League of Legends? Czas się rozstać

Od razu uprzedzam, bezsensowny hejt zachowaj dla siebie. Jeśli jest on w jakimkolwiek stopniu konstruktywny, komentuj śmiało.

Kamykowa Kraina - wordpress.com

Moze cos wiecej procz samego linku? Jakies wprowadzenie? Czytanie w ciemno..?

Witamy wśród żywych : d

A tak poważnie. Nie wiem, ale ciężko mi zrozumieć takie zachowanie. Oczywiście plus na Ciebie/osoby w to zamieszanej, jednak nie znam tego uczucia. Osoby które grają po 15h dziennie olewając wszystko w okół muszą nie mieć sumienia, po prostu. Nie potrafią usłyszeć tego wewnętrznego głosu mówiącego "ku%wa, weź się za siebie chłopie"

Witamy wśród żywych : dA tak poważnie. Nie wiem, ale ciężko mi zrozumieć takie zachowanie. Oczywiście plus na Ciebie/osoby w to zamieszanej, jednak nie znam tego uczucia. Osoby które grają po 15h dziennie olewając wszystko w okół muszą nie mieć sumienia, po prostu. Nie potrafią usłyszeć tego wewnętrznego głosu mówiącego "ku%wa, weź się za siebie chłopie"

Tekst pisałem w oparciu o własne przeżycia.

A jeśli chodzi o ten wewnętrzny głos, to jak już pisałem w tekście, dotarł do mnie dopiero po 4 latach i dopiero wtedy zacząłem uświadamiać sobie jakim egoistą byłem.

To trzeba mieć łeb żeby się od gry uzależnić ale co ja tam gadam sam przecież 7 lat temu ze szkoły na kafejkę uciekałem żeby na*****ać w tibie i cs'a ale żeby w te dzisiejsze gry??? No no no

W sumie rozumiem przez co przechodziłeś ale nie aż w takim stopniu. Ja szkołę zawaliłem z innego powodu :P. Nic, teraz rozumiesz co i jak. Grać można ale trzeba nauczyć się tego umiaru, ustalić sobie jakieś priorytety i pamiętać, że gra nie położy nam mięcha na talerzu. Cieszy mnie że dałeś radę to pokonać!

To trzeba mieć łeb żeby się od gry uzależnić ale co ja tam gadam sam przecież 7 lat temu ze szkoły na kafejkę uciekałem żeby na*****ać w tibie i cs'a ale żeby w te dzisiejsze gry??? No no no

Racja, wbić owy 30lvl w 2 tygodnie to już jest coś nie tak. Kwestia by wszystko sobie w życiu poukładać. Autor posta ma po prostu nie poukładane w głowie i tu jest cały problem.

Ja właśnie zacząłem grać w LoLa (czekam na patcha do D3 i to dlatego). Gram już miesiąc, może półtora. 17lvl na koncie, meczyk dziennie, może 2 a może wcale. Po 2 meczach odczuwam już zmęczenie materiałem, wyłączam grę, odchodzę od komputera. Obecnie studiuje zaocznie na pierwszym roku, pracuje, mam dziewczynę, za miesiąc zakładam firmę.

Kwestia uzależnień i zżerania czasu przez komputer jest zależna również od tego w ile gier gramy, dlaczego gramy . Ja zawsze staram się ogólnie grać w jedną grę, max 2, choć kolekcjonuję je na steam. Ostatnio właśnie rozmawiałem z kolegą, kiedyś mówiłem mu - "Ważne jest by znaleźć sobie ulubiony tytuł a nie mieć 10 MMO na kompie i grać we wszystkie, szkoda czasu." Mówił że to non-sens, bo on "gra w to na co ma ochotę".

Widziałem go tydzień temu i przyznał mi rację. Mówi "Wiesz co, jednak miałeś rację. Usiadłem w weekend - godzinka w DayZ, 2 rundki w LoL'a, 3 meczyki w CS no i cała sobota poszła się j***ać".

Propsy dla autora artykułu, że wziął się w garść, to bardzo trudne, a jak wiemy już nawet u małych dzieci spotyka się "szał" gdy mama zabierze kabel od komputera.

Matko boska, ja jak "nołlajfiłem" to wbiłem 30 lvl w lekko ponad miesiąc i to było hardkorowe jak dla mnie granie.

Tak btw. na ilu forach to umieściłeś?

Matko boska, ja jak "nołlajfiłem" to wbiłem 30 lvl w lekko ponad miesiąc i to było hardkorowe jak dla mnie granie.Tak btw. na ilu forach to umieściłeś?

2. Tutaj i na polskim forum lola (nie riotowskim).

Żeby dojść do takiego stopnia to ile godzin dziennie trzeba grać? Pochwalisz się?

Żeby dojść do takiego stopnia to ile godzin dziennie trzeba grać? Pochwalisz się?

Nigdy nie liczyłem. Powiedziałbym, że każdą wolną chwilę (a wiele ich sobie "robiłem"),

Założę się, że maniaczył te 4 lata, a pewnie i tak jest w goldzie / platynie XD

http://wastedonlol.com/

Podasz? :D

Skakałem po serwerach, ale od ostatniego przeniesienia tj. wrzesień 2013 "you've spent about 3251 hours on League of Legends which means 135 days of your life."

Pewnie będzie tak z 2-3x tyle.

God...tyle czasu...

ja przez 3 lata mam 59 o.0. Myślałem, że to ja przeginam :D

O matko święta. A na mnie się wydzierają, że siedzę cały dzień przed komputerem :D A mam "jedyne" 59 dni. A w LoLa grałem od początku sezonu drugiego, a nie gram od pół roku....

Gratulacje dla Ciebie za opamiętanie ;)

Ja myślę jak ktoś gra 24h na dobę przed kompem, to już ma problem. Ja na gry poświęcam 2-3h, jednak nie olewam znajomych, wychodzę jak trzeba. Idę normalnie do pracy (no w polsce nie ma normalnej pracy, ale temat nie o tym). Wszystkim trzeba mieć umiar, sam robię smurfa na eu west, i jakoś żyję.

spent about 1911 hours on League of Legends which means 80 days of your life...

Moje konto jest aktywne od bety lola ... Trzeba znac umiar :P ( co prawda za moich czasow sam mialem po 300h olanych zajec ale srednia 4.6 i tak byla -.- )

4 lata temu zacząłeś grać w LoLa.

Trafiłeś do liceum i nie zdałeś.

Odwyk - z tego co piszesz - zacząłeś na studiach.

Długie te cztery lata, oj długie.

Poza tym, czemu ten temat tutaj, a nie w "Waszych tekstach"? Toć to jest bardziej związane z uzależnieniami niż z samą grą...

EDIT:

Waaaaait... daję głowę że jak tu wchodziłem, to widziałem ten temat w dziale z LoLem. Mea culpa, od nadmiaru roboty chyba mi coś na oczy siadło.