Android - Aplikacje

Cześć!

Od pewnego czasu mam telefon z Androidem i mam takie pytanie:

Czy warto korzystać z aplikacji do zabijania procesów/czyszczenia RAMu? Aplikacji do usuwania plików "śmieci"?

Polecacie jakieś aplikacje, które pomogą utrzymać telefon/system w dobrym stanie?

Mój telefon to: Pentagram Combo

Android: 4.1.2

Aplikacja Clean Master. Darmowa i bardzo dobra apka. Ma funkcje czyszczenia ramu, śmieci, przyśpieszanie gier itd.

Ogólnie te aplikacje do czyszczenia ramu i śmieci mają plusy i minusy. Czasem mogą pomóc kiedy coś niepotrzebnie działa w tle, ale równie dobrze mogą wyłączyć coś co jest niezbędne. Ze śmieciami jest tak samo. Zazwyczaj usuwają jakieś niepotrzebne śmieci, ale czasem trzeba uważać, żeby nie usunęły czegoś co jest nam potrzebne.

Dzięki za odpowiedź ;)

Aplikacje, te potrzebne i tak się same uruchamiają zaraz po zabiciu ich procesu.

Ale poczytałem troszkę i dowiedziałem się, że Android radzi sobie sam z pamięcią RAM, bo jak jest potrzebna to sam coś wyłączy, a jak nie to sam coś uruchomi, a procesy w tle mają niewielki wpływ na zużycie baterii.

A są jeszcze jakieś ciekawe aplikacje, na które warto zwrócić uwagę?

Wszystko zależy od tego jak korzystasz z telefonu.

Niezbędny jest jakiś manager typu Astro File Manager.

Przydaje się jakiś odtwarzacz muzyki. Polecam Power AMP. Możesz sobie zainstalować jakiś launcher jeśli chcesz mieć inny wygląd "pulpitu". Aplikacje używające flasha jako latarki. Ja używam też apki Team Viewer która służy do obsługi komputera za pomocą telefonu. Aplikacja do rozpoznawania muzyki typy Shazam.

Tak jak mówie wszystko zależy od tego do czego ty używasz telefonu.

Jakieś odtwarzacze itp. to mam już ;) RocketPlayer do muzyki i MX Player do filmów.

Do utrzymania porządku wystarczy mi Clean Master oraz antywirus Avast Mobile Security (był już zainstalowany z systemem)?

Cześć!

Od pewnego czasu mam telefon z Androidem i mam takie pytanie:

Czy warto korzystać z aplikacji do zabijania procesów/czyszczenia RAMu? Aplikacji do usuwania plików "śmieci"?

Polecacie jakieś aplikacje, które pomogą utrzymać telefon/system w dobrym stanie?

Mój telefon to: Pentagram Combo

Android: 4.1.2