LaTale

Chciałem wszystkich serdecznie zaprosić do gry LaTale, która jak pewnie większość osób wie, ostatnio weszła na steam.

Jest to najlepszy moment, żeby zacząć grę, ponieważ dzięki steam'owi, channele pękają w szwach i zawsze jest z kim pograć/porobić questy, im więcej tym lepiej, jakoś odczuwam tam niewielkie ilości Polaków, byłoby całkiem sympatycznie to zmienić.

Jeżeli ktoś zastanawiał się nad dołączeniem, ale jakieś myśli nie pozwalały mu tego zrobić, chętnie służę radą i pomocą, możecie zadawać pytania chociażby i w tym temacie, moje doświadczenie z LT sięga startu amerykańskiej wersji, więc jest spore, nie licząc tego, że mogę nie znać wszystkich zmian związanych z "Season 2", ale na podstawowe pytania raczej będę znał odpowiedzi.

W tym momencie jest całkiem sporo event'ów, gdzie za samą grę można dostać naprawdę ciekawe rzeczy czy dla siebie, czy dla zarobków sprzedając je innym.

Dla tych, którzy jeszcze nie znają tej gry, tutaj jest filmik pokazujący przykładowy sposób na expienie na 120lvl (By me ^^):

https://www.youtube.com/watch?v=xoNrwVherFs

Tak więc zapraszam do wspólnej gry, zadawania pytań i można mnie złapać w grze pod nickami: DerpTH (Rzadko, expie na boostach, więc nie chcę ich marnować kiedy nie biegam po respach) i DerpMusican (Tutaj częściej).

Link do gry NIE-STEAM: http://latale.ogplanet.com/en/main.og

Link do gry STEAM: http://store.steampowered.com/app/264360/

@Notka dla weteranów

Pamiętam z jednego tematu, że kilku weteranów takich jak ja zapamiętało grę jako zniszczoną przez OGP i ich "politykę pieniądza", na szczęście wszystko posprawdzałem i naprawdę wzięli się za robotę, dzięki pewnym eventom ekonomia w grze już uległa znacznej poprawie, a będzie tylko lepiej. Tak więc nie trzeba się martwić o żadne P2W, bo jego już nie ma. :)

1lajk

Derp dobij do 140 to pojdziemy razem na TT150, Bernet here ;c

Ja również polecam LaTale

Możecie mi powiedzieć, jaki macie ping? I czy bardziej opłaca się grać przez stima, czy też nie?

Możecie mi powiedzieć, jaki macie ping? I czy bardziej opłaca się grać przez stima, czy też nie?

Moj ping 50-70 nie odczuwam zadnych lagow. A co do steama to zalezy od twoich wlasnych preferencji.

Jeżeli jesteś nowym graczem, to jasne, że przes STEAM. Jeżeli już używasz STEAM to po co Ci druga platforma (OGPlanet Launcher). Pingi są dość niskie, niby odczuwalne, ale po przyzwyczajeniu masz wrażenie, jakby gra była tak zrobiona. ^^ Mam już 135 Koima, expie po godzinie dziennie (Prime HW + Peach Can na godzinę, więc dziennie sobie taką godzinę robię na 700% expa). Jeżeli jesteś cierpliwy to nie ma sprawy, pojutrze powinienem mieć około 150, ewentualnie za 3 dni. :)

a jeżeli zrobie konto steamowe, to będę się mógł zalogodować w razie czego z OG planet?

Chyba nie, nie używam konta STEAM do grania w LT, bo słyszałem, że nie można.

Ja mam problem z jednym z pierwszych questów gdzie trzeba rozwalić tą kukłę. Niby zamieniam broń, rozwalam ją za pomocą klawisza X i nadal nic.. Nie mogę się teleportować dalej.. Ktoś może pomóc? Dodam, że gram na padzie ale to większego znaczenia nie ma bo ani na padzie ani na klawie nie mogłem nic zdziałać..

Tą kukłę musisz zniszczyć:

1. Po zdobyciu questa od żółtego rangersa.

2. BEZ wyekwipowanej broni.

3. Liczy się zadanie ostatniego hitu, więc jeżeli biłeś z kimś, to może ktoś dobił.

Spróbuj zdjąć broń i nie musisz niszczyć za pomocą klawisza X, masz silny i słaby atak, nikt nie ma takiego problemu, więc może faktycznie chodzi o to zdjęcie broni.

A ja mam problem z gra wszystko pieknie sie sciaga patche itp ale gdy klikam start gra sie załancza gameguard sie pobiera , pojawia sie logo gry i nic wiecej sie nie dzieje.... i nie moge wlaczyc gry...Miał ktos taki problem podobny do mojego?

A można w ogóle nie robić questów tylko grindować? :D

RaveR, jak będziesz miał tak z 300-400 pot na xxx% expa na 1 - 10h (już nie pamiętam ile % było max) to może się do 130 na grindzie załapiesz.

To jest grind, ale quest-grind.

Jestem zupełnym nowicjuszem, dopiero gierka mi się ściąga, ale zamierzam kilka nocek zarwać :) / Jest jakaś polska gildia?

Pewno jakaś jest, ale szukać jej ze świecą. Na którymś tam lvl'u dostaję się serwerowe megafony, więc cośtam będziesz mógł o gildie pokrzyczeć.

A jeśli dotrwasz do 110 i będziesz chciał pomocy ze zmianą klasy (raczej będziesz) to pisz śmiało, cośtam jeszcze z tego pamiętam.

RavEr mozesz samym grindem do 200tnego cisnac. Tylko, ze bedziesz mial mniej funduszy niz ktos taki co wykonuje wszystkie questy.

Ja sam moja druga postacia tylko grindowalem do 190 bo niechcialo mi sie drugi raz tych wszystkich questow robic. No jedyne questy jakie robilem to te na zmiane klasy oczywiscie

Da się przy 1 styczności z LaTale wygrindować do 200 bez płacenia IRL hajsu, bez zanudzenia się na śmierć i nieziemskiej mordęgi? Teach me your ways, master.

Da się, Kakeru - trochę mniej hejtu, a więcej pojęcia o grze, bo za dużo piszesz a niewiele wiesz. Zależy w jakich sezonach, nie ma darmowej gry MMORPG opartej o questy (Czyli NIE Tibia, czy Mu Online), w której przy pierwszej styczności mógłbyś wygrindować maksymalny lvl. RaveR, z wygrindowaniem do 200 raczej byłoby ciężko, na to są potrzebne fundusze, dlatego po drodze czasem będziesz musiał przystopować dla questów, ewentualnie teraz jest dużo eventów, które bardzo ten grind ułatwiają, tak więc do 200 wygrindować to nawet przy kolejnych "stycznościach" nie jest łatwo, w tej grze lvl cap jest osiągnięciem a nie byle numerkiem, do którego wystarczy nie przespać 3 nocek. Nie podam Ci DOKŁADNYCH wartości, bo ich nie pamiętam, ale w LaTale jest coś w stylu 194->195 potrzeba 300m expa i nagle jump ze 196->197+ potrzeba 30b+ expa, coś w ten deseń. Z resztą zagraj i sprawdź.

@Kakeru

"A jeśli dotrwasz do 110 i będziesz chciał pomocy ze zmianą klasy (raczej będziesz)[...]" - Wtf?

1. Zmiana klasy jest na 100, nie wiem jaka zmiana klasy występuje na 110, a gram w tą grę odkąd wyszła.

2. Questy na zmianę klasy na 100lvl są tak banalne, że 2-3h i masz wszystkie zrobione, bez żadnego rewelacyjnego eq, czy czegokolwiek...

+ Tak, da się wygrindować 200 bez płacenia IRL hajsu, bez zanudzenia się na śmierć i nieziemskiej mordęgi... Wystarczy mieć "przyjaciół" ;) Wtedy rozmawiając, expicie sobie w exp zone'ach (spooky itp.) nawet nie zauważając kiedy wleciały wszystkie lvle, dzisiaj z kolegą wbiłem 100lvl z 50lvl, co prawda na boostach, ale takich, które dostaliśmy z eventów aktualnych, bez żadnego wydawania czy IRL czy nawet IGN kasy, śmialiśmy się i wygłupialiśmy a lvl'e same leciały. Combo Templar + Bard bardzo fajnie zgrywa się w dungach, tak a propos. ^^ Pozdrawiam.

Grałem z 4 lata temu, pobiorę i sprawdzę jak się gra.
Co do tego p2w to widziałem jakieś pakiety na steamie po 30 euro, masakra, mam nadzieję że nie mają dużego wpływu.

W sumie, to moje poprzednie wypowiedzi były głupie, przyznaję, zwracam honor.

@Zmiana klasy - Grałem dawno, pomyliłem się z lvlem. Ale z tego co pamiętam, to jak ja robiłem zmianę klasy na gunslingera, to gdyby nie pomoc jakiegoś gostka, to razem z kumplem byśmy tam jeszcze siedzieli, gwarantuję.

Poza tym, czy tylko mnie tłumaczenie w tej grze (opisy questów zresztą też) rażą po oczach?

Notka dla siebie, zanim zaczniesz mówić coś o grze, najpierw ją dobrze ograj i ogarnij, imbecylu.

BTW, mam sobie 131lvl, expiłem bodajże w Bifroście na questach, jestem kompletnie bez kasy, jakieś porady żeby expić gdzie indziej, bo ta wieża to ból w czystej postaci.

Ale jak coś to nie zawracajcie sobie głowy wymyślaniem jakichś sposobów na to expienie, najprawdopodobniej nie będę grał przez dłuuuuuuuuuuuuuugi czas.

Mozesz isc do coloseum tam poty wypadaja z areny i mozna je tez kupywac za itemy, ktore z niej wypadaja, a exp wpada tez calkiem niezle. Tyle, ze mozna tylko 20 runow dziennie.