Problem z głosnikami w samochodzie

mam problem otóż włączam zapłon włącza mi się radio wszytko pięknie ładnie gra na dwa głośniki ale jak podłącze USB lub kartę sd to już gra tylko prawy głośnik dlaczego co mam zrobić żeby grały oby dwa

mam Citroen Saxo z 97r. 1.1

radio mam z firmy CIAtronik

Hm... powiem szczerze dziwny przypadek ale naprawiałem kiedyś samochód po powodzi i włączając kierunek w lewo opuszczały się wszystkie okna a w prawo otwierał się bagażnik ^^

Miernik w rękę i lataj szukaj czy gdzieś to nie ucieka. Ewentualnie w kości do radia może być źle poskładane, a w najgorszym wypadku wada radia :)

ale jak mam właczone radio to dzialaja mi oby dwa ale jak usc to juz prawy tylko

To wychodzi na to że w radiu jest wada

A do kogo moglbym sie wzrucic o pomoc z tym?

Do jakiegoś elektromechanika/elektryka.

Może masz przestawiony balans na prawy głośnik w konfiguracji pod usb / sd.

Jeżeli sam już nie wiesz co mogło to spowodować to oznacza to tyle, że jesteś leniwy lub nie potrafisz tego ogarnąć.

Najprawdopodobniej radio nie jest stare ( wnioskuje z tego co napisałeś ) i można się spodziewać, że po jego wysunięciu z tyłu wyskoczy kostka z wiązką kabelków 100 razy przekraczającą ilość moich włośów na tyłku ;P. Oczywiście z tym ostatnim to był żart, ale kabelków na 100% będzie sporo i jakiś musi być źle podpięty ;)

Ja sam nie raz nawalczyłem się z różnymi sprzętami grającymi w samochodach i częśto jak już wydawało się, że wszystko gra to okazywało się, żę jest d*pa.

Możliwe oczywiście jest też, że masz problem z samym radiem lub wejściami np na karte itd bo np jak kupiłeś sprzęt używany to najnormalniej w świecie ktoś mógł to rozwalić i sprzedać jako działające.

Wniosek taki : albo sam działaj jak masz jakiś schemat lub instrukcje, albo podczas grania muzyki z karty itd sprawdz, czy wgł do głośników nie grających dociera + i - bo może coś powoduje jego odcięcie.

Poproś ojca lub znajomego co się zna bardziej niż ty i niec za flache godzine w aucie posiedzi i to rozwiąże lub najnormalniej w świecie jedz do specjalisty i ci to za kilka dyszek rozwiąże.

Ale uprzedzam, że musisz mu patrzeć na ręce i nie idz na zostawianie samochodu na dzien, na godzine lub po prostu na brak możliwości obsewacji tego co koleś robi.

W naprawach mechanicy strasznie kantują w 90 % więc coś co działało już wcześniej możę zostać według niego wymienione, a podpięcie przez niego odpiętego kabelka może w jego wersji wyglądać na gruntowne przeinstalowanie całej instalacji.

3maj się i działaj!

mam problem otóż włączam zapłon włącza mi się radio wszytko pięknie ładnie gra na dwa głośniki ale jak podłącze USB lub kartę sd to już gra tylko prawy głośnik dlaczego co mam zrobić żeby grały oby dwa

mam Citroen Saxo z 97r. 1.1

radio mam z firmy CIAtronik