na zdobycie itemu który potem ulepszy nadając mu dodatkowe statystki będzie miał większe szanse wygrać z graczem darmowym który nie będzie posiadał tak "wypasionych" przedmiotów.

CBT nie trwa kilka dni.

Z tego newsa wynika że beta zaczęła się 28 lutego http://mmorpg.org.pl/news/zobacz/Dodatkowa-pula-kluczy-do-Strife-nowego-MOBA-od-tw%C3%B3rc%C3%B3w-Heroes-of-Newerth

No to ciekawe, że ja sam uczestniczę już w CBT dobre trzy tygodnie jak nie więcej... ciekawe... ciekawe. Przynajmniej tak mówiło mi S2 Games, ale oni przy guru pewnie nic nie wiedzą o Strife ;/

Od 28.02 było trials of strife, każdy kto chciał mógł grać przez weekend, teraz każdemu kto zagrał chociaż 1 grę będą ulepszać konto do pełnej bety.

Ale CBT były też przed trialem i można było się zarejestrować za pomocą kodu :)