Dwie karty, jeden problem

Zacznę od mojego lapka (wiem, lapki nie są do gier). I5 3210, 8gb ramu, karta(y): intel HD graphics 4000 oraz GF GT 635M 2gb, WIN 8

Sprawa wygląda następująco: mam wrażenie że w grach działa intelowski bubel. Dla przykładu wezmę nowy jeszcze ciepły po zakupie The Elder Scrolls Online.

Odpalam gierkę, no chodzi fajnie na low. Na medium coś zaczyna się mulić. Minimalizuję grę, odpalam:

PPM > rozdzielczość ekranu > ustawienia zaawansowane i pokazuje obecnie działający typ karty... INTELOWSKI crap.

No więc w menadżerze urządzeń chciałem wyłączyć INTEL'a. Sprawdzam działający typ karty: brak.

Jakieś porady?

Wystarczy zaktualizować sterowniki do Nvidi i zacznie wykrywać drugą karte. Pozdrawiam :)

Mam najnowsze sterowniki aktualizowane na bieżąco.

Czekam na poważniejszą pomoc ;P

wylacz w biosie integre.

kliknij na ikonkę gry i wybierz uruchom z procesorem graficznym i wybierz swoją kartę.

Robiłem tak DeimonDzie. To samo :c

Mhm... to musisz dodać też clienta gry a nie tylko luancher;a do wysokiej wydajności, coś jak ja w lolu :

32475193021556972650.jpg

Wiem, wiem... mam klienta w tym. Niby wszystko super. Jednak mimo wszystko pokazuję intelkę.

Edit: może kiedyś pykniemy Waszmościu w Lola :)

To pytanie czy tylko ci nie wygrywa dedykowanej karty w tej grze, czy w ogóle ? Bo błądzimy po omacku.

Rozmawiasz z - bądźmy szczerzy - laikiem w tym temacie niestety.

Chodzi mi o to, czy podobny problem masz w innej grze. Pobierz GPUZ, i sprawdź sobie czy widzi twój laptop 2 karty graficzne.

JEst to samo. Co więcej! Przy zakupie wydawało mi się, że dane gry chodziły płynniej, np Last Light mój kochany. Teraz coś jakby na tych samych ustaieniach przymulał.

windows?

win 8.1 - orginał

Może po prostu na gwarancję podeślę.. nie wiem no ;/

Ewentualnie możesz zrobić recovery, bo jak odeślesz do serwisu to to samo zrobią przywrócą obraz z dysku twardego.

Recovery?

Przywrócenie systemu do stanu początkowego :)

Będę musiał liznąć ten temat skoro tak bo widzę, że jestem sporo w tyle.

W najgorszym wypadku postaram się odsprzedać lapka za 80% ceny jak da radę i zainwestuję w stacjonarny kombajn. Jest też taka (przykra) opcja.

podaj dokladny model lapka i skrin z menadzera urzadzen

Win 8.1 ma problemy z 2 kartami graficznymi. Mój kolega miał identyczny problem i jedynym rozwiązaniem było postawienie win 7. Bawił się w sterowniki, update bios nawet wysyłał do serwisu.