Komputer sam się wyłącza

Witam.

Od jakiegoś czasu mój komputer sam się wyłączał, a potem nie mogłem go włączyć. Myślałem, że się grzeje, ale dzisiaj go odkurzylem, wymieniłem pastę i sprawdziłem temperatury. Wszystkie poniżej 35 stopni w spoczynku. Dzisiaj komputer włącza się po resecie, ale działa tylko 30 minut i znowu się wyłącza. Temparatury nie rosną, wiec nic się nie przegrzewa. Wydaje mi się, że to wina zasilacza. Podaje specyfikację komputera :

Intel i3 4130

Radeon HD 6670. chyba się spalił, bo jak włączam to nic się nie pokazuje na monitorze

Gigabyte h81m-hd3

Zasilacz modecom logic 500w podobno z czarnej listy.

Czy muszę wymienić zasilacz, czy coś innego?

Jak tak, to podajcie jakiś dobry zasilacz, do tego komputera

Zasilacz ... OUT OUT OUT OUT OUT OUT OUT

A co do karty, to nie rozumiem, mówisz że komputer działa 30 minut a potem się wyłącza, w takim razie na monitorze kompletnie nic nie widzisz ? Na początek jednak wymień zasilacz, nawet jeśli to nie on sprawia problem, to i tak jest on z czarnej listy, który może prędzej zaszkodzić twojemu kompu, aniżeli w jakimkolwiek stanie go ulepszyć.

Co do zasilacza, nie jestem tutaj wielkim specjalistą, dlatego lepiej byś zapytał na tamtejszym forum

hotfix.pl/forum

Jest to komputerowe forum, najlepiej opisz cały swój problem, a oni na pewno znajdą źródło twojego problemu.

Nieee, wcześniej z kartą wszystko było ok. Jak pisałem tutaj na forum to nagle zgasl monitor na jakieś 20 sekund, po czym wyłączył się komputer. Ale przed chwila włączyłem komputer i wszystko się wyświetlało tak jak powinno.

miałem kiedyś podobny problem i był nim zasilacz, który się przegrzał, zabezpieczenie go wyłączyło, a następnie wyłączał się po chwili od włączenia. Zasilacze na taki sprzęt co masz drogie nie są, byle tylko były dobrej firmy, a nie jakieś noname.

dziękuję bardzo za pomoc. Gdyby ktoś mógłby podać mi jakiś dobry i w miarę tani zasilacz byłbym bardzo szczęśliwy

Proszę bardzo dobry zasilacz za niską cenę http://www.ceneo.pl/14718478

A jeżeli nie czujesz się pewny na 500W to jest jeszcze ten http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-gps-600a8-600w-box-gps-600a8-605001/

zasilacz radze od 600W+ kupowac i od razu wieksza obudowe :) oraz patrz zeby cicho chodzil :P

zasilacz radze od 600W+ kupowac

Dlaczego wydaje Wam się, że im większa moc zasilacza, tym jest on lepszy?

Cały komputer wykorzystuje maxymalnie 300W, więc jakiś dobry, markowy 450 śmiało wystarczy.

Ok, dzięki za pomoc, chyba kupię tego chiefteca 600a8

do tego zestawu 600W to strata kasy :)

Chyba, że planujesz w niedalekiej przyszłości rozbudowę, to i można zainwestować.

do tego zestawu maks to 450 w, za 150 zł jest: http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l1-500w-80plus-vl1-500-622218/ z certyfikatem 80+ , tanio i solidnie

na 600 Wat zasilaczu to mam i5 wykręcone do 3.8 + gf760 po OC i gra gitara, a niektórzy z was dla i3 procka i grafy która ciągnie tyle co pierd surykatki chcą wsadzać zasilatory 600 Wat, nie ma co kasy marnować jak i tak nic na tym nie zyskasz

Witam.

Od jakiegoś czasu mój komputer sam się wyłączał, a potem nie mogłem go włączyć. Myślałem, że się grzeje, ale dzisiaj go odkurzylem, wymieniłem pastę i sprawdziłem temperatury. Wszystkie poniżej 35 stopni w spoczynku. Dzisiaj komputer włącza się po resecie, ale działa tylko 30 minut i znowu się wyłącza. Temparatury nie rosną, wiec nic się nie przegrzewa. Wydaje mi się, że to wina zasilacza. Podaje specyfikację komputera :

Intel i3 4130

Radeon HD 6670. chyba się spalił, bo jak włączam to nic się nie pokazuje na monitorze

Gigabyte h81m-hd3

Zasilacz modecom logic 500w podobno z czarnej listy.

Czy muszę wymienić zasilacz, czy coś innego?

Jak tak, to podajcie jakiś dobry zasilacz, do tego komputera