Kilo Pytań RIFT

Witam właśnie zastanawiam się nad rozpoczęciem gry w RIFT-a i mam kilka pytań.

Jak z IS daje przewagę ? Jakieś premium które daję więcej EXP-a ?

Te paczki co są na steam to one dają jakieś dodatki do gry które są potrzebne do dalszej gry?

Dużo polaków? Na jakim serverze gra najwięcej polaków?

Jaka klasa do gry SOLO ?

Są jakieś mounty/pety/pojazdy etc. ?

Do gry nadal wychodzą patche ?

To jest Non Target/Target ?

Jak wygląda PVP 1v1 ? czy jest możliwe Gildia na Gildie/ Królestwo na Królestwo ?

Czy warto w ogóle zaczynać ?

Czy biegają ludzie z LOW-lvlami?

Czy da rade gracz który zna podstawy angielskiego ?

Grind czy questy?

Czy gracze pomagają słabszym z blokowaniem np. jakiegoś bossa ?

Dungeony/Raidy/OpenWorld ?

Proszę o uzasadnienie swoich odpowiedzi.

Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź. :)

1. W IS są kosmetyczne bzdury. Waluta do IS do kupienia in-game. Subskrypcja daje patrona: http://www.riftgame.com/en/store/#patron

2. Nie używam Steam'a, więc nie wiem

3. Przeciętnie, na każdym po trochu, chyba najwięcej na Blightweald i Zaviel.

4. Jaka chcesz

5. Tak

6. Tak

7. Target

8. Są areny, BG i duele. GvG nie ma.

9. Tak

10. Tak

11. Nie

12. Questy

13. Zależy

14. Są, są, Open World.

Hmm to ja mam 1 pytanko,ile waży rift na ten moment dokładnie ile waży instalka

Hmm to ja mam 1 pytanko,ile waży rift na ten moment dokładnie ile waży instalka

U mnie na dysku zajmuje 16,2GB. Nie wiem ile waży dokładnie instalka ale sporo gb.

Nie musisz pobierać całej gry od razu. Rift ma launchera streamingowego, co oznacza że pobierając zaledwie część plików jesteś w stanie grać. Do włączenia gry wymagane jest pobranie około 300 MB. Niestety tutaj trzeba liczyć się z tym, że gra będzie pobierała jeszcze obszary.

A co do Steama - nie są one potrzebne do gry. To edycje płatne, dające pewne bonusy.

Patche są co tydzień (wtedy wchodzą poprawki, czasami mniejsze, czasami większe. Zawsze wychodzą w czwartki)

Większe patche są co 4-5 miesięcy (Ostatni większy patch to 2.6, niedługo wejdzie 2.7).

Nie bede tworzył nowego tematu więc zadam tu swoje "kilo" pytań.

Po pierwsze grałem ok 6 lat w wowa wiec byłe przyzwyczajony ze aukcja jest dla kazdego bo zawsze tam mi sie dobrze zarabiało. Jak mam zarobic pieniądze chocby na mounta? Mam aktualnie 30+ lvl i mam tego z 15 lvl bo jestem ciagle w granicach 15p. Na profki troche musze wydawac i zawsze gdzies cos sie kupi. Co bez aukcji moge robic by dorobić się chocby na wszystkie potrzeby przy expieniu?

Druga rzecz. Jak jest z raidami i z rolami. Zauwazylem ze support na 5 manie jest niepotrzebny. Spotkalem sie z kims kto supportowal i spytalem go co tak wlasciwie robi to powiedzial "i have no idea". A na engame jak to wyglada? czy to proste raidy typu "nie stoj w ogniu/stan dalej od bossa... bij addy.. nie bij bossa" czy wymagaja jakiegos wiekszego zgrania ktore wymaga cwiczen z cała gildia?

Trzecia: Fajna sprawa ze kazda klasa ma kazda role ale jak np sprawdza sie mag heal? widzialem ze dosc oryginalnie bo przez dmg i debuffy leczy. Ale czy da rade wyleczyc chocby 5 man na 30 lvl? Czy raczej nadaje sie do support healu?

next: Profke oplaca sie rozwijac z lvl? Nie przeszkadza mi bieganie na max lvl i robienie od 0 jakby co. Bo aktualnie wszystkie itemy o robie to sprzedaje albo rozwalam. Bo zadnego nie oplaca sie nosic. Wszystkie są z Planar vendorów. A przydaloby sie cos fajnego z profki czasem mieć. A i za którą można sie ładnie dorobić? Typu jakies gemy czy cos. Co będzie zawsze potrzebne.

Nie bede tworzył nowego tematu więc zadam tu swoje "kilo" pytań.Po pierwsze grałem ok 6 lat w wowa wiec byłe przyzwyczajony ze aukcja jest dla kazdego bo zawsze tam mi sie dobrze zarabiało. Jak mam zarobic pieniądze chocby na mounta? Mam aktualnie 30+ lvl i mam tego z 15 lvl bo jestem ciagle w granicach 15p. Na profki troche musze wydawac i zawsze gdzies cos sie kupi. Co bez aukcji moge robic by dorobić się chocby na wszystkie potrzeby przy expieniu?Druga rzecz. Jak jest z raidami i z rolami. Zauwazylem ze support na 5 manie jest niepotrzebny. Spotkalem sie z kims kto supportowal i spytalem go co tak wlasciwie robi to powiedzial "i have no idea". A na engame jak to wyglada? czy to proste raidy typu "nie stoj w ogniu/stan dalej od bossa... bij addy.. nie bij bossa" czy wymagaja jakiegos wiekszego zgrania ktore wymaga cwiczen z cała gildia?Trzecia: Fajna sprawa ze kazda klasa ma kazda role ale jak np sprawdza sie mag heal? widzialem ze dosc oryginalnie bo przez dmg i debuffy leczy. Ale czy da rade wyleczyc chocby 5 man na 30 lvl? Czy raczej nadaje sie do support healu?next: Profke oplaca sie rozwijac z lvl? Nie przeszkadza mi bieganie na max lvl i robienie od 0 jakby co. Bo aktualnie wszystkie itemy o robie to sprzedaje albo rozwalam. Bo zadnego nie oplaca sie nosic. Wszystkie są z Planar vendorów. A przydaloby sie cos fajnego z profki czasem mieć. A i za którą można sie ładnie dorobić? Typu jakies gemy czy cos. Co będzie zawsze potrzebne.

1 - No niestety zostaje Ci zbieranie dosłownie wszystkiego co można opchnąć do npc, nagrody za rdf'y itp.

2 - O ile na 5kach support nie jest aż tak bardzo potrzebny, to na raidach jego rola jest nieoceniona (szczególnie rogue barda, który rozdaje buffy)

Co do raidów, to są i takie bossy, aczkolwiek wyobraź sobie że jedynie niewielki procent gildii progresuje T2/T3 (jest na świecie zaledwie kilka, które w pełni zrobiły T2) raidy, które grają ze sobą już dość długi czas. Nawet na niektórych SLE wymagana jest pewna umiejętność i wiedza.

3 - Da radę, chociaż dopiero na raidach to widać.

4 - Opłaca się :) Dorobić można się z prawie każdej profki, tylko wystarczy mieć odpowiednie recipki.

Generalnie jesli grałeś dość długo w WoW'a (jak ja) to Rift będzie to dla Ciebie powtórka z rozrywki, ponieważ meta gameplay jest bardzo podobny do tego z WoW'a, szczególnie na endgame (farma tokenów aby kupić raid itemy). Radzę Ci znaleźć aktywnie raidującą gildię na 60tym, ponieważ bez achieva nie pójdziesz praktycznie nigdzie, + wiele osób wymaga full raid gear do fast runu iDH czy totdq

Dzieki za odpowiedz i sądzac po banerze co masz na dole to akurat trafilem do tej gildi co ty jestes :D

czy 5000kredytow to duzo? ciezko kupic te nowe soule? ile golda warte sa te 5000 kredytow?

W grze kupujesz tak zwane Rexy, a kosztują one 1500 platyny chyba i dają one 1250 credytów(?)

Aukcje też masz zablokowane tzn kupować możesz, ale sprzedawać już nie.

Farmą zajmij się na endgamie.

@up zależnie od serwera, ceny wahają się od 1 do 1.5k ;)

szkoda ze wiekszosc buildow opiera sie na nowych soulach a koszt ich jest dosc spory;( a mialo byc takie super nie p2w

P2Win jest w tedy gdy musisz wydawać realną kasę by grało się dobrze. Tutaj gra Cię nie zmusza do płacenia realnej kasy, ale do farmy już tak.

Po za tym da rade znaleźć buildy którymi dobrze się farmi i lvluje bez korzystania z Storm Legion Souli i tych drugich Dream Souli.

Czy można odblokować aukcje przy pomocy waluty w grze ?

Tak. Można odblokować za to co się wyfarmi podczas gry.

Do tego chyba będzie potrzebny REX

Myśle nad tą grą, te Soule to coś jak runy w Allods ? Piszecie, że wszystko można kupić za pieniądze w grze ale w innych grach p2w też.. grając 5 lat.

W rift będę w stanie kupić premium czy cokolwiek gdy osiągnę lvl cap?( a potem farma na reszte). Jest opcja, że coś kupię za real jak mnie gra wciągnie ale jak gra od początku mnie zmusza do wydania pieniędzy, żeby cokolwiek zrobić w pvp to długo w to nie gram.

Mozesz i wcale nie płacic. Premium nie daje ci nic czego nie osiagniesz bez placenia. A dokladnie premium daje exp.. szybkosc mounta.. Reputacje szybsza.. i takie tam. Poprostu daje ci niektore rzeczy szybciej, jak mounty czy bagi. Mozesz wiecej postaci miec. I niektore Soule. Ale da sie bez tych souli grać. Najbardziej denerwuje brak aukcji ale kasa przy expieniu nie jest tak wazna. Na Max lvl nie wiem bo nie dobilem. Są itemy z raidow za kase.. ale nie ma takich ktore zdobedziesz za kase a za raidy nie. A nawet te najtrudniejsze raidy maja itemy których za kase nie dostaniesz. Przynajmniej ja tak to widze. w Pvp to jest roznie. Watpie by ktos wydaje 20 euro by miec item na 40 lvl na pvp, który i tak za 5 lvl bedzie słaby. Da rade bez kasy grać na serio. Ale jesli myslisz o najlepszych raidach. To jednak warto cos wydać chocby by miec aukcje i np wiecej slotow na bagi czy cos... Ale cała zawartosc, plansze dungeony raidy sa za darmo.

Ale co z tego skoro marki na itemy raidowe zdobywa się za farmienie daily dungów i raidowanie, najlepszych rzeczy ingame nie da się kupić za kase, za wyjątkiem dwóch czy trzech BiS'ów ;) Tak więc spokojnie możesz grać i powolutku dorabiać się od REX'a ;)

Witam właśnie zastanawiam się nad rozpoczęciem gry w RIFT-a i mam kilka pytań.

Jak z IS daje przewagę ? Jakieś premium które daję więcej EXP-a ?

Te paczki co są na steam to one dają jakieś dodatki do gry które są potrzebne do dalszej gry?

Dużo polaków? Na jakim serverze gra najwięcej polaków?

Jaka klasa do gry SOLO ?

Są jakieś mounty/pety/pojazdy etc. ?

Do gry nadal wychodzą patche ?

To jest Non Target/Target ?

Jak wygląda PVP 1v1 ? czy jest możliwe Gildia na Gildie/ Królestwo na Królestwo ?

Czy warto w ogóle zaczynać ?

Czy biegają ludzie z LOW-lvlami?

Czy da rade gracz który zna podstawy angielskiego ?

Grind czy questy?

Czy gracze pomagają słabszym z blokowaniem np. jakiegoś bossa ?

Dungeony/Raidy/OpenWorld ?

Proszę o uzasadnienie swoich odpowiedzi.

Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź. :)