GW2 leveling guide

Znacie jakiś poradnik krok po kroku co do wbijania poziomów? Wbrew pozorom nic sensownego na googlu znaleźć nie idzie, gdzie np. do WoW-a jest tego wysyp. Ale bardzo proszę o konkretną odpowiedź w stylu "tu masz jeden" lub "nie ma żadnych", a nie pierdoły jak " po co ci poradnik?", "wszystko daje expa", etc. Pozdrawiam. :)

Nie istnieją poradniki krok po kroku, bo jest to w przypadku tej gry sprawa oczywista. Najszybciej zdobędziesz doświadczenie wykonując misje, chodzi o te oznaczone na mapie serduszkami. Efektywnie doświadczenie możesz zdobywać w każdym miejscu, o levelu takim samym, lub niższym niż twoja postać (jej poziom skaluje się w dół, ale nie w górę, poza paroma wyjątkami, które nie występują na głównej mapie). Nie ma większych różnic w xp/h w poszczególnych miejscach, tak więc najlepiej jeżeli wybierzesz sobie taką krainę, której wygląd podoba Ci się najbardziej. Mimo że wbijanie poziomów może Ci się wydawać ważne, uważam że powinieneś zmienić nastawienie wobec tej funkcji w GW2. To nie jest gra dla osób szukających poradników do levelowania, i najszybszych sposobów wbicia poziomów. W tym programie chodzi o explorację i zagłębienie się w świat, jeżeli tego nie potrafisz, wydaj pieniądze na inny tytuł. Serio, nie ma w mojej wypowiedzi złośliwości, GW2 to na prawdę nie standardowe MMO, osoby chcące "Wbić capa i klepać endgame" powinny udać się do trochę mniej wyrafinowanych tytułów, których jest pełno na rynku, również w modelu f2p. (Polecam na przykład terę oraz rifta, jeżeli chcesz grać raidy i dungeony w endzie, to szczególnie rifta).

jesli to twoja pierwsza postać odkrywaj mapy na 100%.

jesli chcesz szybko levelowac to (nie czytaj tego jeśli to jest twoja 1 postać, boi zepsujesz sobie grę)

Idz na edge of the mists i biegaj za commanderem

Ja mam GW2 od dnia premiery. Nie doszedłem nawet do 30 poziomu, a zaczynałem kilka razy. Denerwowało mnie to, że szybko serduszka zaczynały mieć wyższy poziom, albo było ich mało i trzeba było wkoło robić te same dynamic eventy, żeby nabić poziom.

Ja mam GW2 od dnia premiery. Nie doszedłem nawet do 30 poziomu, a zaczynałem kilka razy. Denerwowało mnie to, że szybko serduszka zaczynały mieć wyższy poziom, albo było ich mało i trzeba było wkoło robić te same dynamic eventy, żeby nabić poziom.

Zgaduję, że nie biłeś na bieżąco craftu i nie robiłeś main story/nie chodziłeś na WvW.

JA wbiłem max lvl w niecały tydzień po premierze GW2, nie miałem problemu.

Nie musisz ograniczać sie do jednej krainy, podczas robienia misji. Dla każdego przedziału levelowego istnieje kilka różnych krain, między którymi możesz się przemieszczać, dzięki temu nigdy nie zabraknie Ci misji odpowiednich do levelowania. Tutaj ładnie jest pokazane dla jakich leveli są dane krainy. Pamiętaj też że możesz robić zadania w nisko levelowych miejscach. http://gw2cartographers.com/

Każda rasa ma mape 1-15,15-25 itd więc możesz zrobić wszystkie serduszka na ich terenie + eksploracja świata za która też dostaje się exp + dynamic eventy. Po prostu staraj się odkryć jak najwięcej % mapy a nie ma bata żebyś męczył się z biciem lvla. Oczywiście nie ma sensu na chodzenie w miejsca gdzie moby przewyższają Cię o kilka lvli bo będziesz dostawał oklep, ale tak jak wspomniałem wcześniej odwiedzaj mapy innych ras o podobnym lvlu co Twój.

http://guildwars.pl/forum/viewtopic.php?f=174&t=48239 tu masz kilka cennych informacji :).

Ja mam GW2 od dnia premiery. Nie doszedłem nawet do 30 poziomu, a zaczynałem kilka razy. Denerwowało mnie to, że szybko serduszka zaczynały mieć wyższy poziom, albo było ich mało i trzeba było wkoło robić te same dynamic eventy, żeby nabić poziom.

W gw2 nie levelujesz tylko i wyłącznie w swojej strefie, wykonujesz je te serduszka w każdej z ras wtedy nie masz sytuacji że quest ma znacznie wyższy poziom od Ciebie

Czyli że da się wbijać poziom TYLKO na serduszkach, bez mozolnych powtarzających eventów?

Jako doświadczony gracz mogę ci do radzić taką rotację:

- wykonanie dungeonu (AC/CoF - te najłatwiejsze) swoim mainem i odbieranie nagrody swoją niskopoziomową postacią,

- jedno zadanie ze storyline

- bieganie z comanderem po EotM.

Taka rotacja ze względu na główny czynnik levelujący - pełną nagrodę za dung (75% levela) można odebrać raz na jakiś czas, zazwyczaj raz na 30-60min. Narazie nie odkryłem szybszego sposobu na wbicie 80 lvl w GW2. Robienie serduszek jeszcze cieszyło mnie jak robiłem je pierwszą postacią. Teraz uważam to za żmudny proces wbijania poziomów. Pomijam crafting - wiem że można wbić 80 lvl w dwie godziny ale to nieopłacalne. Jeżeli twoja główna postać nie ma 80 lvl, po prostu biegasz na EotM i robisz zadania ze storyline. Zawsze możesz znaleźć gildię która ci pomoże z wybiciem 80'taki - serdecznie polecam Penta[gram].

Ja mam GW2 od dnia premiery. Nie doszedłem nawet do 30 poziomu, a zaczynałem kilka razy. Denerwowało mnie to, że szybko serduszka zaczynały mieć wyższy poziom, albo było ich mało i trzeba było wkoło robić te same dynamic eventy, żeby nabić poziom.

Sam jestem tą osobą, która nie przepada za expieniem w MMO, chociaż fakt, w GW2 takowe jest dość ciekawe, no ale expienie to expienie, także znam twój ból :P

Polecam po pierwsze znaleźć sobie jakąś gildię, wtedy chęci są większe i jakoś to idzie, a po drugie warto wiedzieć, że w GW2 można expić na naprawdę różne sposoby, także jeśli bieganie po mapach i robienie serduszek/personal story itp Ci się znudzi, to skocz np. na WvW i tam pograj jakieś PvP, przy okazji nabijając poziom.

A warto zaznaczyć, że jeśli trafisz na konkretną grupę na WvW, która przejmuje sporo lokacji, to exp leci naprawdę szybko :)

Do tego w trybie sPvP za granie można otrzymać pewne scrolle, które dają 1 lvl up, no ale żeby ich uzbierać naprawdę dużo, to trzeba troche pograć ten tryb. Tak czy inaczej dla chcącego nic trudnego - ja w "normalny" sposób expiłem tylko pierwszą postać, a każdą kolejną maxuje właśnie przy użyciu tych scrolli :)

Wystaczy że każdą lokację bedziesz robił na 100% wtedy dostaniesz skrzynki z których masz materiały do crafingu. Wbij np. 20/30 lvl i zacznij robić living story (dużo expa się dostaje + nagrody) jeśli będziesz miał wyższy lvl o np. te 5 czy 10 to szybko będziesz robił te living story. Dobrze znaleźć sobie kogoś do pomocy aby w 2 osoby sobie robić mapy (serduszka, visty, eventy jak się pojawią itd). Na WvWvW dobrze się zdobywa exp (tutaj również najlepiej z kims latać albo w dużej grupie). W pvp zdobędziesz (w jednej z zakładek masz postęp w pvp i jeśli wygrasz np. z 4razy czy tam ile to zdobędziesz Tome of knowledge po użyciu tej księgi masz 1 lvl więc jeśli trochę posiedzisz tam to sporo możesz uzbierać).

Ja nigdy nie miałem takiej sytuacji aby serduszka miały mieć wyższy lvl :blink:. Wystarczy grać na spokojnie uczestniczyć w eventach, troszkę craftingu (przedmioty + exp). Jeśli ukończysz mape u siebie (swojej rasy) na 100% lecisz do lions arch i stamtąd do lokacji startowej innej rasy (mając np ten 15 lvl gdy pójdziesz do innej lokacji startowej szybko będziesz zabijał te słabsze potworki). Jeśli nie masz lepszych przedmiotów kup w Trading Post (niebieskie przedmioty są tanie).

Jeśli tak bardzo chcesz szybko wbić 80 to mogę Ci dać złoto na lepszy ekwipunek albo pobiegam z tobą. Rób to co daje Ci przyjemność (lvl w GW 2 nie jest najważniejszy tak mi się wydaje).

ja jak sie nastawiam ze potrzebuje 100% mapy, to robie tak: najpierw mapy 1-15, pozniej 15-25 itd, i sobie po kolei je robie wg uznania, gdyz i tak bede musial to robic i tak. Jesli robisz nowa postac to polecam tak: wchodzimy do gry, robimy kilka pierwszych zielonych questow, i robimy w tyl zwrot, i odkrywamy wszystkie stolice ( divinitys reach, rata sum, the groove, hoelbrak, black citadel oraz lions arch) wtedy mamy okolo 6-7 poziom, wtedy polecam robic mapki 1-15, a poznei jjuz tak jak wyzej napisalem.

A na 80. wciąż jest co robić? Zwłaszcza dla lubiącego PvE

fractale, dungeony, eventy, world bossy, living story, achievementy, skladanie legendarek

No i d*pa, po ptakach. Próbowałem wrócić do GW2, ale zauważyłem, ze ktoś zhackował mi konto... Odzyskałem hasło, próbuję się zalogować, a tam... ban za sprzedaż golda. WTF? Napisałem do supportu, ale czarno to widzę...

Siedzialem na jedny eotm 3h +/- wbilem z 11 na 15 to chyba troche dlugo dodam ze jestem nowy tutaj ;p

Mój rekord - thief 1-80 w 2 dni

ksiazka na 20lvl+odkrycie stolic i queensdale- 14x ksaizka na jeden lvl= ~40lvl -> eotm-> solo AC na drugi dzień :)

Nie rozumiem zbyt wiele z tego co napisales oprocz eotm i ac to pewnie dung : ) Pozatym gram na serwerze desolation znacie tam jakas dobra polska i pomocna gildie?

eotm- edge of the mists - mapa wvw
ac - ascalonian catacombs dung