Warlords of Dreanor

Witam, zakładam temat dyskusyjny dotyczący nadchodzącego dodatku. Możemy omówić zarówno fabułę, jak i zmiany które zostaną wprowadzone :)

Jeżeli ktoś nie wie to akcja w nowym dodatku będzie toczyła się 2 lata po tym jak Garrosh czmychnął z pandareńskiego więzienia. Jakie są wasze przemyślenia co do rozwoju fabuły. Jakie rajdy czekają nas w kolejnych raidach ? Czy final bossem okaże się Grom, a może ktoś inny (np. po pierwszych porażkach Iron Horda jednak zdecyduje się wypić krew demonów :) ?

W końcu warto też poruszyć część techniczną, na chwilę obecną widziałem że pudełkowa wersja dodatku jest już dostępna w polskich sklepach (w Saturnie za 159 zł, trochę drogo prawda ? :( )

Co więcej Empik podaje datę premiery 15.10.2014, czyżby cynk od Blizzarda, a może czysta spekulacja :) ?

ceny to tylko spekulacje, prawdopodobnie wzięli je z blizzard store gdzie bez promocji są znacznie zawyżone; myślę że miesiąc po premierze jak hype trochę zmaleje ceny będą wyglądały jakoś tak, 99zł box; 85zł key ale to tylko moje przypuszczenia, sugerowane tym jak to było w poprzednich latach. - warto też zauważyć że z dodatkiem dostajemy jednorazowy boost do 90lvl warty 60$

o dacie premiery wiemy tyle, że nie będzie ona miała miejsca później niż 20 grudnia 2014; są też pogłoski o jesieni ale imo gra jest zbyt niedokończona więc albo 20 grudnia albo 24/27 listopada

a temat bez większego sensu, jest wiele polsko i anglojęzycznych stron z newsami o draenorkach jak ktoś chce to znajdzie, od siebie polecam reddita ;)

Edit: Zrobię wprowadzenie do fabuły, bo widzę, że nikt nie zrobił, a jak ktoś nowy przyjdzie to się może przerazić.

Garrosh ucieka z pandareńskiego więzienia, a z Dark Portal (Mrocznego Portalu), który zmienia kolor na czerwony wychodzą uzbrojeni orkowie, żadni krwi i śmierci, prowadzeni obsesją na punkcie dominacji. Stawiamy im opór przy portalu, a potem garstka bohaterów (my :D ) + trochę wojska wyrusza w NA POCZĄTKU PODEJRZEWANĄ jako SAMOBÓJCZĄ misję w ten portal, z którego wyszli ci orkowie. Okazuje się, że portal prowadzi w przeszłość, gdzie Draenor (OUTLAND przed wybuchem) istnieje, gdzie jeszcze żyją wszyscy poprzedni Warchiefowie Hordy (w tym Grommash Hellscream, ojciec Garrosha, przyjaciel Thralla), Gul'dan (najsilniejszy warlock znany Azeroth), Ner'zhul (król lisz, zanim się nim stał) i inni.

Utworzyli oni Żelazną Horde (Iron Horde) i w momencie wejścia przez portal od początku możemy doświadczyć ich potęgi. Są SUPER uzbrojeni, jest ich gigantyczna liczba, a tylko jeden klan orków odmówił brania udziału w tej wyprawie, klan Frostwolves (prowadzony przez Durotana, ojca Thralla). My będziemy budować swój Garnizon, budynki, zdobywali członków, ten garnizon będzie żył swoim własnym życiem, NPC których spotkamy przy questach bądź na świecie mogą się pojawić w Garnizonie by nam pomóc, będziemy mogli ich lvlować, wysyłać na misje, rozbudowywać garnizon, mieć specjalnie skille z niego, wysyłać swoich ludzi po materiały jak np. kopalnie wybudujemy i inne bajery. To MY zbudujemy armię, która będzie miała się przeciwstawić Żelaznej Hordzie.

Duża dawka fabuły dla tych, co nie grali w Warcrafta 1, 2 bądź 3.

Data premiery nie znana.

Ostatni boss? Chris Metzen zapytany na Blizzconie powiedział najpierw : It's not going to be an orc (nie będzie to ork), potem parafrazował it's not going to be JUST an orc (just słowo kluczowe, nie SAM/TYLKO ork).

Na moje? Gul'dan + Mannoroth vs Grom i my, Grommash ginie? Wprowadzenie do dodatku z Burning Legionem (Płonącym Legionem).

Na pewno nie będzie to sam Ork bo community by blizzarda zjadło, już mi orkowie ustami wychodzą przez SoO.

Nie będzie to żaden Kill'Jaeden (mimo, że w tym czasie, a ściślej mówiąc tej wersji "przeszłości" prawdopodobnie żyje) bo community by zjadło Blizzard za lenistwo (mieliśmy w BC).

Na pewno nie Sargeras bądź Archimonde (w tym czasie Archimonde jeszcze też prawdopodobnie żyje).

Co z nowości? Ostatnio przesunęli główne miasta z Karabor i Frostfire na outskirty Ashran. Tak, tej strefy pvp. Ale będą flight pointy, nie trzeba będzie lecieć do tego miasta na piechtę narażając się na PVP, ale tam mają być główne miasta frakcji w tym dodatku. Szkoda, Karabor wyglądało pro, za to Horda dostała gówniane i obrzydliwe Frostfire Ridge. Trochę żal mi d*pę ściska ale trudno.

+ Na początku nie będzie latania, możliwe, że w ogóle nie udostępnią latania na w nowym Draenorze.

Ostatnio coś robili, żeby miasta ciemniejsze były i mają jeszcze jakieś zmiany wprowadzać (ciemniejsze podczas nocy).

Garnizony super sprawa, zbugowane na alphie jak cholera, ale super sprawa, polecam!

Super ma być to, że to my w końcu mamy być generałem własnej armii, którą sami budujemy w garnizonie. To Durotan i Exarchowie Draenei nam pomagają walczyć z Iron Horde, nie my im pomagamy. My będziemy dowódcą armii i to nasza armia będzie tutaj głównym wątkiem, to mi się podoba.

Thrall oczywiście SSJ4-4th Hokage-Super-Uber-Pro-Jezus, nowy wygląd i bajery, ale jego akurat lubię więc czill.

U Draenei jest ten vindicator co już go znamy (zapomniałem jak się nazywa) + nowa bohaterka (na razie wygląda strasznie kupowato, chyba ma model nieskończony).

Cała rada Karabor też jak na razie żyje, ale coś tam jest nie teges, chyba jakiś zdrajca jest, nie spoiluje dalej.

Krwawe elfy, a szczególnie ci krwawi jacyś tam paladyni, co Velen pomógł studnie odbudować za pomocą jakiegoś tam Naaru pomagają Draenei (swoją drogą wydawało mi się, że oni są pod komendą Lorthemara Therona, ale widocznie posiadają jakąś własną jurysdykcję. Na pewno by ich tam sam nie wysłał).

Co jeszcze? Dużo skilli obcięto, połowę bym zostawił, no ale oni myślą, że robią lepiej. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Wiadomo chyba wszystkim już, że numerki spadają w dół? Charem bije się po 5-10k, a ma się po 70k hp w dobrym gearze. Moby też są "słabsze". Innymi słowy, zmniejszyli tylko numerki, zmniejszą też numerki innym bossom i potworom, żeby łatwiej po prostu się czytało. Stary content też zostanie zmieniony, będzie można dalej solować stare instancje i raidy tak jak teraz. Dodatkowo, wprowadzą motyw, że stare raidy itd. będą się scalować razem z nami do 90 lvla, więc np. takiego Illidana można ubić jak by był bardzo silnym bossem, mimo, że jest z BC.

Co jeszcze? Starting zone od ally jest trylion razy ładniejszy niż hordowy... (ból d*py here).

Nowe pety dla huntera - rylaki i hydry można oswajać, pewnie coś jeszcze ale dużo contentu zablokowane.

Nowe talenty od lvla 100, ale co chwile coś zmieniają.

Sprawy balansu nie ruszam w ogóle, bo jeszcze przyjdzie na to czas, na razie dopiero skille upierniczają i przebudowują wszystko, numerki cały czas się zmieniają.

Hmm, i jeszcze jedno. Co oni robią z warriorem to na razie dla mnie jest parodia xD zobaczymy co z tego im wyjdzie :D

No, myślę, że pokryłem większość zmian z ogółu i podałem trochę spekulacji.

Jako końcowy boss może też się pojawić Gul'Dan ze wsparciem Legionu bądź Wrathiona.

Liczę, że zobaczymy jakiś Rycerzy Śmierci pierwszej generacji, to byłoby ciekawe :D

No i mam nadzieję, że zobaczymy jakieś fajne relacje między Thrallem, a jego rodziną. No i oby Draenei otrzymali troche czasu na wizji, bo w SoO nawet nie piernęli, wysłali pare gówien jako wartowników, ot, wielka mi pomoc.

Nie zdziwię się jak Sylvanas coś odpierd**i. Albo worgeni.

Stormwind ma być naprawione, ale nie wiadomo, czy na wejście dodatku zdążą z naprawami.

I jak Wrynn mówił, prawdopodobnie w Gilneas będą robili posterunek, żeby trzymać Sylvanas at bay, więc nie zdziwię się jak przebudują Gilneas i stanie się pełnoprawnym miastem przymierza. Super by było, w końcu jest naprawdę ładne :)

Uff, ale się rozpisałem :D

EDIT 2 : O nowych modelach (nowym wyglądzie, bardziej szczegółowym) dla postaci chyba nie muszę wspominać? Jak na razie nowi Human, Orc, Tauren, Gnome i Draenei wyglądają trylion razy lepiej, jest pewien problem a mianowicie mają bardzo podobne twarze, ale będzie to zmienione, także bez obaw. Nowe, ładniejsze animacje (ale takie w "starym stylu", żebyśmy dalej czuli, że gramy tą samą postacią), mimika twarzy milion razy lepsza, ładniejsze palce, żyły, klata, cycki itd.

NIE BĘDZIE DARMOWEJ ZMIANY MORDY, SKÓRY BĄDŹ TWARZY PO WEJŚCIU DODATKU. Przykro mi.

Edit 3: No i co lvl dostajemy jakieś perki, są to "ulepszenia" dla naszych, już posiadanych, skilli.

Np. załóżmy tam, że survival hunter ma skill camouflage, to może dostać np. perka, że będąc w camouflage będzie regenerował życie. Jest ich tam po 10 na speca jak dobrze pamiętam, parę się powtarza, ale z tego co się orientuję to się je dostaje losowo, czyli takiego perka jak kumpel ma na 91 możesz dostać dopiero na 99 lvlu.

Dla przykładu coś tam było, że Unh DK bije załóżmy o 30% więcej z Diseases, tez był, że chyba więcej z Grim Reapera

Niektóre perki jakieś fajne efekty dodają, ale z pamięci nie potrafię za cholerę przytoczyć + cały czas są jakieś zmiany.

No, i nowe glyphe, ale też cały czas dochodzą.

Co jeszcze? Fajne, naprawdę "funowe" bonusy w setach. + dużo ubrań ma "ruchome" rzeczy, np. pas się obraca, z warriora naramienników wylatują kolce obracające się, jest taki bajerancki lodowy topór co się zmienia na ognisty, potem znowu na lodowy, znowu na ognisty itd.

Tak, nie mogę spać.

Edit 4: NIE BĘDZIE DARMOWEJ ZMIANY MORDY, SKÓRY BĄDŹ TWARZY PO WEJŚCIU DODATKU. Przykro mi.

Mordy bądź twarzy? Inteligentnie piszę, nie ma co. Zostawię to jednak dla beki :D

A może Jaina Proudmoore będzie ostatnim bossem bo jak można zauważyć to już w MoP straszna z niej jedzą się robi i brutalne babsko...druga sprawa z tego co ja wyczytałem to Garoshowi ma pomoc ktoś z zewnątrz wiec bossem może być ktokolwiek :P

Co do cen za dodatek na razie chodzi po 150-250 w zależności od wersji i po ile chodzi euro (ja swój już kupiłem i teraz tylko czekać na rozpoczęcie)

Jaina nie będzie bossem. W najnowszej książce Blizza, gdzie jest opisany proces Garrosha i jego ucieczka Jaina zmienia po kilka razy zdanie na temat Hordy. Co do samej ucieczki to chyba Kairoz pomaga uciec Garroshowi.

Jaina nie będzie bossem. W najnowszej książce Blizza, gdzie jest opisany proces Garrosha i jego ucieczka Jaina zmienia po kilka razy zdanie na temat Hordy. Co do samej ucieczki to chyba ***** pomaga uciec Garroshowi.

ehhh blaumro blaumro a moglbys tak nie spoilerowac psujesz innym zabawe :P

Myślę że wątek będzie zawierał pełno spoilerów (mogłem to zaznaczyć w temacie ;) )
Jeżeli ktoś nie czytał książki to nie otwierać :D

Jaina na 95% nie będzie bossem, w książce zostaje postrzelona (prawie zabita przez Shokaie [tą orczyce z Sniper Elite ] ), a następnie uzdrowiona przez zgromadzonych w Temple of White Tiger shamanów, priestów no i w końcu samego Chi-ji. Odniosłem wrażenie, że ta sytuacji ustabilizowała jej emocje -> na pozytywne. Dodatkowo widziała swoją postać w innym wymiarze w którym dokonała zemsty i zalała Orgrimmar i chyba nie spodobała jej się taka przemiana

Ucieczka z więzienia

W ucieczce pomagają zarówno Kairoz, jaki i Wrathion, niedobitki True Hordy w tym warlock Zaela, Shokaia, Harrowmeiser, Thalen oraz Sunreavers)

Ciekawe czy Kairoz zdecydował się pomóc wyłącznie dlatego, że kolejny raz Azerothowi grozi zagrożenie, a tylko walka z kolejnym wrogiem ich umocni czy może jest coś w tym głębszego.

Sylvanas

faktycznie ona może mieć swój epizod w nowym dodatku (liczę na to), w książce wraz z swoja siostrą Veressą otruła Garroshowi jedzenie, jednak w międzyczasie dowiedział się o tym Anduin i ostrzegł piekłorycza. Ostatnia wzmianka w książce o tej postaci to motyw jak przemierza jakiś las w azeroth i zabija wszystko co żywe (low lvl mobki ) żeby się wyżyć za "zdradę" jakiej dopuściła się Veressa

@Purpurov

Spoiler!!!

Czemu sunreavers pomagają uciec garroshowi, skoro odpowiadają przed tą typiarką i lorthemarem? chyba, że nie wszyscy? Thalen zdradliwy idiota, ale to tak przy okazji.

Przecież Sunreavers odpowiadają przed Lorthemarem = Lorthemar nienawidzi Garrosha = why mieliby mu pomagać ? Coś pominąłem?

Masz racje, mój błąd !

Miałem na myśli Dragonmaw (tzw. Smocze Paszcze) oraz smoki nieskończoności, które w przeciwieństwie do bronze draków uważają że należy ingerować w strukturę czasu :)

Zaela (dowódczyni Dragonmaw) jest bossem na bodajże 5 man dungu, ciekawe czy może zmieniła swoje zdanie co do garrosha, a co do Infinite Flight to imo najciekawszy flight smoków, bo to co oni wyrabiają jest zaburzeniem klasycznego: "Nie można ingerować w czaso przestrzeń"

http://www.mmo-champion.com/content/4222-Gearing-Up-to-Celebrate-10-Years-of-World-of-Warcraft Niezły gift na 10-tą rocznicę *-* Ciekawe, co się będzie działo na LFR:D

Sprawdźcie swoje maile. Poszła kolejna fala zaproszeń do bety. Mnie się udało:)

Ciekawa sprawa Tom Chilton zapytany o ilość raidowych tierów w Warlords of Draenor odpowiedział: "In theory, Warlords could only have two raid tiers and then a new expansion. It depends on how quickly the next expansion is ready." A podobno prace nad następnym dodatkiem już trwają ("New rewards will be added to world events when possible, but the team is working on the next expansion as well as Patch 6.1 and Patch 6.2 right now." Mam nadzieje że to prawda i nie uraczą nas powtórką z SOO, którym wszyscy już rzygają :)

6.02 14-tego:)

Witam, zakładam temat dyskusyjny dotyczący nadchodzącego dodatku. Możemy omówić zarówno fabułę, jak i zmiany które zostaną wprowadzone :)

Jeżeli ktoś nie wie to akcja w nowym dodatku będzie toczyła się 2 lata po tym jak Garrosh czmychnął z pandareńskiego więzienia. Jakie są wasze przemyślenia co do rozwoju fabuły. Jakie rajdy czekają nas w kolejnych raidach ? Czy final bossem okaże się Grom, a może ktoś inny (np. po pierwszych porażkach Iron Horda jednak zdecyduje się wypić krew demonów :) ?

W końcu warto też poruszyć część techniczną, na chwilę obecną widziałem że pudełkowa wersja dodatku jest już dostępna w polskich sklepach (w Saturnie za 159 zł, trochę drogo prawda ? :( )

Co więcej Empik podaje datę premiery 15.10.2014, czyżby cynk od Blizzarda, a może czysta spekulacja :) ?