Problem z wybraniem klasy

Witam, planuje zagrać w Dragon Nest, zastanawiam się na wyborem klasy/podklasy nie wiem jak to ująć, więc przejdę do sedna. Po ściągnięciu gry mam zamiar grać klerykiem i zastanawiam się kogo wybrać później krzyżowca ( crusader) czy może inkwizytora. Chciałbym wiedzieć czym różnią się te podklasy i do czego każda z nich się nadaje. Liczę na pomoc od doświadczonych graczy, którzy grali w/w postacią :)

Na początek polecam Kali. Klerykiem bardziej w party.

Graliśmy z kolegą we dwóch on grał magiem a ja wziąłem klera . Jako iż mag to dps siłą rzeczy wziąłem paladyna ( czyli później krzyżowca a potem strażnika) zamiast priesta ( czyli później inkwizytora a potem świętego ) co do paladyna to klasyczny tank który posiada taunt i może sporo wytrzymać poza tym potrafi dość solidnie przywalić ze skilli może używać maczug i kiścieni zaś kapłan to hybryda healera z dps'em jego skille dzielą się na te zadające dmg i leczące ( dokładnie nie wiem nie grałem nim) do walki używa różdżki oraz tarczy żeby było jasne używa TYLKO różdżki nie może używać maczugi ani kiścienia .

s*ali nie kali kiedyś jej nie było a ludzie i tak clerem grali i było dobrze Arcemon jak chcesz grac clerem to przygotuj sie na to ze do pewnego poziomu raczej nikt Cie w party nie weźmie taka chora mechanika gry gdy zas wbijesz odpowiedni poziom bedziesz pierwszym ktorego do party wezmą http://dragonnest.gamepedia.com/Cleric polecam zapoznać sie z tym jest tam wszystko czego potrzeba a i zapomniałem dodać ze na pvp cler jest jedną z tych postaci ktorych sie unika ;)

@hiimjoni nie gram kobietami, poza tym jakby miał nią grać to temat raczej byłby o niej, jak dla mnie spam ;)

@Niorgi konkret odpowiedź, nadal się zastanawiam lecz po tym co napisałeś szala przechyla się w stronę paladyna, jak mniemam to typowy tank ?

@Majzel to nie pierwsze moje mmorpg i przywykłem że postaci leczące traktuje się jak śmieci więc dla mnie to nie problem. Z linkiem na pewno się zapoznam i mam jeszcze pytanko o jakim lvl'u piszesz ? Do którego lvl'a będę musiał się męczyć?

Paladyn nie jest typowym tankiem, nim jest dopiero Guardian, Crusader skupia się na części paladyna od dmg. Podobno wraz z ostatnimi patchami na azjatyckich serwerach Inqui i Crus mają całkiem niezły dmg. Jeśli gra się z ludźmi ogarniętymi to Inqui może być głównym healerem.

Do gry bardziej solo, na serwerze EU najlepszym wyborem jest Inqui, Crusader.

Na nesty wszyscy dadzą radę (jednak jak paladyn to raczej guardian chętniej brany), na raidy lepiej saint niż inqui, ale jest przynajmniej jedno party, które zrobiło smoka na 60 z Inqui. Crusaderem na smoka na 60 party raczej nie znajdziesz.

Patrząc w przyszłość sytuacja się zmienia na 70 capie. Większość ludzi jeśli chce tanka (na nesty, raidy) to rezygnują z paladyna na rzecz Destroyera (mercenary), a z tego co wiem damage crusadera nie jest na tyle wysoki, żeby go brać na raidy z rolą dps'a. Na nesty zamiast inqui/sainta ludzie wolą Light Furry (assassin). Jednak na raidy raczej dalej spokojnie powinni znaleźć miejsce, chociaż z drugiej strony widziałem też party na smoku na 70, które brały 3 najlepszych Assassinów, a priesta nie było.

Paladyn jest mhmm takim krokiem w stronę tankowania odblokowany masz taunt ale nadal masz jeszcze heal od drzewka kleryka , choć z moich doświadczeń mogę ci powiedzieć ,że ma on dość porządny dmg którego się po nim nie spodziewałem ale to tylko moja opinia .

Jak to jest z tymi klasami, jeżeli jestem crussem to mogę nim zostać czy później tak czy siak zostane guardianem? Bo nie bardzo to wszystko pojmuje ...

Jak to jest z tymi klasami, jeżeli jestem crussem to mogę nim zostać czy później tak czy siak zostane guardianem? Bo nie bardzo to wszystko pojmuje ...

Wygląda to tak : http://dragonnest.gamepedia.com/Category:Classes

Czyli zakładając ,że zostaniesz palem to dalej czeka cię crusader po czym zostajesz guardianem . Jest to nie tyle zmiana klasy co jej ewolucja jak w Elswordzie najpierw wybierasz między dwoma klasami a potem zostajesz jej mhmm ulepszoną wersją tylko w DN tych ulepszonych wersji czeka cię sztuk dwie nie jedna jak w Elswordzie

To w sumie wybrałem. Wybiorę priesta mam nadzieję że on jak i dalsze jego ewolcje posiadają jakieś skille ofensywne którymi mógłbym expic ?

@Niorgi

"Czyli zakładając ,że zostaniesz palem to dalej czeka cię crusader po czym zostajesz guardianem"

Wydaje mi się, czy z tego co mówisz naprawdę wynika, że po paladynie zostajesz crusem, a potem guardianem? O.o

W każdym bądź razie tak nie jest... Jak zostaniesz palkiem to na 45 wybierasz, crus albo guard...

zależy czy idziesz na sea czy na eu rózne lvl capy cler jest brany pod uwage głównie na nestach wiec możesz sobie sam odpowiedziec na pytanie ;p i ja poleciłbym sainta taki battle priest ;)

A jak tam z archerem ? Mam tak wmówione że to postać która bardzo dobrze radzi sobie solo :) Przyjmują chętnie do party Archerów ?

Na 60 capie, ogólnie Bowmaster jest jednym z najlepszych dpsów, raczej nie ma problemu ze znalezieniem party. Podobnie w przypadku Acro, damage ma średni, ale za to ma Spirit Boosta - ten skill przyśpieszający.

Na 70 capie Bowmaster już nie ma tak dużego damage i jesli kilka klas lepszych od niej, ale nadal daje rade.

Jak dla mnie na tym capie damage Acro jest sporo za mały, ale też raczej znajdzie party ze względu na buffa.

P.S. ostatnio w koreańskim DN był patch, który zwiększył dmg Artillery, nie jedt to wielka różnica, ale zawsze coś. A teraz w sierpniu ma tam być boost dla Acro. Pewnie do października te zmiany pojawią się i na EU.

To, żeby nie zakładać nowego tematu ja także zadam pytanie:

Jak ma się sprawa z Lunar Knightem/Moonlordem?

Bardzo dobrze. Ostatnio dostał boosta, osobiście jestem bardzo zadowolony. Na 60 capie ma całkiem duży dmg, a na 70 jest jedną z postaci z największym.

Będąc w miarę ubranym na 60 capie na memori (ddn 4-osobowy) wyciągałem po 780k z jednego uderzenia mbd (jest ich 15), a z CC 200k z jednego (na dużym mobie jest ich około 25+)

Narobili mi tu spamu o innych postaciach ;/ Będę grał na serwerze EU. Są jakieś polskie gildie ? Dziś ściągnę grę to zobaczę jak się gra.

Nie marudź :P

Jest kilka - Exilium, Gandzia_Squad, BloodySayians (czy jakoś tak) BlueAngels, KissMe, tutaj na forum jest też wątek jednej gildii, ale nie pamiętam jej nazwy.

Witam, planuje zagrać w Dragon Nest, zastanawiam się na wyborem klasy/podklasy nie wiem jak to ująć, więc przejdę do sedna. Po ściągnięciu gry mam zamiar grać klerykiem i zastanawiam się kogo wybrać później krzyżowca ( crusader) czy może inkwizytora. Chciałbym wiedzieć czym różnią się te podklasy i do czego każda z nich się nadaje. Liczę na pomoc od doświadczonych graczy, którzy grali w/w postacią :)