ArcheAge - lapek z 2 grafikami

Witam.

Jak w temacie mam lapka (jednak zakupiłem Asusa G750JS i nie żałuję wyboru :P) z 2 kartami graficznymi lowend HD4600 i highend GTX870m.

I tu jest problem - o ile w każdej innej grze moge wybrać na jakim układzie graficznym ma startować o tyle w Europejskiej wersji AA za chiny nie potrafie i startuje na Radku. Gra nawet przy tworzeniu postaci klatkuje nie mówiąc o tym że tekstury postaci się nie ładują ;x Może ktoś ma podobny problem lub zna rozwiązanie?

Najlepszym wyjściem będzie zakupienie komputeraz stacjonarnego, to powinno zaradzić wszelkim twym problemom, lapka zostaw do przęladania FB i YT, możesz też go sprzedać i kupić jakaś grafę za 700 zeta.

Mam nadzieję, że pomoglłem, jeśli twe problemy się skończyły, to bardzo się cieszę, pzdr.

ps. z tymi grafami szkoda się bawić AA jest za bardzo wymagający

Wybacz mi ale na piecyku mam Radka HD5870 i AA bez problemu lata przy 1680x1050 w full detalach więc nie mów mi że na GTX870m nie będzie działał -,-

Najlepszym wyjściem będzie zakupienie komputeraz stacjonarnego, to powinno zaradzić wszelkim twym problemom, lapka zostaw do przęladania FB i YT, możesz też go sprzedać i kupić jakaś grafę za 700 zeta.Mam nadzieję, że pomoglłem, jeśli twe problemy się skończyły, to bardzo się cieszę, pzdr.ps. z tymi grafami szkoda się bawić AA jest za bardzo wymagający

Chyba sobie jaja robisz. Idź trollować gdzie indziej.

A do autora tematu: odpal panel sterowania NVIDII i dodaj profil dla pliku exe gry.

Właśnie o to chodzi że dla AA nie da się zmienić układu - lista wyboru jest szara/nie aktywna

Co się nie da ? Ja odpaliłem grę nawet na laptopie z GT 645m ! Ogólnie AA ma genialną optymalizację.

Pewnie coś źle robisz, bo innego wytłumaczenia nia ma. Możesz odinstalować obecne sterowniki, przeczyścić rejest ccleanerem i zainstalować najnowsze.

Odpal Panel Nvidii i ustaw kartę na automatyczną, albo dedykowaną. Skoro Ci odpala zintegrowana to w panelu Nvidii trzeba szukać rozwiązania.


Najlepszym wyjściem będzie zakupienie komputeraz stacjonarnego, to powinno zaradzić wszelkim twym problemom, lapka zostaw do przęladania FB i YT, możesz też go sprzedać i kupić jakaś grafę za 700 zeta.Mam nadzieję, że pomoglłem, jeśli twe problemy się skończyły, to bardzo się cieszę, pzdr.ps. z tymi grafami szkoda się bawić AA jest za bardzo wymagający
Głupoty gadasz. AA ma mega dobrą optymalizację. Podczas expienia na Lenovo z500 z GT645m i i3 mam po 50-60 fps. Praktycznie wszystko mam ustawione na High.
Oczywiście na tym laptopie grać w AA nie zamierzam, bo mam od tego stacjonarkę, ale chciałem zobaczyć jak laptop poradzi sobię z grą i jestem zaskoczony.

52395644054399540984.jpg

04439614752784827112.jpg94145930408627445369.jpg91917453964714889430.jpg

02291015620192471466.jpg

Dawno nie grałem w mmorpg z tak dobrą optymalizacją. Wiadomo, że rozdziałka 1366x768 d*py nie urywa, ale na 15 calowym ekranie więcej do szczęścia nie potrzeba.

No i gdybym wyłączył cienie i inne pierdołby to byłoby jeszcze lepiej :>

Problem rozwiązany - winowajcą jest prekonfigurowany profil ArcheAge'a w driverach nVidii. Postąpiłem według tego i hula pięknie :Phttps://www.youtube.com/watch?v=WjzNsffS3jQ

Btw jest jakiś sposób by zobaczyć ile fps jest w AA bez instalacji innych programów?

W opcjach gry możesz zobaczyć ile wyciągasz fpsów - zresztą nawet u mnie na screenach to widać :P

Options -> Game Settings -> Game Info -> View frame rate.

A jeśli chodzi o granie na laptopach to polecam mieć włączone Vertical Sync - wtedy laptop utrzymuje stałe 60 fps'ów i się tak nie przegrzewa. Gdy to wyłączysz to fps pójdzie w górę, ale za to zużycie karty osiąga 100% i będziesz mieć grzałkę pod ręką:D

Witam.

Jak w temacie mam lapka (jednak zakupiłem Asusa G750JS i nie żałuję wyboru :P) z 2 kartami graficznymi lowend HD4600 i highend GTX870m.

I tu jest problem - o ile w każdej innej grze moge wybrać na jakim układzie graficznym ma startować o tyle w Europejskiej wersji AA za chiny nie potrafie i startuje na Radku. Gra nawet przy tworzeniu postaci klatkuje nie mówiąc o tym że tekstury postaci się nie ładują ;x Może ktoś ma podobny problem lub zna rozwiązanie?