(Otoczenie) Czy gra się w ogóle zmienia?

Witam, moje pytanie brzmi tak. Czy ta gra się w ogóle zmienia? Czy otoczenie na dungeonach się zmienia? Wszystkie wyglądały tak samo, co czasem przyprawia o odruch wymiotny, biorąc pod uwagę na swój sposób ładną, lecz także bardzo mdłą grafikę. Czy od jakiegoś poziomu zmienia się otoczenie? Jakiś inny klimat? Cokolwiek? Parę razy podchodziłem do gry, ale brak odpowiadającej mi klasy z mieczem jednoręcznym (fuj, tylko nie woj) i tak samo wyglądające dungeony po prostu odpychały. Pomoże ktoś jakoś zachęcić się do gry?

Oczywiście dungeony potem są dużo ciekawsze, większe i moby są bardziej wymyślne, potężniejsze.

Na wyższych lvlach skille postaci są coraz bardziej ciekawe, a nie da się ukryć, że DN jest w topce gier jeśli chodzi o efektowność skilli.

Miło się patrzy jak klepiemy combo na przeciwnikach, a oni tylko fruwają po całej mapie. :P

Ale mi chodzi o otoczenie, a nie o skille. Skille moga i być ładne, efektowane, śliczne i jakieś wymyślne, ale mi chodzi o wygląd dungeonów. Wszędzie wymiotna zieleń. Jestem ciekaw, czy to się od jakiegoś lvl zmienia.

A więc napisałem Ci, że tak zmienia się.

Napewno? Weźmy na przykład elsword. Mamy tam różne kontynenty

- Sander pustynia

- Hamel coś na wzór atlantydy

- Besma kaniony

- Belder, Peita.

Różnorodność jest duża. Więc czy zmienia się tam podobnie.. Naprzykład klimat? Nie biegamy ciągle po zielonej, pięknej i kolorowej krainie? Na YT nie znalazłem żadnego filmiku, który pokazywałby coś wyjątkowego.

Jak zaczniesz klerykiem albo magiem to będziesz biegał po śnieżnych mapach.

Już zaraz na początku masz dungeony w których biegasz w lochach. (pokonujesz tam pierwszego bossa - minotaura)

Potem biegasz w osadzie orków, tam nie zobaczysz żadnej zieleni i w mrocznym lesie.

Później są jeszcze górskie kaniony, obóz armii potworów i inne miejsca

Pytanko: Który miałeś lvl ?

Już praktycznie na początku (20 lvl), nie biegasz tylko po zielonych lasach, tylko po jaskiniach, obozach potworów, jakieś opuszczone wioski, kaniony. Tak więc różnorodność otoczenia jest bardzo duża.

Tak swoją drogą może wrócę... Jest już Assassin ?

@Szymex

Też chętnie bym wrócił, ale chyba niestety Assassin jeszcze nie wszedł...

Obozy potworów i tym podobne nadal wyglądają tak samo, a jaskinie też wszystkie wyglądaja tak samo. Czyli żadnej zmiany klimatu nie ma.

a mnie coś się zdaje że ty wcale w tego dragon nesta nie grałeś, bo to co mówisz to same brednie. Proste pytanie, który level miałeś? Pójdź na kilkanaście nestów, zrób raidy, przejdź kinlkanaście dungeonów od 20 lvl w górę i powiedz mi że wszystkie wyglądają tak samo i klimat się nie zmienia, wtedy cię wyśmieję. Owszem, są miejsca wyglądające podobnie, ale zawsze są różnice. Bierze się to stąd, że przy jednym portalu masz zwykle 3-5 dungeonów. Są one ze sobą powiązane i dlatego wyglądają podobnie, jednakże tego typu miejsc jest mnóstwo

To jaką ty byś chciał większą zmianę klimatu ?

Skoro jesteś na początku i tam jest trawka jest zielono to wiadomo, że przez kilka lvli tak będzie bo jesteś cały czas w tym samym miejscu i dungach które znajdują się jeden obok drugiego.

Wbijesz kolejne lvle to będą kolejne mapki. Ale jak dla Ciebie jaskinia albo osada orków ma taki sam klimat jak miasteczko gdzie wszędzie jest zieleń to tu chyba nic Ci nie przypasuje...

Tak jak up kilka dungów jest przy jednym portalu przez co wyglądają podobnie, ale nie są takie same (to tak jak byś powiedział na psy różnej rasy, że są takie same). Na nestach czy raidach to jest jeszcze większa różnorodność.

@SzymexTeż chętnie bym wrócił, ale chyba niestety Assassin jeszcze nie wszedł...

No chyba że zagramy na SEA. Myślę sobie, że źle chyba nie będzie, a aktualizacje będą szybciej i w ogóle...

@Szymex

Myślę, że pingi będą nie do zniesienia. Dawniej grałem w DN EU na gorszym internecie i dałem sobie szybko spokój bo gra była za szybka na ten pokaz slajdów.

Albo mi się wydaje albo ktoś ostatnio pisał w jakimś temacie o DN, że Assassin ma wejść jakoś niedługo.

Który wbiłem lvl? 40 i dalej się grać nie chciało. Dungeony były tylko jeszcze gorsze - wszędzie wokół jeden wielki kamień i tak wyglądał dungeon

Chodziło mi o takie zmiany

- http://img684.imageshack.us/img684/1459/hamel.png Tutaj mamy plansze pod wodą (zatopione) jak i zamrożone

- http://elwiki.net/wiki/images/SanderMap.png pustynie

- http://i45.tinypic.com/3462j60.jpg i mroczne lasy

Teraz rozumiecie o czym mówiłem? Zwykła zmiana z trawki na kamień to troszkę mało.

do 40 większość jest podobna, od 40 jest nowe miasto na bagnach i tam też są dungeony, lvl 50-60 to plansze po upadku meteorytu oraz pustynie, lvl 60-70 to dungeony przy mieście elfów, masa nowych mobów i są to głównie lasy (jak to elfy...) ale to wszystko wygląda całkiem inaczej (i dużo lepiej) niż te na początkowe levele, lv 70-80 to dungeony w stylu wulkanu, wszędzie ciemno, lawa, są też różne bajerki dzięki, którym dungeony są ciekawsze, wiadomo nie chodzi tu o wyzwanie, dungeony dopiero prowadzą do wyzwań (nesty, raidy) ale są różne nowe rzeczy dzięki, którym trochę więcej się dzieje niż samo w sobie zabijanie mobów.

Od 40 lvl gra nabiera "kolorów" (nesty, dungi) są dużo ciekawe od tych początkowych lokacji.
Tym bardziej jak grasz w pt. to gra wywrze na Tobie jeszcze lepsze wrażenie : )

Zachęciliście mnie, więc mam kolejne pytanie. Czy na SEA jest już Assains? Jedyna klasa, która mi się podoba.

Zachęciliście mnie, więc mam kolejne pytanie. Czy na SEA jest już Assains? Jedyna klasa, która mi się podoba.

jest.

Jesłi SEA to mam nadzieje , żę wybierzecie Hollywood. Zapraszamy do gildii Bezduszni.

A nawiazując do wcześniejszej dyskusji to gra zmienia charakter wraz z kazdym level up. Szczególnie jest to odczuwalne dla nowych graczy. gdy 40 lev był max wystarczyło 2-3 tygodnie i postac mogła spokojnie robić maksymalne nesty. Niestety z każdym lev up czas na osiągnięcie poziomu ( lewel i uzbrojenie ) swobodnej gry na maksymalnym lewelu sie wydłuża.

Tak mamy assasina na SEA i gdy się pojawił mieliśmy mnóstwo nowych graczy w gildii - i tych polskich i zagranicznych ale moze ze 2 osoby tylko doszły do 70 lev i przygotowały jakie takie uzbrojenie. To niestety wymaga czasu i cierpliwości ... zaleta żadko spotykana u graczy :)

Trzeba mieć świadomość że na dodatek 70 lev nesty są cholernie trudne nawet dla zaawansowanych graczy, nie mówiąc o przejściu DDN. Oczywiscie są gracze którym to przychodzi łatwo - patrz Fervoo - pisuje tu na forum - ale to są wyjatki. :)

Podsumowując : do 40 lev to kaszka z mleczkiem, poziom 50 - rozgrzewka, 60 jest już trudny a 70 to wyzwanie.