Dobór klasy

Jaka klasa jest dobra do PvE, niezła w PvP i ma dobre ataki obszarowe? Dobrze by było, jakby walczyła z dystansu i nie była jakimś supportem...

Bierz elementaliste.

Elementalista pasuje do twoich wymagań..

PvPvE - elementalista. Na dungi d/d, a na WvW od biedy możesz latać ze staffem dla AoE

WvW - necromancer i obszarówki pełne conditions, dzięki którym będziesz miał pole usłane bags of lot.

To mam dwa pytania jeszcze - na jakim serwie gra najwięcej Polaków i co polecacie do tankowania?

blacktide serwer, a tankowac nie ma potrzeby, jednak jak chcesz byc twardy na wvw to guard/necro/ele

w pve nie ma potrzeby tankowania, jednak najtwardszym dpsem jest warrior.

W GW2 nie ma czegoś takiego jak leczenie czy tankowanie.

Jest tylko dps. Im lepszy dps robisz, tym cieplej cię witają. Jest też coś takiego jak support, czyli ktoś kto np:

- stackuje (wbija, nakłada kilkakrotnie) boony np. mighta (najlepszy guard),

- odbija pociski np. mesmer,

- zjada conditions np. necromancer

Nie jestem specem od żadnych z najcieplej witanych klas, ale z moim obserwacji to: guardian, warrior, elementalist i może mesmer.

@EDIT:

A najwięcej gra na Blacktide.

@milt3k

Nie chcę robić offtopu, a i tak nic to nie wnosi:

1. Tylko się nie udław śmiechem.

2. Myślniki odnoszą się do "supportu".

3. Używałem czegoś takiego jak "na przykład".

4. Guardian jest najlepszą klasą w supporcie.

5. Autor nie pytał o obecną meta.

Teraz mam kolejny problem - pobralem 250k plikow i mam 100%, ale patch z 150k sie nie pobiera.

jak pobierasz to wylacz antywirusa bo moze blokuje ci pliki

Jest tylko dps. Im lepszy dps robisz, tym cieplej cię witają. Jest też coś takiego jak support, czyli ktoś kto np:- stackuje (wbija, nakłada kilkakrotnie) boony np. mighta (najlepszy guard),- odbija pociski np. mesmer,- zjada conditions np. necromancer

Guardian najlepszym "bufferem" , dawno tak sie nie uśmiałem :)

Guard mighta maxmimum nabije ci te 8 stacków tylko in combat. Za to warrek pod PS samym biciem z GS'a będzie utrzymywał perm 25 stacków, nie mówiąc o S/D Hammer ele który nastackuje ci 25 mightów i perma furry. Guardiana bierze się do party jedynie dla reflectów, aegissa i stabili (Czasami też condi cleanse ale to w specyficznych przypadkach).

Nikt nie bierze do teamu kogoś kto jest zbudowany pod "zjadanie kondycji", na fractalach i dungach na palcach jednej dłoni mogę wyliczyć przeciwników którzy zabijają kondycjami, reszta to pure power bossowie.

Aktualny meta teamcomp to:

- Thief(stealthskip)

- 2xEle(Might + FGH)

- DPS warrior(vuln z FGS i bannery)

- DPS guard (reflect, stabil)

Witam.

Gralem juz duuuzo wczesniej w GW2 Guardianem, ale mialem z 2 lata przerwy, zmienilem server i chce zaczac grac czyms innym.

Interesowal mnie Inzynier albo Łowca, o Inzynierze niemam zielonego pojecia a natomiast o Łowca duzo sie naczytalem i mam mieszane uczucia.

Chcialbym postac ktora atakuje z dystansu. Mase ludzi mowi o rengerach z 2h+1h-rog, ale niechce grac Łowca skoro bez sesu jest bieganie z lukiem.

Po wbiciu 80 lvl chce nastawic sie przedwszystkim na pvp ale chyba jak kazdy chcialbym skompletowac jakas zbrojke.

Licze ze podpowiecie mi conieco.

Tak jak pisalem interesuje mnie postac walczac na dystans i nejlepiej Inzynier albo łowca

Skoro jest już taki temat

Gram teraz Mesmerem PvE ze Staffem. No i tak się zastanawiam czy jest sens nim grać (chodzi mi o Staff xD)? Poczytałam trochę opinii na necie i ogólnie Staff zbiera marne noty jeśli chodzi o PvE. O dziwo na razie nikt na mnie jeszcze nie bluzgał "omg, mesmer ze staffem, weź wyjdź, wtf" ale niemniej ma się takie dziwne uczucie uselessowości, aczkolwiek zrobiłam sobie builda na phantomy, które walą przeszło dwa razy mocniej niż ja sama :P Nie wiem czy dobrze to obmyśliłam, raczej nie jestem dobra w robieniu własnych buildów.

Natomiast w skillach mam dane te wszystkie pasywne sygnety na wydłużenie boonów, zwiększenie condi dmg i ten co daje losowe boony co 10 sec, a na elite mam to co nas przyspiesza a wroga zwalnia.

Skoro jest już taki tematGram teraz Mesmerem PvE ze Staffem. No i tak się zastanawiam czy jest sens nim grać (chodzi mi o Staff xD)? Poczytałam trochę opinii na necie i ogólnie Staff zbiera marne noty jeśli chodzi o PvE. O dziwo na razie nikt na mnie jeszcze nie bluzgał "omg, mesmer ze staffem, weź wyjdź, wtf" ale niemniej ma się takie dziwne uczucie uselessowości, aczkolwiek zrobiłam sobie builda na phantomy, które walą przeszło dwa razy mocniej niż ja sama Nie wiem czy dobrze to obmyśliłam, raczej nie jestem dobra w robieniu własnych buildów.Natomiast w skillach mam dane te wszystkie pasywne sygnety na wydłużenie boonów, zwiększenie condi dmg i ten co daje losowe boony co 10 sec, a na elite mam to co nas przyspiesza a wroga zwalnia.

Problem ze staffem jest taki, że jest on do wszystkiego i do niczego. Boony fajnie, condi fajnie, ale gdyby był skoncentrowany na jednym to byłoby lepiej. Poza tym to spora loteria. Każdy condi czy boon się przydaje, ale nie każdy w danej chwili, a już tym bardziej jeśli o PVE chodzi. Inaczej mówiąc Staff mesmer jest dobry, ale na PVP. W PVE wiele się stawia na dmg, a niestety condi jest za słabą opcją. Kolejna sprawa to Phantasmy. Z innych broni są o wiele lepsze.

Oczywiście nikt Ci nie zabroni grać jak chcesz, jednak musisz być przygotowana na tzw "meta".

Największy dps, a przy tym niezły support ma S/S + S/F. Phantasmy biją mocno, ten z S-5 jest aktualnie najmocniejszy w kwestii DPS, ten z Focusa też sobie nieźle radzi (poza tym wali AoE). Skill S-2 i S-4 dają niezły survival, przy 2 nie musisz tracić czasu na dodge. F-4 fajny skill do stackowania i przyspieszania.

Teraz kwestia buildu - moim zdaniem zależy od Ciebie. Najważniejsze to zabrać traita, który powoduje, że Focus odbija pociski. W wielu dungeonach jest to konieczne.

Nie bierz Blacktide, wymarły serwer, na WvW nic nie zdziałasz. Idź na jakikolwiek inny.

Jaka klasa jest dobra do PvE, niezła w PvP i ma dobre ataki obszarowe? Dobrze by było, jakby walczyła z dystansu i nie była jakimś supportem...