Muse - Survival [Guitar Cover]

Siemanko!

Od jakiegoś czasu nagrywam covery na YT, na razie mam drugi na swoim koncie, niedługo będę publikował trzeci. Zachęcam do obejrzenia, od razu do skomentowania, dania łapki - jest to mocno motywujące, a zarazem pozwala się nieco dowiedzieć na temat swojej gry. Gorąco zachęcam do komentowania! :D

https://www.youtube.com/watch?v=HWu_lbLivaA

Od strony technicznej elegancko, palce śmigają, podciągi brzmią dobrze. Trochę nie leży mi repertuar ale też nie jest najgorzej. Ale jak się pominie już te wszystkie techniczne zagadnienia to brakuje mi jednego, feelingu. Może to skutek długich cwiczeń tego utworu , ale właśnie brak mi tutaj tego istotnego wczucia się w grę które posiada wielu dobrych gitarzystów, Ale próbuj, wrzuć na warsztat coś gdzie pokażesz pokaźnego skilla, ćwicz a sukces przyjdzie z czasem.

zatem łapka

Od strony technicznej elegancko, palce śmigają, podciągi brzmią dobrze. Trochę nie leży mi repertuar ale też nie jest najgorzej. Ale jak się pominie już te wszystkie techniczne zagadnienia to brakuje mi jednego, feelingu. Może to skutek długich cwiczeń tego utworu , ale właśnie brak mi tutaj tego istotnego wczucia się w grę które posiada wielu dobrych gitarzystów, Ale próbuj, wrzuć na warsztat coś gdzie pokażesz pokaźnego skilla, ćwicz a sukces przyjdzie z czasem.

Doceniam pokaźny komentarz. Sam widzę tą lekką "sztuczność", a jest ona spowodowana tym, że materiał nagrywam w domu - przed komputerem. Staram się wszystko zagrać jak najpoprawniej, bez feelingu, bo video nagrywam gdzie indziej, a tam ciężko będzie odtworzyć wszystkie dodatkowe slide'y, czy inne zawirowania - już przed kamerą. Gdyby wszystko działo się "na żywo", byłoby na pewno lepiej. Póki co nic na to nie poradzę, ale mam pewien pomysł, który być może poprawi tę niedogodność. :D Dzięki za komentarz.

Wiesz o co chodzi. Sam gram dość krótko ale staram się w utwory które gram czy to z tabów czy z rocksmitha dodać jak najwięcej tego wczucia, po prostu według mnie wtedy wszystko brzmi lepiej. Nawet nie chodzi o dodanie czegoś do utworu tylko o samą że tak powiem miłość do gry włożoną w wykonanie.

A jeszcze chciałbym zobaczyć tapping w twoim wykonaniu. Polecam naprawdę tą technikę po świetnie rozwija siłę palców. No i widzę też , że masz nawet konkretne wiosła bo Epiphone SG to nie byle gitara z bazaru.

Wiesz o co chodzi. Sam gram dość krótko ale staram się w utwory które gram czy to z tabów czy z rocksmitha dodać jak najwięcej tego wczucia, po prostu według mnie wtedy wszystko brzmi lepiej. Nawet nie chodzi o dodanie czegoś do utworu tylko o samą że tak powiem miłość do gry włożoną w wykonanie. A jeszcze chciałbym zobaczyć tapping w twoim wykonaniu. Polecam naprawdę tą technikę po świetnie rozwija siłę palców. No i widzę też , że masz nawet konkretne wiosła bo Epiphone SG to nie byle gitara z bazaru.

Ten SG to akurat moja pierwsza gitara, mam jeszcze kilka w zanadrzu, ale do tej mam akurat specjalny sentyment, dlatego na niej nagrywam większość kawałków. :D Co do tappingu - wymagająca technika, no i adekwatna niestety do gatunków, za którymi mocno nie przepadam, wolę muzykę w stylu Muse, Red Hot Chili Peppers, Kasabian, tych zespołów głównie nagrywam też covery. Nie ukrywam jednak, że trzeba być wszechstronnym, więc może specjalnie dla Ciebie nagram coś, co zawiera tapping (chociażby ze względu na to, żeby się trochę wziąć za to).

Btw. Rocksmith to świetne narzędzia na codzienne praktyki, może nie jest najlepszy do uczenia się piosenek, ale sprawia wiele przyjemność podczas zwykłych codziennych praktyk, bo jednak fajniej się gra piosenki w tej grze. :D

Mnie tam sie podoba :)

Sam gram na bębnach ale lepiej patrzy i słucha się na covery polaków ;)

Mi Rocksmith strasznie pomaga w nauczeniu się wielu technik, Tapping wydaje się wymagający ale to straszne złudzenie. Jest bardzo prosty i efektowny! Ja aktualnie posiadam tylko jedno wiosło ale zdecydowanie z tej lepszej półki (Schecter Demon 6)

Siemanko!

Od jakiegoś czasu nagrywam covery na YT, na razie mam drugi na swoim koncie, niedługo będę publikował trzeci. Zachęcam do obejrzenia, od razu do skomentowania, dania łapki - jest to mocno motywujące, a zarazem pozwala się nieco dowiedzieć na temat swojej gry. Gorąco zachęcam do komentowania! :D

https://www.youtube.com/watch?v=HWu_lbLivaA