Karta graficzna problem

Do niedawna byłem szczęśliwym posiadaczem MSI GEFORCE GTX 760 TWIN FROZR 2GB OC. Parę dni temu karta zaczęła nawalać.

-przy dużym obciążeniu po kilku/kilkunastu minutach następuje gwałtowny spadek fps, np w WoT z 70-80 do 10-20.

-karta osiąga 97% obciążenia GPU i utrzymuje się na tym poziome również po wyłączeniu gry.

-temperatura czujnika może nie jest wysoka, ale ręki w krytycznym momencie na górze karty położyć się nie da.

-po zrestartowaniu komputera obciążenie GPU wraca do normy.

-reinstalacja sterowników graficznych nie przynosi rezultatu.

Reszta zestawu to:

i5 4570

MSI B85-G43

XFX PRO 550W

Windows 8.1 Pro

Wersja sterownika nvidia 337.88. Poniżej wykres z MSI afterburner.

post-34131-0-17448500-1406541205_thumb.j

W jakim trybie uzywasz karty?
Są 3:

1. OC mode
2. Gaming mode
3. Silent mode

Możliwe, że jedziesz cały czas na OC lub podkręcałeś cos jeszcze w kompie bądź fabryczne chłodzenie karty nie daje rady na dłuższą metę?

+ wygląda jakbyś składał kompa na agito pl

Anyway do kręcenia Zasilacz zbyt mocny to to nie jest.

Nie korzystałem do tej pory z GamingApp. Karta była użytkowana na ustawieniach fabrycznych. Z ciekawości znalazłem płytkę i zainstalowałem to ustrojstwo. Po kliknięciu na OC mode i gameing mode czarny ekran a po chwili bluescreen UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP(nvlddmkm.sys). Kompa zamówiłem w zaprzyjaźnionym sklepie wzorując się na zestawach zaproponowanych przez jednego z użytkowników tego forum.

Edit: Problemem okazał się wirus zamieniający komputer w cudzą koparkę do bitcoinów. Skan przy pomocy Malwarebytes Anti-Malware rozwiązał sprawę.

Do niedawna byłem szczęśliwym posiadaczem MSI GEFORCE GTX 760 TWIN FROZR 2GB OC. Parę dni temu karta zaczęła nawalać.

-przy dużym obciążeniu po kilku/kilkunastu minutach następuje gwałtowny spadek fps, np w WoT z 70-80 do 10-20.

-karta osiąga 97% obciążenia GPU i utrzymuje się na tym poziome również po wyłączeniu gry.

-temperatura czujnika może nie jest wysoka, ale ręki w krytycznym momencie na górze karty położyć się nie da.

-po zrestartowaniu komputera obciążenie GPU wraca do normy.

-reinstalacja sterowników graficznych nie przynosi rezultatu.

Reszta zestawu to:

i5 4570

MSI B85-G43

XFX PRO 550W

Windows 8.1 Pro

Wersja sterownika nvidia 337.88. Poniżej wykres z MSI afterburner.

post-34131-0-17448500-1406541205_thumb.j