Osu! How to play?

Siemka,mam takie pytanko.

Jak dobrze grać w tą grę bez tabletu ?

Mój kolega baardzo dobrze ogrania na normalnej klawce i myszce,a jeszcze inny tylko myszko lepiej gra od mojego kolegi O_o

To wymaga treningu dużego czy juk bo ja ni ogarniam xD

Wymaga treningu jak wszystko, załatwiać się do muszli też kiedyś trzeba było się nauczyć.

Heh ^^,ja nie ogarniam za bardzo machanie myszkom xD

Myszką.

To kup tablet, ale i według mnie lepiej grać na myszce, niż jeździć paluchem po tablecie.

Up,specjalnie napisałem myszkom xD

Dobra do zamknięcia :DDD

Nie paluchem tylko piórkiem. I gram na tym i na tym i np. mi się lepiej gra na tablecie gram Hardy na myszce a na tablecie nawet insane.

Na tablecie gra się najtrudniejsze mapy, ponieważ masz większą kontrole nad kursorem.

Myszka + klikanie na klawie, najlepiej mechanicznej typu razer blackwidow.
Ta gra generalnie jest głównie na refleks i zapamiętywanie, wykorzystywana do

szkolenia graczy gier typu MOBA. Nie myśl, że to co widzisz na filmikach na YT

jak ludzie "wymiatają" to robią od kopa, zapamiętują każde jedne kliknięcie, niemniej jednak

refleks to 90% sukcesu w tej grze. Myszka oczywiście z wysokim dpi wręcz wymagana.

Gra myszką i klawą bądź samą myszką wymaga tyle samo czasu na nauke co gra na tablecie. Nie myśl, że jak bedziesz mial tablet to nagle staniesz sie wymiataczem. Jak ktos wyzej napisal na tablecie jest wygodniej robic insejny. Ale to tez jest kwestia gustu. Sporo znajomych kozaczy na tablecie, ale i sporo robi to samo tak samo dobrze myszką. Grunt to cierpliwość i chęć do nauki tego wszystkiego, czego, nota bene, nie jest tak naprawde duzo. Myszka z dosc wysokim dpi, note'y do zapamietania, odrobina refleksu i gra jest przyjemna bez tabletu, czyli tak jak wlasnie bys sobie zyczyl.

Poprostu graj .. graj piosenki które lubisz coraz to trudniejsze poziomy. System gwiazdkowy jest dobrze zrobiony (od niedawna wprowadzony) więc łatwo mozesz swoj poziom określić :D
Na forum jest begginers training dla totalnych noobów(Pokebis') i taki co grają na poziomie 3.5 gwiazdki+. (Higu's)
Są jeszcze specjalne mapy jak bardzo ci zalezy na takich poszukaj coś typu "jump training" albo "stream training"

Tablet nie daje skilla. Ale tylko jest wygodniejszy i w moim przypadku spinnery robie z 10 razy lepsze ;)

https://www.youtube.com/watch?v=AojmUJ_T0Dw

Witam, trochę odświeże ten temat. Zacząłem grać w Osu! 3 dni temu. Otóż przeszedłem wszystkie podstawowe mapy po ściągnięciu na poziomie Normal na litęrę C i jedną mapę na B.(Kuba oms - My love)

Otóż dziś na mapie Kuba Oms - My Love osiągnąłem 540 kombo i 2miliony punktów.To dobry wynik? Gram na myszczę i w miarę mi idzię. Nie próbowałem jeszczę Hardów, polecacie zacząć z nimi próbować?

Witam, trochę odświeże ten temat. Zacząłem grać w Osu! 3 dni temu. Otóż przeszedłem wszystkie podstawowe mapy po ściągnięciu na poziomie Normal na litęrę C i jedną mapę na B.(Kuba oms - My love)Otóż dziś na mapie Kuba Oms - My Love osiągnąłem 540 kombo i 2miliony punktów.To dobry wynik? Gram na myszczę i w miarę mi idzię. Nie próbowałem jeszczę Hardów, polecacie zacząć z nimi próbować?

Czy to dobry wynik to nie wiem bo nie znam mapy, najlepiej jak będziesz przechodził mapy bez tracenia combo. Staraj się mieć jak najwyższe acc, wtedy możesz dostać rank S albo SS za mapkę i podskoczysz w rankingu. Póki co lepiej poskilluj normale.

Jak grasz na samej myszcze to lepiej przerzuć się na myszka+klawiatura wciskając z/x zamiast myszki, po prostu tak gra się lepiej.

Co za herezje

Ale nic, postaram się sprostować. Początkującym można wybaczyć :D

Na tablecie gra się najtrudniejsze mapy, ponieważ masz większą kontrole nad kursorem.

Jak masz dobrze ustawioną myszkę, to różnica jest naprawdę niewielka. Na tablecie gra się wszystko, dla mnie jest po prostu wygodniej

Ten gracz jest top 7 a gra na myszy: https://osu.ppy.sh/u/213014

Myszka + klikanie na klawie, najlepiej mechanicznej typu razer blackwidow.Ta gra generalnie jest głównie na refleks i zapamiętywanie, wykorzystywana doszkolenia graczy gier typu MOBA. Nie myśl, że to co widzisz na filmikach na YTjak ludzie "wymiatają" to robią od kopa, zapamiętują każde jedne kliknięcie, niemniej jednakrefleks to 90% sukcesu w tej grze. Myszka oczywiście z wysokim dpi wręcz wymagana.

Po pierwsze - razer blackwidow to crap a nie klawiatura. Switche typu blue służą bardziej do pisania niż do grania, chociaż niektórzy używają je do osu. O wiele lepsze będą redy albo blacki. Już najtańszy mechanik qpad mk-50 będzie o wiele lepszy.

Po drugie - zapamiętywanie jest potrzebne jak grasz z flashlightem, jak starasz się zrobić full combo to często przeszkadza. Myślisz sobie: "zaraz będzie trudny moment, pewnie zmissuję". I tak się dzieje, bo sobie wmawiasz ze tak się stanie

Po trzecie: gra wcale nie służy do szkolenia graczy gier typu MOBA, jak nauczysz się dobrze grać w osu, to będziesz dobrze grać w osu, nic po za tym

Po czwarte: Wysokie dpi? Błagam, im niższe tym lepsze. Prosi na myszce używają 400-800 dpi, ja miałem 500 i 6/11 windowsie kiedy grałem jeszcze na myszy

Poprostu graj .. graj piosenki które lubisz coraz to trudniejsze poziomy. System gwiazdkowy jest dobrze zrobiony (od niedawna wprowadzony) więc łatwo mozesz swoj poziom określić Na forum jest begginers training dla totalnych noobów(Pokebis') i taki co grają na poziomie 3.5 gwiazdki+. (Higu's)Są jeszcze specjalne mapy jak bardzo ci zalezy na takich poszukaj coś typu "jump training" albo "stream training"Tablet nie daje skilla. Ale tylko jest wygodniejszy i w moim przypadku spinnery robie z 10 razy lepsze https://www.youtube.com/watch?v=AojmUJ_T0Dw

ok, zgadzam się z tym

Witam, trochę odświeże ten temat. Zacząłem grać w Osu! 3 dni temu. Otóż przeszedłem wszystkie podstawowe mapy po ściągnięciu na poziomie Normal na litęrę C i jedną mapę na B.(Kuba oms - My love)Otóż dziś na mapie Kuba Oms - My Love osiągnąłem 540 kombo i 2miliony punktów.To dobry wynik? Gram na myszczę i w miarę mi idzię. Nie próbowałem jeszczę Hardów, polecacie zacząć z nimi próbować?

Zaczynaj, ale nie przesadzaj, bo wyrobisz sobie złe nawyki i będziesz lamić

Łap, ściągnij sobie paczkę z mapami, te są naprawdę dobre

http://www1.zippyshare.com/d/11423644/18/Paczka_z_mapami.rar

Im więcej map tym lepiej

Dzięki!

Trochę pogram, może trochę mi się wyrobi refleks, spróbuję nauczyć się używająć Z/X

Dzięki za porady raz jeszcze,

Jak masz dobrze ustawioną myszkę, to różnica jest naprawdę niewielka. Na tablecie gra się wszystko, dla mnie jest po prostu wygodniej Ten gracz jest top 7 a gra na myszy: https://osu.ppy.sh/u/213014

PeaChick wcześniej grał na tablecie+klawa ale ostatnio przerzucił się na myszkę+klawa. Ale i tak imo granie na myszce=granie na tablecie, tyle że na myszce jest trudniej kręcić spinnery, i ręka się mniej męczy na tablecie.

Można? Można.

http://youtu.be/zsyUlRwpPmQ

Jako doswiadczony gracz, ze sporym stazem powiem, ze zaden styl nie jest lepszy tzn (o bo tablet bog wie co daje), (o bo mechanik to mozna streamowac 300bpm) ... nic z tych rzeczy... wszystko zalezy od twojego treningu, podejscia do gry i troche talentu.

P.s MistycznaPanda nie wciskaj ludziom kitu, ze wszystko jest grane na pamiec 8D to rowniez mit...

Ja gram od jakiegoś czasu Mysz+klawa czułość 6x i nie narzekam, tylko spinery sprawiają mi problem ;/

Z ciekawości sobie w to zagrałem, reakcja = jak na razie wolę przechodzić jakiegoś rpga na hardcorze niż grać w to. Może wina myszki, a może muszę potrenować spróbuje jeszcze raz :D.

Siemka,mam takie pytanko.

Jak dobrze grać w tą grę bez tabletu ?

Mój kolega baardzo dobrze ogrania na normalnej klawce i myszce,a jeszcze inny tylko myszko lepiej gra od mojego kolegi O_o

To wymaga treningu dużego czy juk bo ja ni ogarniam xD

Jestem nowy w Osu! Ostatnio kupiłem tablet graficzny XP-Pen Star G430S. ( https://www.xp-pen.com/product/52.html ) pióro jest lekkie a chęci do gry mi nie brakuje więc w większości to czy kupować tablet to jest każdego personalna opinia. do osu każdy tablet sie nada.