Jak podkręcić AMD fx 8230

tak jak up : prosiłbym o wskazówki, jaki program, ile, itp.

Specyfikacja komputera w sygnaturze.

Pozdrawiam :)

A chłodzenie gdzie?

Zasilacz rozumiem także dobry i sprawdzony?

Programu żadnego nikt tobie nie poleci bo robi się to w biosie (wiesz co to jest ogółem?), możesz jedynie sprawdzać temperatury przy wygrzewaniu jakimś Core Temp'em/Real Temp'em itd.

@up tak jak wyżej jakie chłodzenie i zasilacz + bios to najlepsza opcja

od siebie dodam, że nawet jak podkręcisz to i tak ten procek będzie w grach będzie mocno spowalniał tego GTX 770 (ten AMD w grach, rendering to co innego, ma wydajność na poziomie i3 4 generacji, radze pomyśleć nad zmianą na jakąś i5)

A ja uważam, że nie powinien brać się za OC, skoro myśli że chłodzenie i zasiłacz jest niepotrzebny, wystarczy program na windowsa :D

racja, zapomniałem, zasilacz : chieftec 750w ctg-750c, chłodzenie : cooler master hyper t4

Chłodzenie do OC racze będzie kiepskie (chyba że interesuje ciebie delikatne OC).

Natomiast jeśli sam się za to nieumiesz zabrać (a poradników pełno) radze toie odpuść... bo uwalisz proca i tyle będzie, a kto wie może i płyta skończy w piachu.

P.S. Tak apopo przed OC musisz wiedzieć jaki masz temperatury aktualnie, przykładowo przy wygrzewaniu w Prime95.

Kopnij z wewnętrznej części stopy to się podkręci w lewo a jak z zewnętrznej kopniesz to sie podkręci w prawo. Myślę że pomogłem

warn_ico.png
Mało zabawne. Warn za spam. - Might

Nie opłaca się kręcić fx`ów

tak jak up : prosiłbym o wskazówki, jaki program, ile, itp.

Specyfikacja komputera w sygnaturze.

Pozdrawiam :)