Problem z komputerem

Aloha towarzysze!

Przechodząc do tematu - mój komputer mam około 2 lata. Problem był od zawsze, lecz głupi ja myślałem, że przejdzie, a teraz jest nie do zniesienia.

Mój komputer, w pewnych przypadkach, ścina się (obraz się zatrzymuje, dźwięk się tnie tzn jeden "ścięty" dźwięk się powtarza, muszę restartować kompa)/komputer sam się restartuje/komputer się zamyka, muszę go włączyć.

Jak na razie zaobserwowałem to w tych sytuacjach;

- Odpalanie okna logowania League of Legends (nie zawsze)

- Korzystanie z ekwipunku/sklepów w Borderlands 2 (b. często, w sumie zawsze)

- Korzystanie z Google Chrome (rzadko, randomowo) (często)

- Słuchanie dubstepu podczas rozgrywki League of Legends (b. rzadko)

- Kombinacja nagłych dźwięków/obrazów z otwieraniem zakładek w Firefox'ie (rzadko)

W sumie to tyle i tu jest moje pytanie - dlaczego tak się dzieje?

Na początku myślałem, że jakiś "składnik" mojego PC jest niekompatybilny z innym, albo coś, ale naprawdę nie mam pojęcia co może powodować ten problem.

Mój PC (Jestem nubem w tych tematach, jeśli coś pominę, proszę powiedzcie jak to znaleźć)

- System: Win8 64

- Procek: (W menedżerze urządzeń są 4 takie same, nie mam pojęcia co to znaczy [probably to, że masz 4 CPU, kretynie] ) Intel® Core i3-3220 CPU @ 3.30GHz

- Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GT 220

- Ram: 4GB

- (w dxdiagu jest jeszcze producent systemu; Gigabyte Technology)

Jeśli coś jeszcze jest potrzebne, proszę napiszcie gdzie/jak to znaleźć.

Jeśli problemem jest któryś z w/w elementów, na jaki go wymienić/co z nim zrobić?

@EDIT

Zapomniałem dodać, że gry takie jak: GTA IV/Bioshock Infinite idą wręcz bez problemów.

Komputer był formatowany prze okres 2 lat? Nigdy się z takim czymś nie spotkałem na dobrą sprawę. Osobiście natomiast kiedy komputer zaczął się wyłączać to skończyło się na spalonej płycie głównej ale prawdopodobieństwo jest raczej znikome. Stawiałbym na słabą kartę graficzną ale skoro GTA i BI Ci idzie to problem nie leży tutaj. Póki co obstawiam aby sformatować system i wyczyścić komputer.

Nie, komputer nie był formatowany, ani też czyszczony.

Tylko czy format/czyszczenie pomoże, gdy problem występował od samego początku użytkowania kompa?

Ja obstawiam sprawe programowa / konflikt przerywan? ciezko powiedziec bez fizycznego dostepu. Jak sam piszesz czesc chodzi poprawnie, a czesc nie wiec trzeba postawic system od nowa, powgrywac sterowniki i dopiero sprawdzic zeby wyeliminowac spawe programow.

Wbiłem na stronę Nvidii.

Sprawdzam czy mam najnowsze sterowniki. (BTW, nie mam, sprawdzam już czy to coś zmieni)

Patrzę, że mój GT 220 supportuje win7, ale win8 nigdzie tam nie widzę - co o tym myślicie? Może to jest problem?

Na początek sprawdź kompa programami HD Tune - czy dysk twardy już nie dogorywa, HWMonitor czy temperatury nie skaczą, szczególnie na procku czy płyty głównej

Jeśli wszytko będzie ok, tak temperatury jak i dysk to przykro, ale Format, wcześniej ściągnij nowe sterowniki ze stron producenta podzespołów i zgraj np. na pendriwe żeby nie instalować starych wersji z płyt cd po instalacji Windy.

@FlashGordon

Temp.

- płyta - Max 25-43*C

- proce - Max 51-52*C

- Graf - max 40*C

I jeśli byś mi mógł powiedzieć, Flash, czego mam dokładnie szukać w HD Tune? Bo tak bardzo, jak rozumiem HWMonitor, to tego HD tune nie czaję.

temperaatury raczej ok chociaż ciekawe czy na procku podczas obciążenia nie skacze, możesz sprawdzić proc programem OCCT, HD Tune zdrowie twojego dysku twardego, chyba zakładka "healt"

HD Tune pokazuje, że wszystko jest "ok"

ale element (C7) Interface CRC Error Count ma status "attention".

Wrzucam link do albumu zdjęć które zrobiły się po 2min teście w OCCT: http://imgur.com/a/lwyfJ

Ze sprzętem wydaje się wszytko OK, temperatury w normie, dysk działa, nie ma bata, pobieraj najnowsze sterowniki ze stron producenta, zgrywaj na penka, instalacja na nowo windy i nowych sterowników.

Przynajmniej tak mi się wydaje.

Jeśli format to jedyna opcja, to kicha, na razie tego formatu zrobić nie dam rady.

Jak przez jakiś tydzień nic nie pomoże, to postaram się o format.

Jak chcesz coś działać to aktualizacja sterowników, i obadaj programik CCleaner, wyczyść rejestr i inne niepotrzebne dane z kompa może coś pomoże

Sterowniki karty graficznej mam zaktualizowane - jeśli byłbyś tak miły, jakich jeszcze potrzebuję?

CCleaner mam, właśnie usunąłem niepotrzebne dane, rejestr też wyczyściłem.

Robię próbę, czy znowu wykrzaczy mi kompa w LoL'u i Borderlandsach.

@EDIT

Problem dalej istnieje.

hmmm może sterowniki do płyty głównej

program Aida64 albo Speccy powinien pokazać jaką masz płytę główną, jak się dowiesz możesz wysłać dla mnie na PW, ja poszukam na stronie producenta aktualnych sterowników i podeślę tobie linki

masz 2 kości pamięci operacyjnej ? wyjmij jedna kość i odpal kompa na jednej kości, najpierw na jednej potem zamień i na 2 zrób to samo i zobacz jak działają rzeczy na pojedynczych kościach ramu ( wcześniej dotknij grzejnika przed dotykaniem ramu )

Nie mam zielonego pojęcia czy mam 2 kości. Komputer "przyszedł" zbudowany, nigdy nie miałem wglądy we wnętrzności.

Sprawdź tez czy masz bolec w gniazdku, być może to jest przyczyną.

Jak na razie problem wydaje się zażegnany, dzięki FlashGordonowi i ściąganiu sterowników.

Jak na chwilę obecną prosiłbym modów o nie zamykanie tematu, bo istnieje możliwość, że na dniach problem się pojawi.

Aloha towarzysze!

Przechodząc do tematu - mój komputer mam około 2 lata. Problem był od zawsze, lecz głupi ja myślałem, że przejdzie, a teraz jest nie do zniesienia.

Mój komputer, w pewnych przypadkach, ścina się (obraz się zatrzymuje, dźwięk się tnie tzn jeden "ścięty" dźwięk się powtarza, muszę restartować kompa)/komputer sam się restartuje/komputer się zamyka, muszę go włączyć.

Jak na razie zaobserwowałem to w tych sytuacjach;

- Odpalanie okna logowania League of Legends (nie zawsze)

- Korzystanie z ekwipunku/sklepów w Borderlands 2 (b. często, w sumie zawsze)

- Korzystanie z Google Chrome (rzadko, randomowo) (często)

- Słuchanie dubstepu podczas rozgrywki League of Legends (b. rzadko)

- Kombinacja nagłych dźwięków/obrazów z otwieraniem zakładek w Firefox'ie (rzadko)

W sumie to tyle i tu jest moje pytanie - dlaczego tak się dzieje?

Na początku myślałem, że jakiś "składnik" mojego PC jest niekompatybilny z innym, albo coś, ale naprawdę nie mam pojęcia co może powodować ten problem.

Mój PC (Jestem nubem w tych tematach, jeśli coś pominę, proszę powiedzcie jak to znaleźć)

- System: Win8 64

- Procek: (W menedżerze urządzeń są 4 takie same, nie mam pojęcia co to znaczy [probably to, że masz 4 CPU, kretynie] ) Intel® Core i3-3220 CPU @ 3.30GHz

- Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GT 220

- Ram: 4GB

- (w dxdiagu jest jeszcze producent systemu; Gigabyte Technology)

Jeśli coś jeszcze jest potrzebne, proszę napiszcie gdzie/jak to znaleźć.

Jeśli problemem jest któryś z w/w elementów, na jaki go wymienić/co z nim zrobić?

@EDIT

Zapomniałem dodać, że gry takie jak: GTA IV/Bioshock Infinite idą wręcz bez problemów.