WarFrame,wybór broni białej pomocy

Siemka chce kupić broń białą ale nie wie jaką,jak na razię wybieram pomiędzy :

-Orthos

-Galatine

-Scindo

Też broń główna:

-Paris

-Cronos

I broń Poboczna :

-Hikou

-Kunai

Prosiłbym o podanie dlaczego ta broń jest lepsza od innej.

Dziękuje już na zapas za wszystkie odpowiedzi ^^

Zobacz która Ci się najbardziej podoba, porównaj obrażenia i kupuj.

Bronie zmienia się szybko więc nie ma się co bardzo zastanawiać którą kupić najpierw.

Polecam te stronę DPS. Możesz tam sprawdzić jaki dmg, mają konkretne bronie.

Jeśli chodzi zaś o moją opinie, to mam kilka rad.

Broń główna to ważny wybór. Moje doświadczenie z łukami jest dość duże. Zatem powinieneś wiedzieć, że bowy na niskich poziomach są dość słabe, a bez katalizatora, niemal kompletnie pozbawione swojego potencjału. Jeśli jednak bardzo chcesz sprawdzić jak to wygląda, na początku lepszy będzie paris. Jeśli jednak przekonasz się do gry bowem, to nie marnuj katalizatora na zwykłego parisa, tylko czym prędzej złóż Paris Prime. Sam posiadam owy łuk i mogę stwierdzić, że sprawuje się doskonale. W tym momencie jest już po 3 polaryzacji i nie zamieniłbym go na nic innego :)

Broń boczna to dość symboliczny wybór. Jednak jeśli już wybierasz bowa, to warto zastanowić się nad bronią szybkostrzelną. Kunaie, będą doskonałym wyborem, aż do momentu zdobycia Despairsów, które są najlepszymi nożami w obecnej wersji gry.

Co do broni białej. To powinieneś wybrać broń taką, której styl walki najbardziej Ci się podoba. Ja osobiście używam Orthosa Prime, ze stylem Krwawiąca wierzba.

Jeśli masz więcej pytań, to wal do mnie :)

Wow no dobra właśnie kolega też mi podał aby takie itemy kupił

paris,kunai,orthos

czyl itak jak ty :D

i jeszcze jedno pytanko co to są katalizatory ???? bo ja dośćnowy jestem^^

Katalizatory i reaktory orokin, służa do ulepszania ekwipunku. Reaktorem ulepszysz sentinele i warframy. Katalizator natomiast służy do ulepszenia, każdej broni. Są one dość rzadkie, zatem należy z nich korzystać rozsądnie. Można je zdobyć z dziennego logowania, alarmów lub inwazji. Alternatywnie można też kupić schemat za 20 platynek, w sklepie gry.

Gdy już użyjesz danego ulepszenia, ilość punktów, przeznaczonych na mody, będzie pomnożona przez dwa. Zatem, gdy item ma 10lv, to ilość slotów wynosi 10, lecz po włożeniu katalizatora, na 10lv będziesz miał 20 slotów. Aż do 30lv, gdzie zamiast 30, będziesz miał 60. Pamiętaj, że gdy już raz go użyjesz, to zostanie on tam na stałe.

Gram dużo w warframea i szczerze Ci powiem że DMG zależy od typu broni i wrogów np.na infested najlepsze bronie to te które mają obr.cięte a na grinierów już tylko bronie z przebijającymi statystykami ale ogólnie paris prime jest najlepszy z łuków zamiast kunai wolę despairy a broń biała dobra jest tylko na Asha

Kolega wyżej ma dużo racji, lecz nie zaprzątaj sobie głowy tym, że dany rodzaj DMG jest lepszy na dany typ wrogów. Ma to znaczenie dopiero, gdy planujesz pójść na tryb koszmaru lub dłużej pozostać na przetrwaniu lub obronie. Alternatywą dla tego rozwiązania pozostaje użycie moda, które zwiększa DMG dla konkretnej grupy wrogów.

Nim Despairy zdobędzie minie trochę czasu, chyba, że będzie miał szczęście. Dlatego też kunaie, są całkiem rozsądnym wyborem, szczególnie na początku gry.

Broń biała, na obecnym patchu, jest ważna dla każdej postaci. Zaś jeśli chodzi o Ash, to tak jak i Loki są postaciami, które dzięki niewidzialności potrafią zrobić największy DMG, z broni białych.

Sugerowanie się stronami z DPSem jest jak ślepa wiara w reklamy, którymi nas obdaża Telewizja.

1. Wszystkie bronie i tak trza kupić/wyexpić czy się to nam podoba czy nie - inaczej rangi nie zdobędziesz

2. Nie zawsze DPS pokazany na kalkulatorach sprawdza się in-game, Kalulator to tylko suma i mnożenie prostych danych ukazanych w grze, natomiast nie ma to nic w spólnego z mechaniką złożoną jak np. strzały w punkty witalne, w głowę, złożone resisty.

Takie proste porównanie, niby BRAKK ma największy DPS ze wszyszytkich pistoletów in game - statystyka BURST - jednak jest to broń skuteczna do 20m, nie ma możliwości ściągnięcia moba z dalszej odległości. Idąc dalej, z broni "dalekosiężnych" Stug niby jest najmocniejszy ale wymaga czasu by kulka wybuchła, bo bezpośredni dmg jest słaby.. dodatkowo mody użyte by te staty powstały nie mają nic wspólnego z faktyczną mechaniką gry.. zrobienie broni w taki sposób jaki podaje stronka nie sprawdza się w faktycznej walce, co udowania iż nie zawsze czyste kalkulacje mają swoje realne odbicie.

Niestety wiedza jest tutaj najlepszym doradzcą, dopiero znajomość gry jej mechaniki oraz to co i jak komu jest zadawane umożliwia tworzenie fajnych zestawów na różnych broniach..

Jak wybierać broń do walki

1. porównywanie bazowych statystyk, która ma lepsze i jakie

2. dopasowanie broni do przeciwników - frakcje

3. sprawdzenie ile trzeba władować w daną broń by była ona porządnie wykonania, czy Reactor wystarczy, ile form jest potrzebnych

Bronie melee to też jeszcze inna para kaloszy po ostatnich zmianach.. statystyki niby niższe ogólny dps niższy a moby latają po mapie i giną na hita przez wiele wiele fal... i tutaj znów pojawia się:

- wiedza,

- posiadane mody

- umiejetność składania buildów pod daną frakcje.

Strona z DPSem nie jest żadnym wykładnikiem jakości broni, jak wspomniałem pomimo iż BRAKK jest na czele stawki to niestety jako broń boczna wypadnie gorzej na testach typu - pistolety ONLY - gdzie nie ma używania skilli etc...

Także wiedza, mody i z nie jednej broni wyciągniesz dobry dmg na low i mid game.. mid game ~40min przetrwania, 40 fala obron.

@UP

Zgadzam się, jednak uważam, że w przypadku, nie których broni i poparciu się własnym doświadczeniem strona z dps'em jest dobrym wsparciem.

tak i nie... nigdy opieranie na tych kalkulatorach nie dało mi niczego dobrego... do wniosku która broń jest lepsza dojdziesz po analizie broni i zebraniu odpowiedniej wiedzy, bo cyferki ci dużo nie powiedzą.

Siemka chce kupić broń białą ale nie wie jaką,jak na razię wybieram pomiędzy :

-Orthos

-Galatine

-Scindo

Też broń główna:

-Paris

-Cronos

I broń Poboczna :

-Hikou

-Kunai

Prosiłbym o podanie dlaczego ta broń jest lepsza od innej.

Dziękuje już na zapas za wszystkie odpowiedzi ^^