Komputer się wył

Witam, przychodzę do was z problem, gdyż nie mam pojęcia co się dzieje :)

Podczas grania w gry, przy większej ilości efektów ( nie wiem jak to fachowo się nazywa ) wył. mi się komputer, i muszę odczekać prawie minutę, aż się pozwoli uruchomić.

Takie cyrki się dzieją przy dwóch grach...

Counter Strike Global Offensive - Gdy w jednym miejscu zostaną rzucone +3 granaty dymne, oraz gracze otwierają ogień...

Sniper Elite v2 - Kiedy detonuje bombę, granat, cokolwiek przez co kamera się strasznie przybliża do danego efektu wybuchu.

I tu mam pytanie do was w czym może być problem? Sądzę że coś nie tak jest z Kartą Graficzną, ale chyba ktoś bardziej obeznany mi powie :) Komputer był czyszczony i nic to nie dało.

Specyfikację podam później, chociaż sądzę że nie jest potrzebna do tego problemu :)

musisz kupic nowy komputer

Nawet nie wiesz jak bardzo jest specyfikacja potrzebna :) Podawaj (łącznie z software)

PS. czy przy wyłączeniu słychać jakieś dźwięki, zatarcia, beepy, czy po wyłączeniu komputer się rebootuje?

@EDIT od jak dawna tak masz?

Najprościej by było gdybyś przełożył grafike do innego kompa i sprawdził czy problem dalej występuje, albo wsadził inna do swojego na próbę.

Powodem problemu może być grafika, zasilacz, płyta głowna, ram albo sterownik.

Specyfikacja kompa, łącznie z modelem zasilacza, to podstawa jeśli chcesz uzyskać jakąś pomoc w Internecie.

I jak chesz fachowców, to pisz na forum elektroda.pl, a nie tu ;)

Najprościej by było gdybyś przełożył grafike do innego kompa i sprawdził czy problem dalej występuje, albo wsadził inna do swojego na próbę.Powodem problemu może być grafika, zasilacz, płyta głowna, ram albo sterownik.Specyfikacja kompa, łącznie z modelem zasilacza, to podstawa jeśli chcesz uzyskać jakąś pomoc w Internecie.I jak chesz fachowców, to pisz na forum elektroda.pl, a nie tu

Nie wszyscy mają po 20 kompów w domu żeby mogli sobie posprawdzać co działa a co nie, spróbujemy mu fachowo pomóc, jeśli ty nie jesteś specjalistą, nie znaczy, że nie możemy mu doradzić. Narazie podaj spece i wykluczymy najbardziej prawdopodobne sytuacje a potem sprawdzimy każdy podzespół z osobna prostym sposobem

Nic żadnego dodatkowe dźwięku, po prostu się wył. szybciej niż bym dał zakmnij komputer xD

Jeżeli chodzi o całe te aktualizacje, to systemu nie aktualizowałem, z 2 miesiące :)

Reszta sterowników do podzespołów są aktualne :D Tak myślę xD

Windows 7 Professional 64-bitowy system operacyjny

Procesor : AMD FX-6100 Six-Core Processor 3,30 GHz

RAM : 8 GB

Karta Graficzna : ATI Radeon HD 4800 Series

Słowo klucz koleżko agresorze to "Najprościej by było". Niektórzy normalni ludzie mają kolegów i znajomych, którzy posiadają komputer. To że ty nie masz to nie znaczy, że inni też nie mają. [wypowiedź dostosowana do twojego stylu]

Model zasilacza ? Pisałem, że jest ważny.

Słowo klucz koleżko agresorze to "Najprościej by było". Niektórzy normalni ludzie mają kolegów i znajomych, którzy posiadają komputer. To że ty nie masz to nie znaczy, że inni też nie mają. [wypowiedź dostosowana do twojego stylu]

Ojej przepraszam królu i władco że obaliłem twoje zdanie że nikt mu tutaj nie pomoże, a co do moich kolegów to już się lepiej nie wypowiadaj, I po trzecie co do agresji, weź się zastanów kto tutaj się tak zaochowuje.

Co do pana AdiNpl trochę mało tej specyfikacji, spróbuj podać więcej i w tym czasie pobież oprogramowanie do sprawdzania temperatur podzespołów, odpal jakąś dobrą gierkę i pograj chwilę, daj screena z programu.

Sprawdz temperatury speedfanem i mozesz tez zainstalowac sterowniki Driver Display Uninstallerem.

Grajac kiedys w CoDa wylaczal mi sie komputer i okazalo sie ze wentylatorek od karty graficznej nie dzialal.

Mialem tez jeszcze kiedys problem bluescreena i wylaczaniem sie laptopa. Po reinstalacji sterownikow wszystko bylo juz ok.

Pozdrawiam

Zasilacz : Logic-600ATX

Ile wy jeszcze Chcecie? :D A co do temperatury jest w normie, nie przegrzewa się. Sprawdzałem to na pierwszym miejscu.

Nie wszyscy mają po 20 kompów w domu żeby mogli sobie posprawdzać co działa a co nie, spróbujemy mu fachowo pomóc, jeśli ty nie jesteś specjalistą, nie znaczy, że nie możemy mu doradzić. Narazie podaj spece i wykluczymy najbardziej prawdopodobne sytuacje a potem sprawdzimy każdy podzespół z osobna prostym sposobem

nie musi mieć, wystarczy że ma rozgarniętego kumpla co wpadnie z karta na godzinkę i sprawdzi czy tez się wyłącza

później zasilacz z twoją kartą graf

No zasilacz napewno nie jest pierwszej klasy, kolega wyżej może mieć rację z tym syfem, jednak gdyby był strasznie zasyfiony to i temperatury były by większe, jednak warto sprawdzić. Dysk twardy- sprawdź czy dobrze podłączony, jest zakładam w pozycji poziomej tak?

Czyszczony, jakiś tydzień temu, dbam o niego jak mogę, niestety pod zespoły mają już trochę, a sama karta graficzna była tania i miała być kupiona na chwilkę :D

Dysk musiałbym sprawdzić, podłączony jest jak należy, inaczej chyba by nie działał... Ale mógł zostać uszkodzony... Ale nie sądzę że w nim jest wina

hmm a wyłącza ci się jakby prądu zabrakło czy zacina się?

I tylko podczas tych 2 gier tak się wyłącza? Pobież jakiś benchmark i sprawdź na fullu, jak się nie wyłączy, to może problem jest w software, w co jednak dosyć wątpie- ale też możliwe.

PS. Kości ram- 1x8GB czy np. 2 po 4GB?

Wył. się jakby prądu zabrakło.

2 po 4GB. Tak przy tych dwóch.

Zasilacz z czarnej listy. Może ci spalić kompa, a nawet i dom ;)

Czy widziałeś na ekranie jakieś dziwne kolory ? Plamki, kreski, linie ? Nawet jedną dodatkową kropkę, której nie powinno być ?

Załącz screeny z 10 minutowego testu programem OCCT, na zakładce CPU.

Grafikę możesz przetestować programem Furmark. Jak wyskoczą jakieś artefakty to grafika leży.

RAM testujesz programem memtest (działa na pendrive) i powiedz czy ył jakikolwiek błąd.

Do tego pasowałoby sprawdzić napięcia na zasilaczu za pomocą miernika ( w kauflandzie po 20 zł), bo jeśli padła grafika, to pewno przez niego.

Na koniec wstaw screen z Cristal Disk Info. To raczej nie jest wina dysku, bo wtedy komp by się prędzej zawiesił niż zresetował, ale warto to wykluczyć.

@Zacznij pierw od zainstalowania sterownika na nowo.

Żeby to zrobić, to włącz dodaj usuń programy z panelu sterowania i usuń wszystko co ma ATI w nazwie.

Zresetuj kompa.

Włącz program Driver Cleaner i włąc czyszczenie w zakładce ATI.

Zresetuj kompa.

Ściągnij najnowszy sterownik ze strony ATI.

Zainstaluj i zresetuj kompa i sprawdź czy pomoglo.

Wątpie żeby pomogło, ale spróbować nie zaszkodzi.

Te ramy od tego samego producenta?

Zasilacz z czarnej listy. Może ci spalić kompa, a nawet i dom Czy widziałeś na ekranie jakieś dziwne kolory ? Plamki, kreski, linie ? Nawet jedną dodatkową kropkę, której nie powinno być ?Załącz screeny z 10 minutowego testu programem OCCT, na zakładce CPU.Grafikę możesz przetestować programem Furmark. Jak wyskoczą jakieś artefakty to grafika leży.RAM testujesz programem memtest (działa na pendrive) i powiedz czy ył jakikolwiek błąd.Do tego pasowałoby sprawdzić napięcia na zasilaczu za pomocą miernika ( w kauflandzie po 20 zł), bo jeśli padła grafika, to pewno przez niego.Na koniec wstaw screen z Cristal Disk Info. To raczej nie jest wina dysku, bo wtedy komp by się prędzej zawiesił niż zresetował, ale warto to wykluczyć.@Zacznij pierw od zainstalowania sterownika na nowo.Żeby to zrobić, to włącz dodaj usuń programy z panelu sterowania i usuń wszystko co ma ATI w nazwie.Zresetuj kompa.Włącz program Driver Cleaner i włąc czyszczenie w zakładce ATI.Zresetuj kompa.Ściągnij najnowszy sterownik ze strony ATI.Zainstaluj i zresetuj kompa i sprawdź czy pomoglo.Wątpie żeby pomogło, ale spróbować nie zaszkodzi.

nom ja bym od tego zaczął i robiłbym to samo + później bym graty od znajomych pożyczył żeby eliminować po kolei podzespoły (o ile wszystko byłoby ok podczas testów)

Mam tą samą kartę, już w szafie (Naszczęście). Najprawdopodobnie ona jest problemem bo ma slabe chlodzenie, sam tak mialem tylko że po prostu jak dłużej pograłem w jakieś bardziej "wymagające" gry to sie przegrzewała i koniec, komputer sie wyłączał i trzebabyło odczekać aż karta ostygnie bo inaczej komputer sie nie włączy.