Albion Online

Jakiś czas temu widziałem na Waszym portalu informacje o dość niepozornej grze Albion Online. Niestety Wasza wyszukiwarka na forum nie pokazuje żadnego tematu z szczegółami o niej. Zagłębiłem się więc w temacie sam i zacząłem szperać na własną rękę. Wracam zatem by Wam podziękować i podzielić się tym co zasłyszałem.

Albion Online ma być grą bez klas, poziomów, stawiająca za cel bycie tytułem no-grind. Do tego zapowiadana jest multiplatformowość - Windows, Linux, Android, tablet czy PC? Żaden problem, ruszy na wszystkim. Jak ktoś widział intro w newsie to zapewne już wie, że graficznie przypomina Warcrafta 3. System pozyskiwania surowców, rzemiosło nieco mi przypomina to znane z Ultimy Online. Ale niestety nie było mi jeszcze dane poznać go w szczegółach. Podobnie do wspomnianej wcześniej gry także w Albion Online po śmierci postaci gubimy cały ekwipunek. Co będzie czynić z pewnością PvP ciekawsze. Gra stawia na kooperację, więc będzie możliwość budowania własnych osad/miast, i groźba zdobycia własnego dzieła przez innych graczy. Do wyboru jest obecnie, czy to w planach 50+ projektów do wyboru. Co do ekwipunku można go dowolnie mieszać i dobierać bez żadnych ograniczeń - łącznie z takimi dziwolągami jak rycerz w zbroi z czapką maga i sztyletem w dłoni.

No i najważniejsze gra ma być całkowicie F2P, twórcy obiecują nie sprzedawać niczego co by nie dało się zdobyć samodzielnie za walutę w grze. Ale to zrozumiałe, że każdy musi za coś utrzymać serwery i mieć coś i dla siebie za robotę - nikt nie pracuje charytatywnie.

Zatem jak ktoś jest ciekaw niech gna na ich stronę i zapisuje się na Alfa Testy, które ruszają 24 marca. By zwiększyć swoje szanse na klucz warto dodać ich na Twiterze, czy na Facebooku w losowaniach można tam zgarnąć dodatkowe klucze. Oraz polecam odwiedzić ich forum, od czasu do czasu pojawiają się konkursy. Jako ciekawostkę dodam, że Polak jest tam Community Managerem.

http://albiononline.com/

Powodzenia w losowaniu, i przepraszam za przydługi mur tekstu jak ktoś przez to przebrnie. Poniżej przypomnienie filmiku z newsa.

http://www.youtube.com/watch?v=G-8hazno4gk

a728X90_02_web.jpg

Jest już możliwość zakupu Founder Packów, trzy rodzaje legendarny, epicki i weterana. Dwa pierwsze dają dostęp do alfa testów we wrześniu i grudniu (trwające około dwóch tygodni jak ostatni w kwietniu). Ostatni najtańszy daje dostęp tylko do closed bety w 2015.


warn_ico.png
Reflink
~Leman

Zainteresowałem się nią ze względu na multiplatformowość (linux ftw), ale gra broni się nie tylko tym.:) Mam nadzieję że dostanę się do alfy!

Klucze do alfa testów już nie będą rozsyłane. Trwa obecnie zapis do closed bety w 2015. Klucze do alfy będzie można co najwyżej zdobyć w konkursach na forum/facebooku itd. Ci którzy mieli okazję brać udział w ostatnich testach i grali dłużej niż 4hr dostali wybór dostania kolejnych kluczy na alfy, albo zakup Founder Packa z -30% zniżką (w którym też jest dostęp do alfa testów + bajery).

Szkoda, jeszcze więcej czekania. :C

Ja w sumie też poluję na kluczyk :D

Ale tak jak pisał @Dobrutro klucze już nie będą rozsyłane.

Jednakże jęsli ktoś miałby klucz na zbyciu, niech da znać. Jakoś się dogdamy:)

Myślę, że ten cały albion będzie jak drakensang, czy fejsbukowy kingsroad.

więcej się napłacisz, niżeli zagrasz.

Każdy musi coś zarobić, będą konta premium i waluta premium. Obecnie trwa sprzedaż founder packów i pewnie dojdą jakieś opłaty za graficzne skiny postaci. Ale coś takiego jak Drakensang raczej się nie spodziewam, bo Drakensang to istne zdzierstwo z skarbami z skrzynek i identyfikacją. Na każdym kroku jest mus płacenia, w Albion Online nie ma za co. Bo tam nie ma ani leveli, ani identyfikacji przedmiotów, ani nawet skrzynek z skarbami. :P

Ziomal, widocznie nawet nie wiesz jak gra wygląda i jaki ma zamysł. W obie gry grałem i nie mają zbyt wiele wspólnego z AO

Wszystko niby fajnie, ale gra jest spóźniona o jakieś (minimum) 6 lat. Teraz większość graczy to "każuale", którzy wolą niewymagające gry.

W tej grze wszystko można stracić, okej, niby fajnie, ale jak tracę dom, eq, konia z founder packa po raz n-ty, no to mnie coś trafi.

Jednak, zaczekam i zagram, na foundery nie będę nic wydawał bo gra nie wygląda jakoś mega zachęcająco.

Wg mnie styl graficzny gry jest bardzo miodny. Trzeba pamiętać, że gra jest stworzona pod wiele różnych urządzeń od silnych mocarnych PC, po słabsze tablety. I z tego co zauważyłem najwięcej ściągających graczy i zapaleńców jest równocześnie byłymi graczami Ultimy Online - gdzie AO bardzo ją przypomina.

ejj. jak to? grałem w poprzednich testach i to grubo ponad 4h a nie mam wejścia na te testy ;s

@edit.

nvm znalazłem maila z możliwością zdobycia klucza i przegapiłem ;s

Obecnie za samą walutę premium możesz sobie jedynie zmienić wygląd domku. Wszystko to co dostaniesz z Founderpacka możesz stracić. Co do utraty ogólnie setów to z tym niema żadnego problemu, gildie farmią surowce każdego na set stać.

Użytkownik @adriano1191 jest niestety w błędzie. Za walutę premium dostępną w founder packu można: przetwarzać surowce, produkować przedmioty (od tier 3 w górę jest wymagane srebro albo złoto w przeliczniku 1:10), można za złoto kupować ziemię, opłacać podatki za teren. Po prostu jest w oknie płacenia odpowiedni suwak do zmiany waluty w której płacimy. Jedyne co nie można zrobić z złotem to kupić coś z auction house od innego gracza, wtedy trzeba u jakiegoś wymienić złoto na srebro - najczęściej przelicznik 1:9. :P

Wszystko niby fajnie, ale gra jest spóźniona o jakieś (minimum) 6 lat. Teraz większość graczy to "każuale", którzy wolą niewymagające gry. W tej grze wszystko można stracić, okej, niby fajnie, ale jak tracę dom, eq, konia z founder packa po raz n-ty, no to mnie coś trafi. Jednak, zaczekam i zagram, na foundery nie będę nic wydawał bo gra nie wygląda jakoś mega zachęcająco.

Itemki z foundera poza teleskopem (i oczywiście goldem) nie są nic warte :P Eq to z tego co wiemT3, więc może jest dobre na 1-2 dni gry, koń i ox też dobre tylko na początek, bo potem można sobie zrobić samemu lepsze. Jedyni ich plus to unikalny wygląd, więc warto je wrzucić do skrzyni i poparadować sobie czasem :P

Ja uważam, że każdy powinien tej grze dać szanse. Hardkorowi gracze przede wszystkim to wiadome:) Ale taki casual jak pogra to może odkryje, że w mmo poza ciągłym farmieniem lvli i gearu można dążyć do czegoś więcej. Bo otwarty świat, otwarte nielimitowane pvp daje ogromne możliwości end gamingowe. Tutaj działa polityka, grube interesy pomiędzy gildiami, dyplomacja. I każdy Twój ruch ma wpływ na świat gry np poprzez jej ekonomie:)

Polecam. I zachęcam do zakładania polskich gildii, żebyśmy mogli w końcu rywalizować z jakimiś innymi polakami:]

Może i tylko jedna gildia, ale za to jaka dobra! :P

warn_ico.png
Reflink ~ NS

Konkurencja nie zaszkodzi :D Zawsze to jakaś motywacja :)

jak w to zagrać ?

jak w to zagrać ?

Póki co nie zagrasz:P Najbliższe testy w styczniu ale trzeba posiadać Founders Packa (za pieniążki), po starcie gra będzie darmowa.