Problem z komputerem

Witam.(Przepraszam za brak polskich znakow)

Mam taki problem otoz dzis byla u mnie burza i nagle wylaczyl mi sie komputer, Po ponownym wlaczeniu po 1 monitor byl "podzielony" po lewej stronie bylo tak bardzo jasno a po prawo tak ciemniej, ale podlaczylem nowy monitor i jest ok. Ale kupilem nowa karte graficzna jakies 2 miechy temu , i od poczatku mam taki problem ze komputer zatrzymuje sie na niebieskim ekranie z logiem HP i nic nie mozna zrobic. ALe nie przejelem sie zbytnio bo znalazlem sposob zeby komputer odpalic mianowicie, jak tylko odpalalem kompa klikalem F12 szybko i po chwili pojawial sie taki ekran z jakimis specami komputera itp. Na dole ekranu pisalo cos zeby wcisnac ESC zeby odpalic jakies menu ale to nie dzialalo. I po chwili tego ekranu pojawial sie kolejny czarny ekran z migajaca mala kreseczka u gory i po chwili komputer sie wlaczal. Jednak teraz komputer zawiesza sie na tym ekranie z ta kreseczka. Co sie moglo stac ? Dodam tylko ze jak podlaczlem stara karte graficzna to wszystko dziala normalnie ekran z logiem HP znika po kilku sekundach i komp sie odpala tylko troche laguje.

Podłączyłeś zasilanie do nowej karty?

Podłączyłeś zasilanie do nowej karty?

Stara karta AMD Radeon HD 7570. A nowa to GeForce GTX 770 i tak podlaczylem te 2 kabelki od zasilacza do karty.

*Poprawilem z 660 and 770 pomylka.

Miałem podobnie co do tej kreseczki, która 'mrugała' bez końca - na szczęście udało mi się to rozwiązać i u mnie winny był prawdopodobnie źle zainstalowany system operacyjny bądź też wadliwy dysk twardy.. gdyż wymieniłem na niedawno zakupiony nowy dysk i przeinstalowałem system - wszystko śmiga do dziś poprawnie

Ps obstawiałbym uszkodzone pliki/jądro systemu niżeli dysk, u mnie te objawy sie pojawiły przy iskrzącej listwie zasilającej (restartach systemu), więc zacznij od diagnozy systemu potem dysk ;)

Miałem podobnie co do tej kreseczki, która 'mrugała' bez końca - na szczęście udało mi się to rozwiązać i u mnie winny był prawdopodobnie źle zainstalowany system operacyjny bądź też wadliwy dysk twardy.. gdyż wymieniłem na niedawno zakupiony nowy dysk i przeinstalowałem system - wszystko śmiga do dziś poprawniePs obstawiałbym uszkodzone pliki/jądro systemu niżeli dysk, u mnie te objawy sie pojawiły przy iskrzącej listwie zasilającej (restartach systemu), więc zacznij od diagnozy systemu potem dysk

Diagnoza systemu ? Jak to zrobic ?

PS: Ale jesli bylo by cos nie tak z dyskiem to komputer by sie nie wlaczal na starej karcie graficznej :/

A przed zmianą karty odinstalowałeś sterowniki?

https://www.google.pl/search?hl=pl&source=hp&biw=&bih=&q=start+systemu+kreseczka&oq=start+systemu+kreseczka&gs_l=firefox-hp.3...2616.6648.0.6766.23.14.0.9.3.0.221.1755.2j11j1.14.0....0...1ac.1.34.firefox-hp..9.14.1361.pH2xC-98mIg

Tu masz podobne problemy ;)

A przed zmianą karty odinstalowałeś sterowniki?

Nie a powinienem ?

Powinieneś miałeś radka, masz nvidie. Dla świętego spokoju wypadałoby odinstalować żeby się nie gryzły. Na pierwszy ogień format. Jeśli to nie rozwiąże problemu to szukamy winy w hardware.

Powinieneś.

Stara karta to Radeon, a nowa to Geforce więc.

To teraz mam pytanko chlopaki jak mam to zrobic. Formata moge zrobic z ukrytej partycji ale jak podlanczam nowa karte graficzna to nie moge odpalic tego tylko na starej . Wiec zrobic formata na starej a pozniej wlozyc nowa karte czy jak ? I czy instalowac cokolwiek na starej karcie czy odrazu po formacie zmienic ?

Postawić system na nowo to możesz nawet bez grafiki w pudle. Po wyciągnięciu karty, komp powinien się odpalić na zintegrowanej.

Jeśli nie chcesz formatować kompa, możesz usunąć stare sterowniki od radka przy pomocy np driver sweeper. Programu należy używać w trybie awaryjnym.

A więc tak ja podejrzewam ak to napisali żę sterwoniki z poprzedniej karty graficznej się gryzą z tą nową. Proponuje odinstalować stare oraz nowe sterowniki uruchomić ponownie komputer oraz zainstalować te nowe sterowniki! dlaczego tyle kombinowania ? Ponieważ niktóre pliki mogą się pokładać z nowymi sterownikami (mam na myśli pliki w systemie) a jak wiadomo uruchomić komputer trzeba by mógł system wszystko zapisać. mam nadzieje że problem został rozwiązany.

A masz jakąś ukrytą partycję ? (mowa tu o laptopie czy co ? czy może sam zrobiłeś sobie ukrytą partycje na kompie stacjonarnym ?

Po prostu zrób formata i zainstaluj z płyty windowsa na nowo wraz ze wszystkimi sterownikami.

Ludzie, to nie jest wina sterowników skoro nawet windows nie chce się bootować. Zrestartuj CMOS(wyciągnij baterie z płyty głównej na 15s) i podaj model zasilacza.

A restartowałeś BIOS? Ustawienia fabryczne?

Zasilacz: Corsair VS550

Zrestartowac bios czyli ta bateryjke wyciagnac na 15 sec tak ?

Zasilacz: Corsair VS550Zrestartowac bios czyli ta bateryjke wyciagnac na 15 sec tak ?

Bateryjke albo obok baterii jest zworka.

Sprawdź tez po restarcie Biosu ustawiony czas i ustaw go poprawnie.

Dodatkowo odszukaj tam opcje USB Keyboard support i ustaw enabled jesli jest wylaczone (domyslnie zawsze wylaczone).

To sie tyczy tego "Na dole ekranu pisalo cos zeby wcisnac ESC zeby odpalic jakies menu ale to nie dzialalo."

Probowalem wszystkiego.... Niestety nic nie pomoglo. Komputer wyladowal w naprawie. Dzieki wszystkim za pomoc.

Moim zdaniem po zamontowaniu nowej karty graficznej zrobić formata i zainstalować nowe sterowniki

Witam.(Przepraszam za brak polskich znakow)

Mam taki problem otoz dzis byla u mnie burza i nagle wylaczyl mi sie komputer, Po ponownym wlaczeniu po 1 monitor byl "podzielony" po lewej stronie bylo tak bardzo jasno a po prawo tak ciemniej, ale podlaczylem nowy monitor i jest ok. Ale kupilem nowa karte graficzna jakies 2 miechy temu , i od poczatku mam taki problem ze komputer zatrzymuje sie na niebieskim ekranie z logiem HP i nic nie mozna zrobic. ALe nie przejelem sie zbytnio bo znalazlem sposob zeby komputer odpalic mianowicie, jak tylko odpalalem kompa klikalem F12 szybko i po chwili pojawial sie taki ekran z jakimis specami komputera itp. Na dole ekranu pisalo cos zeby wcisnac ESC zeby odpalic jakies menu ale to nie dzialalo. I po chwili tego ekranu pojawial sie kolejny czarny ekran z migajaca mala kreseczka u gory i po chwili komputer sie wlaczal. Jednak teraz komputer zawiesza sie na tym ekranie z ta kreseczka. Co sie moglo stac ? Dodam tylko ze jak podlaczlem stara karte graficzna to wszystko dziala normalnie ekran z logiem HP znika po kilku sekundach i komp sie odpala tylko troche laguje.