Mogę usunąć system z 2 partycji jeśli mam 2?

Witam

Mogę bez problemu usunąć Windows XP z 1 partycji jeśli na 2 mam Windows 7? Windows 7 był instalowany z poziomu Windowsa XP.

tak, nie ma żadnego problemu z tym, jedynie może być tak, że ogólnie system po usunięciu XP , dalej będzie widział go i przy starcie bd pytał, który uruchomić nawet gdy Xp już nie ma.

Jezeli na C masz XP, a na D Win7 to mozesz miec problem.

Trzeba bedzie wyczyscic bootloadera lub go naprawiac jesli sie uszkodzi bootloader komendami fixboot lub fixmbr z poziomu instalki win7 (nie pamietam dokladnie komend).

Jesli system byl instalowany z poziomu WinXP, ktory byl na dysku C to wszystkie pliki bootloadera zapisane sa na dysku C.

Po formacie bys musial naprawiac bootloadera z poziomu instalatora, jest taka opcja.

Ewentualnie usuwac z START -> uruchom -> msconfig opcje bootowania WinXP bez formatowania dysku.

Wydaje mi się, że format nie wymaże danych z MBRa. Wystarczyłoby usunąć wpis z tablicy i po problemie. Zaczekałbym jednak na kogoś kto już sprawdzał albo zapytałbym na innym forum (do tego przeznaczonym), gdyż głowy sobie za swoją teorię uciąć nie dam :).

Po usunieciu Systemu z danej partycji. Wrazie gdyby pc nadal widzial 2 systemy

Zaawansowane ustawienia system -> Uruchamianie odzyskiwanie -> Wybierasz system startowy ->odznacz czas wyswietlania listy

To może jednak to zostawię żeby czegoś nie zepsuć :D

Dzięki

Witam

Mogę bez problemu usunąć Windows XP z 1 partycji jeśli na 2 mam Windows 7? Windows 7 był instalowany z poziomu Windowsa XP.