Tera EU czy US

Witam

Na jakim serwerze bardziej opłaca się grać ??

Szukam również jakiejś Polskiej gildi do wspólnej gry :)

Pozdrawiam ;]

Witam z tego co się orientuję najwięcej ludzi gra na EU-Killian jednak gildie musiałbyś sam poszukać.

Preferuje, serwer Eu, killian, największy serwer PVP EU. Polska gildia, wybieraj z rozwagą, pamiętaj że po opuszczeniu gildii masz tydzień bana na dochodzenie do innych. Co do gildii, to jest sporo polskich, z tego co sam czytam po czacie ludzie niepolecają Holigans( czy jakoś tak). Reszta chyba w miarę okej.

Na EU znajdziesz więcej rodkaów, jednak od zawsze serwery US są lepsze, stabilniejsze i dłużej się utrzymują niż europejskie.

Na EU lepsze pingi, lepsze godziny nexusów i więcej rodaków, jeżeli to Cię nie przekonuje to na US imo lepszy support i szybciej wchodzą update'y (reaper zapowiedziany na maj).

Dzięki za szybką odpowiedź. A co do gildi to istnieje może jakaś "Lista" czy po prostu trzeba się natknąć na jakąś gildie w grze ?

Dzięki za szybką odpowiedź. A co do gildi to istnieje może jakaś "Lista" czy po prostu trzeba się natknąć na jakąś gildie w grze ?

pytanie brzmi gdzie chcesz grać w końcu na Eu czy US bo nie napisałeś :) to się ci coś poleci

zresztą teraz większość gildi bierze 50+ graczy bo poniżej ludzie się wykruszają

Osobiście polecam NA. Tańszy IS, patche wchodzą szybciej, sporo rzeczy które na Eu trzeba kupić w IS na NA wypada z mobów.

No...w końcu wydawcą Eu jest GameForge więc wiadomo...

Zireal - Kolejny zj**... Co złego jest w GF? Że mają IS jaki dał im głównym twórca gry, i określił ceny? Zapamiętaj idioto, że ceny są wyższe, bo w EU gra x2 mniej ludzi, a zarabiać musza. Jeżeli taki jesteś mądry, sam wypad pracowac przy grach. Zobaczymy, jak ci to wyjdzie. Na dodatek to nie jest ich główna praca, a dorywcza/dodatkowa. W większości przypadków osoby pracujące w takich firmach mają także normalne życie.

Graj na EU, bo te serwery niczym się nie różnią. No, może pingiem.

warn_ico.png
Obrażanie użytkownika ~ NS

Warto również zwrócić uwagę że na US nie pograsz zbyt PvP gdyż ping ci to uniemożliwi.Sprawa drugorzędna to taka(jak się nie mylę) to godziny Nexusów są tam o 1/2 w Nocy :)

Tak więc powiem tak ja gram na EU i nie przeszkadza mi GF te rzeczy z IS zakupisz na AH za golda w grze którego swoją drogą nie jest tak ciężko zarobić;)

Zireal - Kolejny zj**... Co złego jest w GF? Że mają IS jaki dał im głównym twórca gry, i określił ceny? Zapamiętaj idioto, że ceny są wyższe, bo w EU gra x2 mniej ludzi, a zarabiać musza. Jeżeli taki jesteś mądry, sam wypad pracowac przy grach. Zobaczymy, jak ci to wyjdzie. Na dodatek to nie jest ich główna praca, a dorywcza/dodatkowa. W większości przypadków osoby pracujące w takich firmach mają także normalne życie.Graj na EU, bo te serwery niczym się nie różnią. No, może pingiem.

Ale kolego walnąłeś. Producer nie narzuca cen w item shopie, to developer (GF) je sobie wymyśla.

Graczy nie byłoby 2x mniej, gdyby nasz wydawca nie leciał sobie w jajo od czasów OGame'a.

Za przeproszeniem - gówno prawda. Dodatkowa praca może i dla tych paru GM'ów czy moderatorów, cała reszta pięknie pracuje na umowie.

Na drugi raz proszę, jeśli nie znasz realiów a argumenty wymyślasz na poczekaniu, to powstrzymaj się od pisania głupot na internecie, bo się potem roznosi i mamy pokolenie, które myśli, że ziemia ma 2014 lat...

Imho tak jak wyżej napisali na EU masz dużo lepszy ping i godziny Nexusów.

Z drugiej strony wiem, że GameForgowy support jest rozwinięty jak polskie metro, więc chociażby z tego powodu Ci ich nie polecę.

Do tego oczywiste skoki na kasę, co właściwie w dzisiejszych czasach jest już strategią powszechną (patrzę tutaj teraz na wszelakie Founders Packi).

Chyba tyle.

EU nie poleciłbym nawet najgorszemu wrogowi. Osobiście na US grałem lancerem i nie miałem żadnych problemów z pingami nic a a nic a tank jednak potrzebuje dobrego połączenia. Osobiście pytanie jest retoryczne i łatwo wskazać faworyta którym oczywiście jest serwer US ze względu na lepsze eventy,szybsze dużo szybsze update,populację i ItemShop który nie przeszkadza w rozgrywce.

Na US zależy jaki masz net, jak masz szybki to pingi Ci różnicy nie zrobią. Na Us masz fajniejsze i częstsze eventy, is jest naprawdę tani w porównaniu do GF i nie utrudnia gry, dostaje szybciej patche które nie są tak zbugowane jak na EU i support jest sprawniejszy niż ten od GF. . Minus jest taki że przy słabym necie zbytnio nie pograsz a godziny nexusów i eventów są dość późne. Eu.. Duża ilość rodaków, więcej polskich gildi i mniejsze pingi. Ale optymalizacja gry jest strasznie zrypana, jak wprowadzają patche to praktycznie zawsze mają jakieś poważniejsze bugi, oni nawet potrafią zrobić crash gry przy najprostszych eventach, masakryczne ceny IS i słaby support. Grałem dość długo na obu wersjach.

Witam zapraszam do nas:

- Tera online NA (USA)

- Server Celestial Hills - Roleplay

- Gildia Ares TS3 91.200.184.203:9988

Odsyłam tu http://mmorpg.org.pl/forum/index.php?/topic/54197-US-CZY-EU

Myślę że to nie podchodzi pod offtop.

Witam

Na jakim serwerze bardziej opłaca się grać ??

Szukam również jakiejś Polskiej gildi do wspólnej gry :)

Pozdrawiam ;]