Kilka pytań odnośnie instalacji Windowsa7

Witam

1. Jak przygotować komputer do instalacji 7?

2. Kiedyś jak chciałem zainstalować Windowsa 7 to wystawiało mi, że jest coś z dyskami i nie dałem rady kontynuować instalacji. Czym mogło być to spowodowane?

3. Windows 7 32 czy 64?

Teraz najważniejsze:

4. Jak zrobić bootowalny pendrive, jakim programem? (mam zepsutą stację dysków).

Sprzęt:

Karta: Radeon HD 4850

Procesor: Athlon 64 x2 6000+

Ram: 4Gb DDR2

Płyta: M2V MX-SE

Bootowalny USB zrobisz dzięki programowi YUMI jest dedykowany dla Linuxa, ale obsługuje wszystkie systemy ..., a co do dysków może MBR miałeś uszkodzony

Pod Windowsem bootowalnego pendriva robilem to przy pomocy programu Ultra Iso, a programow jest duzo. Ewentualnie http://www.wintobootic.com/

Oczywiscie instaluj zawsze wersje x64

Co do problemu z dyskiem to moze zle masz podlaczone lub ustawione "zworki" master - slave

Mialem taki przypadek ze dysk mial zle ustawione to i nie chciala wystartowac instalacja systemu.

Wiem, że się tam włącza czytanie pendrive jako 1, ale do tego trzeba mieć bootowalnpendrive.

Co do tego MBR. Jeśli przeczyszczę przed instalacją dysk, podefragmentuje to żaden problem nie powinien występować?

Wiem, że się tam włącza czytanie pendrive jako 1, ale do tego trzeba mieć bootowalnpendrive.Co do tego MBR. Jeśli przeczyszczę przed instalacją dysk, podefragmentuje to żaden problem nie powinien występować?

MBR - Master Boot Record. To jest od rozruchu systemu operacyjnego. czyt glowny rekord startowy.

Skasowanie partycji lub jej format usuwa go chyba.

Do uruchomienia instalacji z pendrive wystarczy opcja boot from hdd i tam powinien byc widoczny pendrive (ja tak mam).

Ostatnio przed instalacją sformatowałem cały dysk i nadal był ten błąd.

Masz moze w biosie cos takiego jak AHCI? Jesli masz to sprobuj wylaczyc lub wlaczyc (jesli wylaczone to wlacz etc).

Ewentualnie tak jak napisalem te podlaczenie dysku.

Sam nawet nie wiem co to jest za blad. Tzn byl to dobrze ze byl. Jak go nie ma to tez dobrze.

Ja bym jak kolega wyżej zajrzał do BIOS'u. Jest tam opcja dotycząca interfejsów dysków (właśnie te AHCI), która gryzie się z instalacją Windy (w zależności od wersji - XP czy 7 - wykrywa bądź nie wykrywa dysku :c)
Przygotowanie komputera? A po co to komu? Instalacja poprowadzi Cię za rączkę, nie masz o co się martwić :)

Ztym przygotowaniem to chodziło o to co zrobić żeby nie było znowu jakiś problemów. (Sry źle napisałem)

Tych opcji nie mam. To jakiś starszy bios. Spróbuję zainstalować jutro i dam znać jak poszło.

korzystaj z nowego windowsa dziwko bo blokujesz postęp xD

Podaj błąd jaki ci wyskakuje/wyskakiwał.

Do bootowalnego pena spod windowsa używaj windows 7 usb/dvd tool od M$. Prościej się już nie da.

Jeśli masz 64bit to tą.

http://forum.komputerswiat.pl/topic/819-windows-7-problem-z-instalacja/

Tu jest mój problem.

Dobra, instaluje system z poziomu Windowsa XP i już ten problem nie występuje. Występuje natomiast:

error: 0x80070570

Rozwiązanie:

Podczas instalacji wyskakiwał ten błąd, więc pobrałem system jeszcze raz i zainstalowałem go z poziomu Windowsa. Teraz wszystko działa.

Witam

1. Jak przygotować komputer do instalacji 7?

2. Kiedyś jak chciałem zainstalować Windowsa 7 to wystawiało mi, że jest coś z dyskami i nie dałem rady kontynuować instalacji. Czym mogło być to spowodowane?

3. Windows 7 32 czy 64?

Teraz najważniejsze:

4. Jak zrobić bootowalny pendrive, jakim programem? (mam zepsutą stację dysków).

Sprzęt:

Karta: Radeon HD 4850

Procesor: Athlon 64 x2 6000+

Ram: 4Gb DDR2

Płyta: M2V MX-SE