Problem z kartą graficzną

Siemka !

Ostatnio pobawiłem się w oc mojej karty graficznej a mianowicie radeona r9 280x od msi. Ale jest problem kiedy przekroczę 1200 mhz zaczynają się dziać cuda. A mianowicie kiedy odpale program ktory obciaza gpu np bf 4 jakąkolwiek grę. Komp łapie totalną zawiechę a na ekranie pojawiają się takie prązki. Wiecie o co chodzi ? Mój zasilacz to 650 w . Może ma ktoś schemat na podkręcenie tej karteczki ? :D z góry dzięki za pomoc ;)

Chyba troche za mocno. Co masz za chlodzenie? Jesli standardowe to nie zwiekszaj mocniej niz 1050.

zmien moze paste

Siemka !Ostatnio pobawiłem się w oc mojej karty graficznej a mianowicie radeona r9 280x od msi. Ale jest problem kiedy przekroczę 1200 mhz zaczynają się dziać cuda. A mianowicie kiedy odpale program ktory obciaza gpu np bf 4 jakąkolwiek grę. Komp łapie totalną zawiechę a na ekranie pojawiają się takie prązki. Wiecie o co chodzi ? Mój zasilacz to 650 w . Może ma ktoś schemat na podkręcenie tej karteczki ? z góry dzięki za pomoc

Wejdź w panel sterowania > system i zabezpieczenia > opcje zasilania i ustaw tam wysoka wydajność :) i zobacz :) pozdrawiam

Kurcze przegapilem to chodzi ci o dodatkowe zasilanie ? Jesli tak to mozna to zwiekszyc w afterburnerze i tak tez zrobilem. Jesli chodzi o chlodzenie to mam twin frozera od msi. Na referencyjnym chlodzeniu od radka bal bym sie zwiekszyc o 1 mhz xD

Jesli chodzi o temperature spokojnie daje rade więc problem leży chyba gdzies indzej. Pytanie gdzie ?

Karta ma chyba 7 - 8 mies wiec pasta raczej odpada.

Może ciut za duże OC? Nie pomyślałeś by sprawdzić czy niższe taktowanie powoduje te same problemy?

Nie na nizszym jest w porządku. Dzisiaj rozmawialem z czlowiekiem ktory sie na tym zna i powiedzial ,ze to popularny problem w tych kartach.sama w sobir r9 280x jest podkręconym radkiem. Nie pamiętam jakim .

To porostu tak wysoko nie podkręcaj.

Wiesz koreańce wyciskają z tej karty tyle co ma 780 ti

Wiesz koreańce wyciskają z tej karty tyle co ma 780 ti

Ale "Koreańce" nie mają standardowego chłodzenia! Jak chcesz osiągać takie wyniki to musisz mieć świetne chłodzenie.

R9 280x to podkręcona wersja R9 280 więc wiesz podkręcać ją dwukrotnie to już niebezpieczeństwo .

karta karcie nie równa. Być może trafiłeś na kiepski rdzeń i to max jakie możesz podkręcić i tyle

MrRosiu ale bzdura!
280 to "nowy" 7950
280X to "nowy" 7970

Wiec jak nie wiesz... zamilcz.
Sorry ale już mnie kurwica bierze jak wiedze takie osoby.



Co do samego tematu, gdybyś mial chłodzenie wodne a najlepiej jechal na azocie (tylko do testów)to pewnie byś coś tam jeszcze wycisnął... ale aktualnie to jest limit dla twojej sztuki.
Swoją drogą jak znasz limit na rdzen to teraz krec pamięci...

warn_ico.png
Wiadomo, wulgaryzm. ~PL

Dzięki za pomoc ! ;D a teraz mam jeszcze jeden problem . Czy oplaca mi sie kupowac nast 280x do crossfire z tym czy moze lepiejbpoczekac na nast gen kart i kupic flagowca od radka ? :D

Siemka !

Ostatnio pobawiłem się w oc mojej karty graficznej a mianowicie radeona r9 280x od msi. Ale jest problem kiedy przekroczę 1200 mhz zaczynają się dziać cuda. A mianowicie kiedy odpale program ktory obciaza gpu np bf 4 jakąkolwiek grę. Komp łapie totalną zawiechę a na ekranie pojawiają się takie prązki. Wiecie o co chodzi ? Mój zasilacz to 650 w . Może ma ktoś schemat na podkręcenie tej karteczki ? :D z góry dzięki za pomoc ;)