E papieros - liquid

Witam !

Wczoraj zakupiłem e-papierosa. Już po paru zaciągnięciach zaczęły mnie lekko boleć nerki ( w mlodosci mialem operowane ujscie od nerki, ale teraz jest w miare dobrze ), przeczytalem ulotke i moj liquid zawiera glikol propylenowy (66%) ktory wydalany jest przez nerki. Moje pytanie jest takie znacie jakis liquid ktory nie zaburza pracy nerek ? Wiem, wiem nikt tu nie jest specjalista, ale akurat moze ktorys z palaczy czytal sklad i wie co dany liquid zawiera.

Z gory dziekuje za pomoc

Nie znam się na tym, ale glikol propylenowy służy do rozpuszczania w nim aromatu. Kupuje się aromat np. 10ml, 100ml glikolu i miesza się to, wychodzi 110ml liquidu.

Także liquidu bez glikolu raczej nie znajdziesz...

Jaki Liquid uzywasz ? ile mg? PG/VG ?
Kumpel tez mial bol nerek. Powodem byl za mocny liquid ja uzywam Burren Blend 18mg a on 6mg Amber Leaf .

Jest to liquid firmy smooke.pl, 11mg. Skladniki glikol propylenowy (pg), gliceryna, aromat smakowy, nikotyna max 2procent, acetylopirazyna, oraz regulator kwasowości. Nie ma podanej dokładnej zawartości w procentach

Pewnie bede musial sie przezucic na 6mg

Przeżuć się na słabsze lub spróbuj innej marki np. Liqueen.

A co powiecie na liquid bez glikolu propylenowego ? http://www.zdrowszepalenie.eu/17-e-liquid-bez-glikolu-ecopure.html < np ten

Ja na Twoim miejscu bym nie palił, szkoda ryzykować zdrowiem tym bardziej jak masz problemy z nerkami. A jeśli tak bardzo chcesz to tak jak wyżej piszą weź słabszy liquid ;)

Witam !

Wczoraj zakupiłem e-papierosa. Już po paru zaciągnięciach zaczęły mnie lekko boleć nerki ( w mlodosci mialem operowane ujscie od nerki, ale teraz jest w miare dobrze ), przeczytalem ulotke i moj liquid zawiera glikol propylenowy (66%) ktory wydalany jest przez nerki. Moje pytanie jest takie znacie jakis liquid ktory nie zaburza pracy nerek ? Wiem, wiem nikt tu nie jest specjalista, ale akurat moze ktorys z palaczy czytal sklad i wie co dany liquid zawiera.

Z gory dziekuje za pomoc