Moje przemyślenia na temat Royal

Na początku chciał bym napisać gra jest dobra, lecz im dłużej grałem to stwierdzam że jest do Royal Ass.

I nie mówię tu o p2w tylko o tym popieprzonym balansie który niby wyrównuje się w end game, powiedz to krzyżowcowi który na 40 lvlu z 6k defa nie może ubić 40 assasina bo assasin ma chorego heala oraz defa mało co mniejszego od krzyżowca.

Druga sprawa nienawiść na serwerze, nie będę się tu rozpisywał ale przez to że spoty są cholernie małe są wieczne zatargi, wojenka wypowiedziana ok. Tylko że darcie japy na klasy bez op heala że padają jak szmaty i guilda przegrywa, też do najmilszych nie należy.

I tu drugi raz kłania się balans w tej grze go po prostu do end game niema.

Bo co to za tank który nie blokuje tarczą

warn_ico.png
Rozumiem irytacje tym tytułem, ale następnym razem proszę bez przekleństw.
~Leman

Już pisałeś taki temat http://mmorpg.org.pl/forum/topic/57895-royal-quest-pl-moja-opinia/
I ty serio masz 28 lat? Piszesz na max. 13, jak Ci się nie podoba społeczność w RQ to najlepiej zmień grę.

Już pisałeś taki temat http://mmorpg.org.pl/forum/topic/57895-royal-quest-pl-moja-opinia/I ty serio masz 28 lat? Piszesz na max. 13, jak Ci się nie podoba społeczność w RQ to najlepiej zmień grę.

Po to są komentarze żeby wyrazić własnie zdanie.

A ja własnie zacząłem grać w to i przyznam że po około rocznym moba-maratonie jestem zadowolony. Postacie mają dosyć dziecięcy image, więc po stworzeniu postaci od razu poczułem się młodszy, fajne uczucie ;) Ale nie o to chodzi, widziałem że ludzie się tu sprzeczają o to czy to jest p2w. Najgorsze p2w w jakie ostatnio grałem to DC Universe Online, ale to było już jakiś czas temu. Pamiętam, że jedyną opcją żeby zdobyć sprzęt t4 pod pvp było kupienie DLC last laugh. Dla pozostałych jedynie sprzęt t3. To jest w mojej opini p2w, BO NIE MA MOŻLIWOŚCI ABYŚ ZA FREE ZDOBYŁ TEN SPRZĘT. Ostatnio zainstalowałem DC żeby sprawdzić co tam słychać i z tego co zrozumiałem różnice w sprzęcie pvp zostały wyrównane i już nie ma takich schodków, ale... doszło kilka nowych DLC, w tym Home turf, który daje gigantyczną przewagę w skillach oraz mnóstwo skill pointów - polatałem nad Metropolis chwilę i odinstalowałem, bo już mnie korciło żeby Legendary chwycić... a przecież nie w tym sens. Jeżeli mam być w grze lepszy, bo jestem bogatszy w realu to, to już nie jest gra - to się powinno nazywać hipnotyzujący i manipulujący ludzkimi umysłami wysysacz pieniędzy bazujący na ludzkich ułomnościach, kompleksach i potrzebie rywalizacji, a co najgorsze, pogłębiający przepaść pomiędzy klasami społecznymi, która dzięki wielu politykom jest coraz większa na całym świecie.

Wracając do Royal Quest. Sam widziałem sklepiki w których ludzie oferowali itemy z IS za walutę ingame. Na czacie cały czas ktos oferuje przedmioty typu "karma dla wierzchowca", które normalnie są dostepne tylko w IS. Ogólnie z paroma osobami śmigalismy po low lvlowym areale pvp pod starym młynem i one potwierdzały moje spostrzeżenia - że wszystko można kupić za złoto z gry. Przyznam się nawet, że w związku z pierwszym zachwytem, też sobie zaszalałem, a co tam, chwyciłem "lodowate spojrzenie", ktore daje + 3 do trafień. 5 minut po zakupie spotkałem gościa w okularkach które dropnoł z normalnego moba i dawały mu + 2 do trafień i + 2 do uników. Nie wiem, nie wiem...na pewno będe grał dalej, ale naprawdę na p2w to nie wygląda wcale. Ktos mówił o boostach...buah xd boost to nie p2w. To tak jakby ktoś powiedział, że jump event - np. z wowa to p2w, bo dają wylewelowaną postać...co z tego, skoro możesz od 1 lvl sam ją wykoksac do tej 90tki. Tak samo jest w Tera Rising - rzeczy z item shopu mozna kupic w auction housie. To nie jest p2w.

A ten gosc co pisze, ze krzyzowce ma problem z assasynem...Mhmm na moje oko to wygląda, ż ema xle staty rozłożone i tyle, ale nie wiem, jeszcze nawet 20 lvka nie wbilem więc trudno mi cokolwiek zaopiniowac.

No to jak w końcu jest z tym RQ, jest p2w, czy nie? Jak z ulepszaniem przedmiotów, czy są potrzebne itemki z isu ? :| Grałem jakiś czas w CBT, ale potem gra jakoś mi się znudziła i zamierzam powrócić.

Tak sa potrzebne bo zwiekszaja szanse na ulepszenie x6 , potek regenerujacy 1 kliknieciem cale hp ( czyli bijesz gosci na pvp zostaje mu 5 % hp uzywa pota GG full hp ) , bosty do statystyk itd.

To podziękuje temu tytułowi, a gra mogła być bardzo dobra.

Gra jest dobra. Wystarczy trochę cierpliwości. Masz złoto masz wszystko. A jeżeli znajdziesz dobry zarobek to spokojnie starczy Ci na reale czy kamienie powiększające % ulepszenia.

Gra jest dobra, przyjemna. Fajnie się eksterminuje mobki.

Co do balansu: każda klasa ma jakby swój przedział lvlowy. Najpierw nad resztą góruje mag, potem skryto, tank, sniper. Nie jest to jeszcze unormowane i podzielone po równo. Aczkolwiek im wyższy lvl tym bardziej się wszystko wyrównuje.

IS: T4LAR: potki z full hp. Nie wiem czy wiesz, ale można takie spokojnie znaleźć na mapie. Są takie roślinki jak "Eltan" które dają: Korzeń eltanu (co jest zwykłym łupem), Łodyga eltanu (przez 5s odnawia całe hp, ale nie można być w walce) Ekstrakt z eltanu (co odnawia całe hp)

Is jest przewagą mniej więcej do 50lvl, jesli ktoś machnie sprzęt na +10 z pieczęciami. Niestety sety typu B są łatwe w enchancie, i % szansy znacznie się zmienia przy użyciu kamieni x6. ALE! po 50 wchodzą sety A. Gdzie ten kamyk nic nie da, bo szansa zawsze jest praktycznie ta sama. Aby wbić z +9 na +10 nie ważne czy masz kamień x6 ( w tym wypadku jest totalnie bezcelowy i jest stratą kasy) szansa będzie wynosić nie więcej niż 1%. Tutaj decyduje szczęście.

Na wysokich lvlach, decyduje twój build, technika, umiejętność korzystania z umiejętności w odpowiednim czasie, wiedza jaki skill "kontruje" inny. Umiejętność uciekania, czy chowania się np. za skałkami.

Walczyłem z typem który ponoć wpłacił już dobre kilka tysięcy zł (słyszałem coś o przekroju 3-5) który ma sprzęt z najwyższej półki. Rozwaliłem go mając naprawdę gówniany sprzęt, a nie używałem IS w ogóle (ja mam 51 lvl , on miał 55 lvl w tym momencie). Powiedz mi, co wygrywa? Umiejętność prowadzenia postaci, czy portfel?

Może się gra nie podobać, rozumiem, nie każdemu przypada do gustu, ale nie lubię jak ktoś ma najwięcej do powiedzenia, a nie siedział w grze nawet dnia. Posiedź miesiąc (minimum).

Froippi: ja Ci grę polecam z czystym sumieniem. Nie powinieneś się zawieść, na tym tytule i posiedzisz przy nim dość spory kawał czasu.

Pamietam jak Zlotowa85 bronil rekami i nogami gry ................ a teraz placze jak 12 latek

Uważam iż dobrze, że ta gra zmusza ludzi do wysiłku , trzeba walczyć o spoty i grindować. Ludzie zbytnio przyzwyczaili się do podawania im wszystkiego na tacy, a to autotracker do questów, a to miliony mobów do zabijania a to ciężko coś ubić bo moby mają wysoki atak. Ludzie wychowani na Ragnaroku zaśmieją się takiemu narzekaniu w twarz, pamiętam gdy wchodziłem na spot , to musiałem się rozglądać czy mnie ktoś wykoxaną postacią nie pknie bo zajmuje spota, pamiętam jak się wkurzało na crafting oraz pamiętam dropowanie itemków z szansą 0.1% na dropa i człowiek w zależności od szczęścia siedział cały dzień mordując low lvlowe mobki ale ita potrzebował, albo dropił szybko i nikt nie narzekał. Nikt nie narzekał na takie utrudnienia, wprost przeciwnie ludzie dalej grają w Ragnaroka i nie narzekają. Do mmo dossało się teraz pokolenie, które nie może się odnaleźć w tego typu produkcjach niestety. IS ma niestety większy wpływ na grę niż myślimy, ale to przez fakt iż ludzie nie potrafią kombinować. Jedni wydadzą 100 zł a drudzy 50zł żeby było im łatwiej dojść do endgame, w którym liczy się bardziej skill niż zasobność portfela.

Gra P2W nie polecam nawet wrogowi.Nie przekonuje mnie to że moge kupić wszystko z IS za złoto bo aby dojść do poziomu goscia co wydał na gre 5 tysiecy złoty to musisz grać 2 lata .

Premium + P2W = przegięcie.

Na szczęscie takich gier juz niewiele.Czekam na zamkniecie serverów.

T4l4r :Tak sa potrzebne bo zwiekszaja szanse na ulepszenie x6 , potek regenerujacy 1 kliknieciem cale hp ( czyli bijesz gosci na pvp zostaje mu 5 % hp uzywa pota GG full hp ) , bosty do statystyk itd.
- T4l4r przestań ludzi w błąd wprowadzać poproszę waść! ;] WSZYSTKO CO JEST W IS MOŻNA ZAKUPIĆ U NORMALNYCH VENDORÓW, ODKUPIĆ OD GRACZY LUB WYDROPIĆ, teraz już wiem to na 100% i to po kilku dniach grania. Poza tym rzeczy z IS nie dają żadnej przewagi, a jedynie przyspieszają expienie, które tak naprawde jest przecież esencją rpg... I ty chłopie masz kanał na youtube z gameplayami...? Lol xd
Ps. (mam 21 lvl na ten moment a z IS jedynie lodowe spojrzenie, które kupiłem dla wyglądu, w tej chwili w banku mam kilka potków do end-game *full hp regen* i kilka itków do zwiększenia szans podczas enchantu broni, a wszystko to z kilkudziesięciominutowej farmy w podziemiach młynu.) Ludzie w tej grze nie ma wgl p2w, ci co tak mówią to po prostu leszcze co nie umieją grać, a się wstydzą do tego przyznać. Wystarczy sprawdzić samemu . ;)

nie wcale nie ma p2w nic, a nic - normalnie cud, miod i orzeszki. A leszczem jestes ty, bo jak ja gralem juz w gry to ciebie jeszcze na swiecie nie bylo :P (wiec sie nie madruj i nie osadzaj).

PS. Chcecie sobie grac w RQ to grajcie i przestancie plakac i pisac, ze nie ma p2w wcale. A swoje opinie o tej miernocie zostawcie dla siebie.

@uwierz tak mam kanał na YT i z tego co czytam nie opieram sie w nim na zasadzie jak ty ... Gram w gre mam 21 lvl podoba mi sie wiec musi byc ona super nie ma p2w bede bronil za wszelka cene ... Gdzie ja wprowadzilem ludzi w blad?? Wymienilem itemy z IS ktore musisz podkreslam musisz posiadac w end game ... Jezeli nie widzisz przewagi w itemach z is a normalna gra to dziekuje ... 2 dni po starcie gosc latal z equ +10 a Tobie ile zajmie zrobienie tego prae miesiecy moze rok bez wydawania kasy na is .... Idac twoim tokiem myslenia zadna gra nie jest p2w bo kazda ma zaaimplementowana wymiane gold>is ... Fajnie wiedziec z w calej histori mmo nie ma zadnej gry p2w .... Tak btw po twoim "rage" jezyku widac ze nie masz za wiele argumentow do zaoferowania po za wyzywaniem ludzi od leszczy i nasmiewaniem sie z nich gdy ci mowia jak jest w IS :P No ale czego sie spodziewac w koncu grasz w ta gre i musi byc ona "znakomita" ^^ Wejdz na arene lub bg zobaczymy czy dalej bedziesz bronic tej gry jak spotkasz ludzi sciagajacych cie na 2 hity ^^ De javu zlotowa85 pewnie bedzie .

@sheitah kluczowe jest slowo "mozna uzywac tylko PO ZA walka" czyli bijac sie z gosciem na pvp napisze mu "hej poczekaj chwile nie bij bo musze wyjsc z combatu zeby pota uzyc " ....

Peace uwazajcie co chcecie ja wyrazilem SWOJE zdanie i spostrzeznia . Jak komus sie nie podoba spoko ale nie napisalem nic co byloby klamstwem a to ze ktos probuje udowodnic na sile "ze jest inaczej" no coz wasz wybor ...

p.s last wypowiedz bo jak widze texty typu "mozesz kupic za gold z gry wiec nie jest p2w " to mam wrazenie ze rozmawiam z ludzmi ktorzy pierwszy raz graja w mmo ...

T4l4r popieram i zgadzam sie z toba w 100%. Jak czytam tematy o RQ to odnosze wrazenie, ze pisza w nich klakierzy oplacani przez C. albo pracownicy.

@Up

Ta gra nie jest p2w jeśli masz ogar to wybijesz kasy dziennie 400k-1kk i to nie jest żart, czerwone kamienie 6x podnoszą szansę wejścia na + itemka.

Na dzień dzisiejszy to 500k za sztukę, co przy minimalnych zarobkach tak źle nie jest.

A może inaczej, czy p2w (miksturki w isie itd.) wpływa na pve w znaczącym stopniu?

A może inaczej, czy p2w (miksturki w isie itd.) wpływa na pve w znaczącym stopniu?

- nie. Identyczne miksturki, ktore kupujesz w isie są dostępne u normalnych vendorów, u innych graczy i dodatkowo dropią z mobów.

Ps. A co do tego pana, co napisał to -

p.s last wypowiedz bo jak widze texty typu "mozesz kupic za gold z gry wiec nie jest p2w " to mam wrazenie ze rozmawiam z ludzmi ktorzy pierwszy raz graja w mmo ...

- odsyłam do jego własnego cytatu -

Idac twoim tokiem myslenia zadna gra nie jest p2w bo kazda ma zaaimplementowana wymiane gold>is

- przemyśl sobie swoje wypowiedzi i się zastanów dlaczego nie będę dyskutował ze specjalistą takiego pokroju. Mnie nie obchodzi kogo kto chce udawać, mam to gdzieś, wystarczy pisac prawde jak juz piszesz i nie wprowadzać ludzi w błąd np. takim czymś -

2 dni po starcie gosc latal z equ +10 a Tobie ile zajmie zrobienie tego prae miesiecy moze rok bez wydawania kasy na is

- bo to jakas bzdura wgl... Chłopie ja po 3 dniach bez żadnych boostów mam 100k odłożone, a wystawiłem sklepik tylko 2 razy. Dziś ktoś się ogłaszał, że za 400k sprzedaje 99 reali. Powiedz szczerze - co można kupić takiego w ISie czego nie możesz zdobyć bez płacenia chociażby jednej złotówki.(pomijając już kwestie odkupywania rzeczy z ISa za gold) Wal śmiało. Chętnie się dowiem. Tylko prawda.

nie wcale nie ma p2w nic, a nic - normalnie cud, miod i orzeszki. A leszczem jestes ty, bo jak ja gralem juz w gry to ciebie jeszcze na swiecie nie bylo (wiec sie nie madruj i nie osadzaj).PS. Chcecie sobie grac w RQ to grajcie i przestancie plakac i pisac, ze nie ma p2w wcale. A swoje opinie o tej miernocie zostawcie dla siebie.

- chłopie to ile ty masz lat? 50? 60? O jakich grach mówisz? Pong? Pac-man? Też w to grałem...

Maiłem się nie odzywać bo nie ma sensu walczyć z fanbojstwem ale ten screen az sie prosi skoro podobno klamie jak najety :P

Cytat

2 dni po starcie gosc latal z equ +10 a Tobie ile zajmie zrobienie tego prae miesiecy moze rok bez wydawania kasy na is

@uwierz "- bo to jakas bzdura wgl.. ". > http://forum.muve.pl/index.php?/topic/978-10/

Reszty nie komentuje chcialem dodac tego screena tylko :) HF GL zdobadz sobie +10 equ badz uber kox nic mi do tego .... Ja ma SWOJE zdanie ty swoje nie mam zamiaru sie wyklucac kto ma racje .... Bo tak mozna w nieskonczonosc ...... GG

mod_ico.png
Hehe Queshua tam pisał w tym temacie co link wrzuciłeś ~ blaumro