Którą klasę wybrać?

Witam! Grając w Gw2 zrobiłem sobie paro miesięczną przerwę i chcę powrócić do tej gry , lecz nie wiem którą klasę wybrać . Najbardziej spodobał mi się: Guardian , Ranger oraz Elementalist. Dodam , że osiągnąłem warriorem 37 poziom . Jednakże warek mi się nie spodobał ,gdyż był zbyt monotonny .

Moje oczekiwania do klasy to :

-Duże obrażenia

- Możliwość nakładania buffów

- Łatwe ogarnięcie

- uniwarsalna ( pve , dungi , pvp , wvwvw)

Z góry dziękuję za pomoc . :)

Elementalist. Ranger może będzie lepszy po patchach nadchodzących, ale ostatnio ogólnie trochę odstaje. Szczerze mówiąc- do tego co piszesz, najlepszy jest Warrior :D

Łatwa do ogarnięcia... Sam gram Ele, dla mnie jest łatwy ( kwestia przyzyczajenia i doświadczenia z innymi MMO ), ale Tobie go raczej odradzam, skoro chcesz klasę łatwą do ogarnięcia. Na PvE najłatwiej jest Rangerem ( przez peta ) i Guardianem ( bardzo dużo defa, DMG jak na "tanka" - choć w GW2 nie istnieje coś takiego jak "święta trójca" - bardzo duży, najbardziej uniwersalna klasa po warriorze według mnie. Ranger dobry na WvW ( stoi na jakimś wysokim punkcie i "szczela" ), na PvE - jak już wspomniałem - przez peta. Ale Guardian nakłada masę buffów na siebie i pobliskich graczy / członków party, więc nim chyba najlepiej. Podsumowując:

ELE:

- duże obrażenia - są

- możliwość nakładania buffów - jakaś tam jest, głownie heal i usuwanie debuffów

- łatwe ogarnięcie - nie

- uniwersalna - dla mnie jak najbardziej, jeden build pod wszystko ( no prawie :P )

GUARDIAN:

- duże obrażenia - jak na klase wyglądającą na "tanka" - są

- możliwość nakładania buffów - nie ma drugiej, lepszej klasy do tej roli, niż on

- łatwe ogarnięcie - jak najbardziej, wraz z warriorem i rangerem

- uniwersalna - oczywiście, tak samo jak warrior

RANGER ( nim nie gram, więc co do czego mogę się mylić, opisuję jedynie z własnych obserwacji ):

- duże obrażenia - ma, jak na typową DPS range postac ( tak, tak nie ma "świętej trójcy, ale ranger nie kojarzy się nikomu raczej z supportem, czy tankiem )

- możliwość nakładania buffów - każda klasa jakieś ma, ale akurat ta chyba się w tym nie specjalizuje

- łatwe ogarnięcie - jak już pisałem wyżej - tak

- uniwersalna - na PvE bardzo dobra, WvW - wysoki punkt i nic nas nie dotyka, a my robimy swoje. Na PvP rzadko widuje, ale kilka dobrych spotykałem.

Śmiem twierdzić, że w GW2 każda klasa jest dobra we wszyskim, wystarczy tylko odpowiednie opanowanie danej postaci i dane tryby gry i wszystko uda się zrobić. Myśle , że pomgłem, może popisałem coś, co może komuś się nie podobać, więc czekam na ostrą krytykę, pozdrawiam.

Kolbi, mało chyba grałeś rangerem.

Grim a ty chyba czytac nie umiesz : )

Weź Warriora. Banalna postać. Najlepiej jak nią zagrasz tak do 10 lvl i sam ocenisz.

przeciez napisal ze ma warriora lvl 37 i mu sie znudzil....


Najbardziej uniwersalna klasa to Guardian, tank, healer, a i jak trzeba to dps, duze aoe, stability, might.

Jeżeli do wszystkiego to Guardian, szczególnie ze ranger na WvW - w większości przypadków w gildiach jest pomijany. Do tego jesteś potrzebny na dungach - odgrywasz dość ważną rolę.

Ranger fajny ale PvE i bieganie samemu lub w małych grupach na WvW, w innych wypadku inne klasy się lepiej spisują np. Mesmer.

Co do Ele klasa raczej z tych trudniejszych, PvE przyjmne, PvP też chociaż wymagające bo nie jest to najlepsza klasa na PvP, no i na WvW i rajdach bardzo porządany.

Musisz sobie odpowidzieć na pytanie który styl gry Ci najbardziej odpowiada..

1. Stanie z przodu zdejmowanie debuffów, nakładanie buffów i przyjmowanie wszystkiego na siebie

2. Bieganie samotnie lub też w małych grupach, bardzo przyjmena eksploracja świata.

3. Postać do wszystkiego ALE raczej z tych wymagających, jesteś papierem więc musisz bardzo uważać na PvP i WvW - chociaż odgrywasz tu bardzo ważną rolę.

Grim a ty chyba czytac nie umiesz : )

Bo?

Tamta dygresja o Warriorze była dlatego, że mimo tego, że go nudzi, to najbardziej pasuje jego opisowi.

Co do rangera- Pet w PvE to gówno (dungi, fractale), czekamy na poprawkę jego AI, bo potrafi sobie po prostu stać w plackach, a kontrola nad nim jest niemal niemożliwa. Większy dps niż z łuków ma z greatsworda albo sword+warhorn. Jeśli chce się nim łazić na insty, to najlepiej w buildzie berserker, czyli strasznie papierowy, co może niektórym sprawiać problemy (dużo uników itp.).

Początkującemu radziłbym Guardiana albo Warriora (może zmień build i zrewiduj poglądy?). Elemelek jest niezły, ale może być trudniejszy, Ranger chwilowo jest jedną z najmniej lubianych (najsłabszych klas) z paru powodów, możliwe, że zmieni się to po tym April Feature Pack zmieniającym trochę balans gry, mają poprawić tam działanie peta, longbow trochę poprawić, dodać drugi slot na sigil do broni dwuręcznej, nowe traity mają też być.

Także z tych co wymieniłeś bierz Guarda, potrafi buffować, być nieśmiertelny, a na niektórych buildach ma nawet niezły dps. Powinieneś byc zadowolony.

Grim, przeciez Kolbi napisal ze nie gra rangerem wiec wtf?

Ranger fajny ale PvE i bieganie samemu lub w małych grupach na WvW, w innych wypadku inne klasy się lepiej spisują np. Mesmer.

Czy ja wiem, IMO jeśli rangera robić, to tylko pod PvP. Z buildem pod duszki całkiem nieźle sobie radzi.

Chociaż i tak i tak najlepiej po prostu mieć kilka klas postaci, na różne okazje - w tym właśnie również rangera.

Co do PvE, to tryb nie jest tak trudny, żeby ranger w czymś tam odstawał od innych klas, pozostaje tutaj tylko kwestia tego, czy osoba będzie czerpała przyjemność z grania tą klasą, a to już zależy od gustu.

Co do wyzwań, to był kiedyś boss liadri - wysoki poziom trudności i byle jak zrobionym rangerem udało mi się tego bossa pokonać.

Tak samo byle jakim rangerem pod pve robiłem wszystkie te nowe (trudniejsze od podstawowych) dungi i szło bez problemu.

Także IMO jeśli mowa o trybie PvE na ten moment, to można grać byle czym.

Ja także podpinam się pod przedmówcę. Może nie mam aż takiego stażu , ale mogę stwierdzić że na chwilę dzisiejszą nie spotkałem się z sytuacją gdzie ranger jest wyrzucany z pt ,czy ma problem ze zrobieniem czegoś. Pvp jest bardzo przyjemne i jak najbardziej można sobie rangerem tutaj poradzić :)

Inżynier : najwięcej zabawy , fajny , w chusteczke dmg , do pvp , pve , wvwvw , dungów.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi . Postanowiłem , że zagram sobie elementalistą , a jak mi się nie spodoba to guardianem . Jeszcze raz dzięki ;D

Wiesz, ogólnie nie ma co też ograniczać się do jednej postaci, będziesz miał ochotę na inne, to czemu nie - najważniejsze to po prostu żeby Ci się dobrze grało i sprawiało to przyjemność, a w tej kwestii nikt niż ty sam nie wie lepiej czego oczekujesz ;) Tym bardziej właśnie, że do twojego opisu niby pasuje woj, a jednak tobie się on znudził :)

Poza tym w tej grze w miarę czasu coraz bardziej patrzy się jednak na budowę całego konta, nie tyle pojedyńczych postaci :)

A update 15 kwietnia wprowadzi kolejne zmiany, w których chodzi właśnie o zdobywanie rzeczy na całe konto.

BTW, elementalista to fajna postać.

Guardian zresztą również.

Zacząłem grać z powrotem warriorem , wbiłem 40 lv i chciałbym teraz stworzyć nową postać walczącą na dystans . Zastanawiam się nad nekromantą i elementalistą . Która z tych klas jest lepsza waszym zdaniem ?

Wbij sobie po 10-15 lvl obiema klasami i sprawdź sam, bo raczej nie ma czegoś takiego jak lepsza klasa :) Necrus to dość ciekawa postać a ele jak to ele moim zdaniem szybko się nudzi, ale może w twoim wypadku będzie inaczej

Ja również pogrywałem warriorem - fakt faktem jest monotonny, ale radocha jest z obrażeń jakie on zdaje Dual-Swordem, a o 2h to juz nie wspomnę :D

Elementalista: Bardzo Duże Obrażenia - Walka wręcz
Nekromanta: Mniejsze obrażenia od ele, za to bardziej wytrzymalszy, nie jest trudny do opanowania - sterowanie i walczy dystansowo z tego co pamiętam :)
Przepraszam, jeśli coś pokręciłem.

Ja spotykałem się z przypadkami, gdy to łowca był wywalany z party na dungach tylko i wyłącznie dlatego, że np party, w którym jest guardian, warek i ele po prostu przechodzą te dungi sprawniej... ale sam łowca jak najbardziej nadaje się do gry pve więc czemu by nie grać?

W każdej klasie znajdziesz to czego szukasz i w każdej będzie cie coś bolało. PVE jest proste i najnormalniej w świecie każda postać da rade więc zależy tylko od ciebie czy tyłek człowieka, czy norna bardziej ci odpowiada i czy umiejętności mają mieć kolor niebieski, czy strzelać granatami.

PVP to czysta zabawa gdzie wyciskasz z postaci ostatnie soki i tylko i wyłącznie twój pomysł będzie decydował o tym czy dasz rade, czy nie. I tutaj tak samo, każdą postacią idzie zwojować i wymyślić coś fajnego więc znów zależy po prostu czy wolisz mieć 2 metry i pół metra i czy chcesz strzelać ze strzelby, czy z jednoręcznego gnaciora.

Tak jak było już pisane warto mieć kilka postaci i najnormalniej w świecie nauczyć się operować nimi wszystkimi tak by w każdym miejscu i w każdym czasie odpowiednio umieć przystosować postać do chumoru jaki posiadasz i zajawki jaką podłapałeś.

W tej grze katowanie się jedną postacią jest nudne... sami twórcy nie robią pod górkę i puszczają sprzyjający wiatr właśnie dla tych ludzi co robią alty.

W mojej opinii guardian to klasa, która ma chyba najlepszy support build ze wszystkich. Przed patchem miałem 90% dłuższe boony, mogłem sciągać kondycje praktycznie co chwile i za***isty healing. Teraz trochę znerfili build, którym grałem, wyciągam 60% boon duration bez jedzenia, ale healing się polepszył (używam superior rune of Monk).

Do DPS preferuje warriora w full berserkach, jak ktoś umie unikać ataków, to warrior full berserk po nerfie nadal jest za***iście dobry :). Niemniej częściej na dungi chodzę support guardianem, po prostu lubię wspierać moich towarzyszy podbojów :)