Diablo III klasa na start

Cześć,

Za parę dni zamierzam kupić diabełka III i chcę żebyście mi polecili klasę na start.

Mnich, barbarzyńca lub czarodziej

Barbarzyńca mnich demon hunter

A prosiłbym żebyście napisali dlaczego one są dobre na start ,a nie tylko je wymienić

Każda postać jest dobra na start, wszystko zależy od tego jak lubisz grać ;)

Czarodziej bo bije z ruszczki, lepsze to niż barb z axem.

Najlepszy jest czarodziej. Przy odpowiednim dobraniu umiejętności jest bardzo wytrzymały i posiada zadowalający dmg. Mając 50-60k dpsu można bić po 1 mil., wiem z doświadczenia. Kolejną klasą jest barba, moim zdaniem, nieco gorszy od czarodzieja na start, bo jest klasą melee i bez LoH'a (życie za uderzenie/wysysanie życia) i odpowiedniego dmg, można często padać (dead=frustracja). Klasa bardzo mocną do farmy jest szaman, ale do tego potrzeba już dpsu 150k +, po buffie jego trujaca chmura + duchowa nawalnica robią miazgę. Co do czarodzieja to polecam freeze(frozen) build, lub, jak już zdobędziesz trochę doświadczenia i dpsu, build z nawałnicą mocy. Ogólnie umiejętności dla czarodzieja "must have" na przeżycie to pasyw - rozmycie i umiejętności aktywne - Pancerz lodu z runą Krystalizacja i Diamentowa skóra z runą Kryształowa skorupa, polecam też umiejętność zaklęta broń z runą broń mocy.

@Edit; Polecam nie powerlevelowac postaci tylko starać się przechodzić grę i farmić itemy.

Barbarzynca

najprostsza w graniu, najtansza w przedmiotach (Wizard z kolei jest najdrozszy)

Demon Hunter rowniez jest drogi, nieprosty w gameplayu

Witch Doctor - prosta, przyjemna, choc malo popularna

Mnich to taki uniwersal, sam nim gram, trzeba lubic polaczenie Palka z Assassinem, dmg nie najwyzszy, ale za to wytrzymaly z gamma umiejetnosci leczacych, supportujacych

@guru, ale bez dps'a nie da rady farmić (po wbiciu 60 lvla) itemków, albo da, ale pójdzie to jak krew z nosa.

bez przesady, za pare mln (a po patchu kasa leci z questow) Barbem uciagniesz 70-90k dpsu, a to daje lajtowo Torment 1

Najtańsza, najdroższa ... teraz to bez różnicy skoro zamykają AH :)

A ja wam powiem tak że nie warto sie po patchu bawić w kupowanie itemków bo same fajnie lecą a główne twoje przedmioty na 60 czy 70 ( z dodatkiem) to legendarne którymi nie da się handlować

Co do startu nie ma żadnej róznicy wszystkie postacie są dobre wybierz tego co ci sie najbardziej podoba ja mam wszystkich oprócz szamana na 60 :) swoją drogą to miłej zabawy z Diablo

Najtańsza, najdroższa ... teraz to bez różnicy skoro zamykają AH

ale tak czy siak, Barbarzynca jest najprostsza klasa dla newbie, zadnej filozofii w graniu, idziesz i bijesz

warn_ico.png
Wulgaryzmy ~ NS

Warn dla redaktora za bluzgi ot co! :P

warn_ico.png
Offtop ~ NS

Monk jest kozak na początek. To tego jak dojdzie mantra uzdrawiania to jesteś teoretycznie nie do zabicia :D

Według mnie to najlepiej pograj wszystkimi i sprawdź kim najwygodniej ci się gra. To, że komuś najlepiej grało się np. Demon Hunterem nie oznacza, że tobie będzie wygodnie.

Weź sobie wizarda. Na sam początek szybko ogarniesz grę. Jak uzbierasz przedmioty to przerzucisz sobie na barbarzyńce czy co tam chcesz. Ogólnie nie patrz na koszty bo we wtorek auction house znika. Przez to sam będziesz musiał farmić itemy.

Graj tym czym ci najwygodniej lub najbardziej ci się podoba. Każda klasa ma swoje plusy i minusy. Gdybyśmy mówili o HC to już zupełnie inna historia. :P

Każda klasa na SC jest dobra, tylko nie bierz DH bo jest to znowu niechciane dziecko. Teoretycznie miał być papierowy z ogromnym DPS a jest papierowy z papierowym DPS.

Każda klasa na SC jest dobra, tylko nie bierz DH bo jest to znowu niechciane dziecko. Teoretycznie miał być papierowy z ogromnym DPS a jest papierowy z papierowym DPS.

DH z papierowym DPS?

http://www.diabloprogress.com/rating.stat_dps_unbuffed

Zerknij na tabele w rankingu. Jedynie jeden Wiz bije w DPSie DH. Oznacza to, że na tej postaci DA SIĘ wyciągnąć zabójczy DPS.