Komputer za 6900

Siema

Skończyłem skłądać kompa, teraz dozbierać brakujące grosze i kupuję!

http://www.morele.net/inventory/info/qvFZjH/

Co sądzicie? Co byście zmienili na moim miejscu i dlaczego?
Komputer do hard gamingu, renderowania w sony vegas, streamowania.

Zastanawia mnie tylko czy wystarczy 650W zasilacz, ale coś myslę że na styk byłby 550 i w tym przypadku to jedynie rezerwa.

zasilacz bym zmienił i nad osprzętem się dobrze zastanowił. No i przy takim budżecie poczekałbym do nowych radków/gf 8xx 3 miesiące :)

Nostromo by się zdała do MMO ;)

Nostromo?

@EDIT
Ahhh.. Ten keypad. Zastanowię się, Naga 2014 już do mnie idzie :P

Dość słaby monitor jak na taki budżet.

Hej,

Pod taki pc lepiej weź listwę przeciwprzepięciową i podłącz do gniazdka z uziemieniem.

usunąłbym montaż - nie ufam ludziom którzy to składają a tym bardziej kurierom którzy 'ostrożnie' dostarczają towar; ale to twój wybór, jak wpiszesz klucz z tematów o polecanych zestawach będziesz miał chyba za free " VXW8NJNXKE"

kabel hdmi zbędny wydatek, w monitorze powinien być DVI przy którym nie zauważysz żadnego spadku jakości

monitor raczej 'średniawy', tej cenie jak już ktoś wspomniał wypadałby dobrać coś lepszego

jak potrzebujesz takiej pojemności dysku, kup lepiej 2x1TB i połącz w RAID0

avermedię osobiście wziąłbym zewnętrzną

komputer za 6900 i tylko jedna karta graficzna?

// tyle moich przemyśleń dotyczących poszczególnych części

a co do samego kompa nie wiem jaki jest sens wydawania 7 tysięcy na kompa który za 2 lata będzie warty połowę tej kwoty i będzie trzeba zmieniać grafikę (DX12), cpu, mobo, ram (ddr4); ale twoja kasa twój wybór więc nie będę ci tu więcej truł ;)

Tego Radeona wymieniłbym na jakiegoś GF, w szczególności, gdy komp ma służyć jeszcze do renderingu.

Ogólnie pierwsze co mi sie rzuca w oczy to zasilacz - od razu do wymiany, a druga to oczywiście brak dobrej listwy. Ja używam listwy firmy EVER i polecam :)

Ja teraz komputera bym nie kupował, poczekałbym do premiery GTX 8xx i wtedy zastanowiłbym się nad kupnem. Jeśli sprawdzi się, że GTX 880 będzie o 30% wydajniejszy niż GTX 780 to warto czekać.

A zresztą z tego co kiedyś czytałem to all karty które obsługują dx 11.2, będą też obsługiwać dx 12.

Nie sądzicie ludzie, że mówiąc "item x jak na taki budżet to kpina" jesteście nieco bezczelni?

To, że Mam 6900 nie znaczy, że mam 7500 do cholery jasnej żeby kupić inny monitor.

Tak, komputer za 6900 i jedna karta BO WIĘCEJ NIE MAM. Co za logika, nie wiem skąd takie myślenie u was myśląc "jak tak dużo ma do wydania to czemu nie wyda więcej?" Bo może nie ma?

Znudziło mi sie fanboyowanie radeonów i przepłącanie 300-400zł za 4 fps.
jak już proponujecie częśc do wymiany to prosiłbym o link do jakiegoś zamiennika, tak na logikę.
Zasilacz x jest zły. Okej, jest zły lecz w dalszym ciągu nie wiem na jaki w tej samej cenie wymienić.

Oczywiście bez obrazy, ale po prostu wtrynia mnie gdy ktoś zwraca uwagę na budżet i coś komentuje czemu takie, a nie lepsze.

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-builder-series-cx-750w-80-bronze-cp-9020015-eu-515720/

Taki lepszy zasilacz?

A zresztą z tego co kiedyś czytałem to all karty które obsługują dx 11.2, będą też obsługiwać dx 12.

nie mówię że nie ale wydaje mi się że to tylko chwyt marketingowy a potem i tak okaże się że będzie trzeba kupować nowe w końcu hajs musi się zgadzać

a co do maxwelli nie jest jeszcze potwierdzone czy będą z DX12 więc na ten temat się nie wypowiadam ale sama seria poza energooszczędnością jakiś większych zmian nie wnosi

***

Panda, spokojnie nikt ni tu nie mówi że masz kupować monitor za 2000zł po prostu w tej cenie tj ~550zł + ew. +100zł (które spokojnie oszczędzisz kupując sprzęt na 2 sklepy) są lepsze opcje; nie musisz się od razu rzucać

Czemu zasilacz zły ?

I jak to jest komp do grania to i7 -> i5

a grafika 290x lub 780Ti

Tyle kasy władowane a jakoś tego nie widać...

Ani to super wydajne... ani ładne, coś słabo budżetem zarządzasz :P

To jest kwestia brania na raty, nie będę z dwóch różnych sklepów brać na raty, a znajomy mieszkający naprzeciwko wziął własnie ten monitor i jest bardzo wporządku.

Xardunek@

Więc za 6900zł złóż lepszy o tych samych parametrach.

KOmp do gamingu, renderingu i streamowania.

POWODZENIA.

Po co mam przepłacać za 290x lub TYM BARDZIEJ 780 Ti płacić 2,5 koła. KOledzy mnie sensownymi argumentami przekonali do r290 vapor x.

Hmm nie chce mi się punktować po kolei punktować tych wszystkich bredni , ale zaczekał bym do premiery serii 800. Będzie taniej no i większy wybór.

A kiedy dokładnie wychodzą? Komp musi być złożony przed końcem sierpnia.

W takim razie ode mnie taki zestaw. Wydajność prawie identyczna z dużo lepszy monitorem.

http://www.morele.net/inventory/info/ouYWp3/

Ew. montaż jest za 1zł, po użyciu kodu W3FHN58JFW.

IPS 8 ms do gier. Tak tak

Seria 800 ma być zaprezentowana na Gamescomie podobno.

Zejdź z i7 na i5 4690k i tą kasę dorzuć do r9 290x.

Co do dx12. Wszystkie karty AMD GCN i Nvidii z dx11 będą obsługiwać dx12. Zostało to oficjalnie potwierdzone.

rozwiń co nie tak z monitorem twoim zdaniem? :)

Jak wezmę 290X to juz nie Vapora X i wtedy będzie się bardziej nagrzewać.

Matryce IPS są dla grafików (dobrze kolory wyświetlają) ale za to mają długi czas reakcji. Przyjęło się że dla gracza czas reakcji nie powinien być większy niż 4 - 5 MS a to ma 8.

A ogólnie to mam mieszane uczucia co do zestawu.