Jaki telefon?

Witam.

Mam problem nie wiem co wybrać. Chce kupić telefon za 500-600zł i mam do was pytanie co byście mi polecili bo z wyborem jest naprawdę trudno.

Nokia Lumia 820, używany w dobrym stanie spokojnie kupisz za 600 zł.

http://ioceanpolska.pl/14-smartfony

X7HD to bardzo dobry sprzęt, x8 nie znam, ale ze względu na to, że to icoean, to i tak powinno nie być problemów

@ed. multim recenzji znajdziesz w sieci

Ja radził bym ci dozbierać do 800 i kupić xperie z1

W życiu nie kupuj XPerii, ani nic na androidzie. System się w kółko wiesza, znajomi mają same problemy z XPeriami, od ciągłych resetów po problemy z połączeniami.

To, że producenci z europy mają w d*pie swoich konsumentów i nie dają żadnych aktualizacji nie znaczy, że android jest do d*py, wystarczy z głową sobie go spersonalizować. Na galaxy wifi 4.0 mam kitkata i jakoś nie ma żadnych problemów, a sam player wydajnością nie grzeszy, bo ma te same flaki co galaxy s1

Ja mam do czynienie a L i chodzi wyśmienicie :P nic się nie wiesza i mogę ją katować jak tylko chce.

Z nie miałem więc nic nie powiem na jej temat.

Witam. Mam problem nie wiem co wybrać. Chce kupić telefon za 500-600zł i mam do was pytanie co byście mi polecili bo z wyborem jest naprawdę trudno.

A mógł byś troszkę sprecyzować oczekiwania? Zakładam , że szukasz smartfona :P ale chciał byś duży czy mini. Mocne bebechy nie koniecznie znanej firmy czy wręcz przeciwnie znanej firmy ale nie koniecznie kombajn. Ma być do grania, multimediów czy na budowe. Napisz oczekiwania , a łatwiej będzie nam podesłać Ci coś co mogło by Cię zainteresować :rolleyes:

To, że producenci z europy mają w d*pie swoich konsumentów i nie dają żadnych aktualizacji nie znaczy, że android jest do d*py, wystarczy z głową sobie go spersonalizować. Na galaxy wifi 4.0 mam kitkata i jakoś nie ma żadnych problemów, a sam player wydajnością nie grzeszy, bo ma te same flaki co galaxy s1

Jak kupuję telefon to nie mam zamiaru go rootować, bawić się, instalować jakieś duperelne recovery i softy niewiadomo skąd wzięte. Dobry producent to taki, który na podstawowym sofcie jest w stanie zrobić telefon, który spełnia oczekiwania i działa sprawnie, a nie zmusza mnie do instalowania softów.

To żeś Inyenn pier...dyknął.

Kto Cię zmusza do roota albo do wgrywania softu?

Android jak wiesz (a może nie wiesz) jest systemem otwartym, wiec trzeba chronić to żeby normalny użytkownik nie mógł sobie przez swoją niewiedzę usunąć jakiś plików i rozwalić telefonu. Sam w sobie android daje ogromne możliwości. Posiadam Xperie L i akurat na system nie mogę narzekać. (zresztą na telefon tez nie)

Trzeba jednak wspomnieć że wgrywanie jednej z nowszych wersji androida na telefon ze słabymi bebechami mija się z celem ponieważ spadnie wydajność telefonu.

Za 550 kupisz Myphone cube - 5 cali 1 gb ram 4rdzenie procek....wszystko smiga elegancko :) w tej cenie kupic do lepszego i Polskeigo w polsce oj ciezko:) Oczywiscie wszystko na andku 4.4 kit kat :) (i niech niek nie wyskoczy z pixelami bo taka rzecz nie wystepuje w tym teelfonie jak to znawcy zawsze pisza:) ) w tej cenie kupisz tez zopo 4.7 cala . Smasung(zalosne ceny , nokia - bez andka nie ma co brac teelfonu nawet)

Telefon głównie do grania słuchania muzyki coś w niższej cenie dlatego 500-600 co do myphone cube podobno są problemy z dzwiękiem (jest zbyt cicho jak się dzwoni). Co sądzicie o lg l9 ii?

A może jakiś z tych?

Samsung galaxy core/plus/Lte?

Kto Cię zmusza do roota albo do wgrywania softu?

Producent, podstawowy soft nie nadaje się po prostu do użytku.

Jeśli chodzi Ci o dźwięk, znów się powtórzę i nie, nie jestem fanboyem, bierz jakąś lumię, ma najlepszy dźwięk zarówno na słuchawkach jak i na głośniku spośród wielu telefonów, które sprawdzałem, a i aparat jeden z lepszych, o ile nie najlepszy.

Lumia nie ma najlepszego dźwięku, ma co najwyżej taki sam jak cała reszta zwykłych telefonów, co za za bzdury w ogóle odpowiadasz w tym temacie, idź te herezje prawić gdzie indziej, najlepszy dźwięk ma sprzęt na wolfsonie 8994 (czyt. galaxy s1/playery na jego bazie razem z voodoo sound) inne wolfsony też są ok. Jiayu G2F bodajże ma też wolfsona, mimo wszystko z polskich sklepów brałbym Ioceana x7HD, w tej cenie nówki lepszej się nie dostanie, a do tego jest masa akcesoriów i wykonanie też dużo lepsze niż nowe telefony znanych producentów za tą samą cenę - same plusy.

Co ty za bzdury opowiadasz Inyenn? Mam nexusa 4 z podstawowym softem bez żadnej nakładki i jest po prostu super. Telefon posiadam od roku, aktualizuje na bieżąco, nigdy nie musiałem tego smartfona resetować, wyłączać czy inne bzdety o których piszesz. Andek to dla mnie najlepszy system bez ograniczeń, z masą darmowych aplikacji. Oglądanie filmów w różnych formatach, żaden problem, gry, gry online za free 0 problemu. Czy system stabilny? Chyba mam największe szczęście na świecie (choć w totka wygrać nie mogę), nigdy mi się FON nie zawiesił, nie wymagał resetu. A najlepsze jest: "u znajomego/kolegi" ehhh ogarnij się.

Co ty za bzdury opowiadasz Inyenn? Mam nexusa 4 z podstawowym softem bez żadnej nakładki i jest po prostu super. Telefon powiadam od roku, aktualizację na bieżąco, nigdy nie musiałem tego smartfona resetować, wyłączać czy inne bzdety o których piszesz. Andek to dla mnie najlepszy system bez ograniczeń, z masą darmowych aplikacji. Oglądanie filmów w różnych formatach, żaden problem, gry, gry online za free 0 problemu. Czy system stabilny? Chyba mam największe szczęście na świecie (choć w totka wygrać nie mogę), nigdy mi się FON nie zawiesił, nie wymagał resetu. A najlepsze jest: "u znajomego/kolegi" ehhh ogarnij się.

Edit

Modzie ogarnij mój dublet post, nie wiem co się stało się kurczaki pieczone.

Inyenn pochwali się ile to windows ma aplikacji i jak bardzo otawrty jest na nowe :) ?

Z Androidem jest problem, że tylko pod niektóre modele (głównie seria Nexus) system jest zoptymalizowany(ale co tam windows czy iOS FTW bo się nie wiesza, to teraz porównajmy ile telefonów jest z windowsem/iosem a ile z andkiem...)

Jest masa modów od ludzi, którzy zoptymalizowali android pod dany telefon. np. na moim LG 4XHD android zużywa niecałe 300mb ramu i chodzi jak żyleta. Śmiało pykam w każdą giere np. Asphalt czy GTA San Andreas bez zadyszki

A najlepsze jest: "u znajomego/kolegi" ehhh ogarnij się.

Czemu "najlepsze"? Nie posiadam już andka, więc nie mogę powiedzieć na swoim przykładzie, więc mówię na przykłądzie znajomych, gdzie 2 na 3 skarży się na ten system, a ten jeden go sobie zroot'ował.

Telefon głównie do grania słuchania muzyki coś w niższej cenie dlatego 500-600 co do myphone cube podobno są problemy z dzwiękiem (jest zbyt cicho jak się dzwoni). Co sądzicie o lg l9 ii?

W co zamierzasz grać? A co do muzyki to nie spodziewaj się rewelacyjnej jakości i głośności po wbudowanych głośnikach jakiegokolwiek modelu. Zasada im głośniej tym gorsza jakość. Jeśli o to chodzi to lepiej kupić jakiś lepszy głośnik bluetooth. Co do tego lg to mało pamięci wbudowanej bo system zabierze około połowę. Wiec trzeba dokupić kartę. Ogólnie pogarsza na nim w gierki do średnich wymagań sprzętowych.

A może jakiś z tych? Samsung galaxy core/plus/Lte?

Nie za bardzo. LTE to oznaczenie możliwości połączenia 4g co jeśli nie mieszkasz w dużym mieście Cię raczej nie interesuje ze względu na zasięg.