Złośliwy virus Costmin

Witam. Mam problem z virusem CostMin. Strasznie mnie irytuje. Reklamy na youtube, przekierowywanie na inne strony i zapychanie wyszukiwarki google jakimiś reklamami.

Już nie raz starałem się go usunąć. Najgorsze jest to, że poradniki w internecie albo doradzają wykasowanie plików w panelu sterowania(ja ich tam nie widzę więc albo je usunąłem wcześniej albo się jakoś schowały), albo użycie programu do tego stwrzonego. 2już instalowałem i się okazały się płatnymi. (dodam że używałem cc cleanera, adw cleanera a wirus powraca)

Nie wie ktoś jak poradzić sobie z tym ręcznie? lub kojarzy jakiś program za który nie będzie trzeba od razu bulić?

A mniej więcej od jak dawna to masz ?

Format.

Spróbuj zrobić pełne skanowanie programem antywirusowym typu avast. Jeżeli nic nie wykryje to możesz też spróbować przeinstalować przeglądarkę + zainstalować AdBlock'a. Wejdź też w ustawienia przeglądarki > rozszerzenia i usuń te niepotrzebne.

Odinstaluj co się da, przeskanuj pełnym skanowaniem byle nie avastem (może być zwykła avira), pousuwaj śmiecie na kompie. Zrób reinstall niektórych programów przede wszystkim pousuwaj przeglądarki i pobierz na nowo, za każdym razem czyść ccleanerem także rejestr. Pobierz i przeczyść Yac'iem albo SpyHunte'em. Skoro w panelu Ci nie pokazuje to w rozszerzeniach przeglądarki też nic nie masz?

Adblock nie pomoże, wiem bo miałem podobne. Sprawdź jeszcze raz panel sterowania (szukaj pod kątem podejrzanej nazwy wydawcy np. good publisher czy coś w tym stylu xd) wywal wszystkie rozszerzenia, a po tym CCleanerem.

Mialem juz tak kilka razy. W panelu sterowania wywalilem takie syfy jak bing bar i inne gowna. Przeinstalowalem przegladarke i wuala.

Spróbuj jeszcze przepuścić ComboFixem, bardzo dobry program do usuwania upartych wirusów.

Nie używaj combofixa jak nie masz wiedzy bo sobie zepsujesz system.

Zainstaluj i przeskanuj tym programem, usuwa wszystko: https://www.malwarebytes.org/

Adwcleaner powinien sobie poradzić z tym problemem, bo jest w tym wyspecjalizowany. ~~ https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/

Nie używaj combofixa jak nie masz wiedzy bo sobie zepsujesz system.Zainstaluj i przeskanuj tym programem, usuwa wszystko: https://www.malwarebytes.org/

Od razu mówię, że się nie czepiam; ale możesz dać link do jakiegoś przykładu, w którym combofix psuje komuś system? Bo wielu ludzi o tym mówi, ale jeszcze nigdy nie widziałem, żeby combofix popsuł jakiś system. Sam też dużo z niego korzystam i od ponad roku jeszcze mnie się nie zdarzyło.

Wszystkie najużyteczniejsze programy już chyba zostały podane: malwarebytes anti malware, AdwCleaner, ComboFix.

Witam. Mam problem z virusem CostMin. Strasznie mnie irytuje. Reklamy na youtube, przekierowywanie na inne strony i zapychanie wyszukiwarki google jakimiś reklamami.

Już nie raz starałem się go usunąć. Najgorsze jest to, że poradniki w internecie albo doradzają wykasowanie plików w panelu sterowania(ja ich tam nie widzę więc albo je usunąłem wcześniej albo się jakoś schowały), albo użycie programu do tego stwrzonego. 2już instalowałem i się okazały się płatnymi. (dodam że używałem cc cleanera, adw cleanera a wirus powraca)

Nie wie ktoś jak poradzić sobie z tym ręcznie? lub kojarzy jakiś program za który nie będzie trzeba od razu bulić?