Gw2 vs Diablo 3

W której grze jest więcej graczy ?

z góry dziękuje.

W obydwie gry gra masa ludzi. Zależy jaki typ rozgrywki preferujesz

W oba tytułu gra masa ludzi.

GW2 to MMORPG, a D3 to h'n's z możliwością co-opa.

To jak porównywać pomarańcze do ziemniaka...

Zakupiłem diablo 3, bardzo fajnie się gra, mam już ponad 100 godzin, ale bez dodatku nie ma endgamu, jeśli chcesz grać dłużej musisz mieć dodatek, a tak to tylko sobie czasem przysiadam na godzinkę pofarmić akt 3, lub wylevelować postać.

w obu grach jest dużo ludzi mam obie gry i mogę śmiało powiedzieć ze gram więcej w gw2 niż w diablo bo h'n's ma jednak mniej do zaoferowania niż mmorpg ale jest przyjemna odskocznią

Posiadam d3 i faktycznie jest masa ludzi, jednak tego nie widać bo chat w grze podzielili na tysiące, więc max spotkasz 25-30 ludzi na chacie z czego większość afk, albo nie odpiszą. Niestety w d3 praktycznie przez to nie ma życia, ta gra nie tętni życiem tak jak powinna. Co do wyboru gry, to zależy co lubisz, ja jestem wielkim fanem świata gry, więc preferuję diablo, ale w przyszłości i tak zamierzam kupić gw2. Ty możesz zrobić tak samo, jeśli jedna gra Ci się nie spodoba to za kilka miesięcy możesz kupić drugą :)

Tak jak mówili poprzednicy Diablo 3 to hack'n'slash a GW2 to mmorpg.

Żeby pograć sobie w D3 musisz kupić podstawkę + dodatek, bez dodatku ani rusz.

Ile mam rozegranych godzin:

Diablo 3 + dodatek: 550 (pewnie wzrośnie od patcha 2.1, teraz nie mam czego szukać w d3 )

Guild Wars 2: 3000 godzin (codziennie rośnie po parę godzin)

Ogólnie w diablo najprzyjemniej gra się w co-opie, pogadać można itd. Spróbuj znajomych nakłonić do zakupu bo w kupie zawsze raźniej.

Za to gw2 to przeciwieństwo diablo 3 pod względem rozgrywki, nie ma grindu więc "tradycyjni gracze" mówią że nie ma endgame, nie ma co w tym robić, ogólnie najgrosza gra mmorpg wszechczasów (pozdrowienia dla guru ;) ). Ja rozegrałem ponad 3000 godzin za grą za którą dałem 200zł, best buisness of my life ;)

Co do populacji, dlablo 3 aktualnie jest w stanie wegatatywnym, sprawa zmieni się po patchu 2.1, natomiast w gw2 ciągle gra masa osób + system megaserver gwarantuje że zawsze spotkasz kogoś podczas swojej przygody.

Moim zdaniem, lepiej wybrać GW2, bo Diablo 3 jest produkcją dobrą, ale taki POE bije go na głowę i jest w dodatku darmowy.

P.S. Mam wszystkie części Diablo i trzecia jest zdecydowanie najgorsza.

Podejrzewam, że w GW2 gra więcej ludzi, bo produkcja, po prostu, przyciąga na dłużej niż 500h ...

Moim zdaniem, lepiej wybrać GW2, bo Diablo 3 jest produkcją dobrą, ale taki POE bije go na głowę i jest w dodatku darmowy. P.S. Mam wszystkie części Diablo i trzecia jest zdecydowanie najgorsza.

PoE jest grą dla innych odbiorców, zbyt skomplikowane, zbyt trudne dla ludzi, którzy po prostu chcą się zrelaksować po pracy ;) W Diablo zmieniasz build kilkoma kliknięciami za darmo. W PoE całkowita zmiana buildu wiąże się z potrzebą nowej postaci.

Co nie zmienia faktu, że POE jest grą bardziej rozbudowaną, i co za tym idzie, lepszą od D3 w dodatku za darmo, więc z dwojga (GW2vsD3) lepiej wybrać GW2...

I śmiem twierdzić, że, przez to, w POE gra więcej ludzi.

Co nie zmienia faktu, że POE jest grą bardziej rozbudowaną, i co za tym idzie, lepszą od D3 w dodatku za darmo, więc z dwojga (GW2vsD3) lepiej wybrać GW2...I śmiem twierdzić, że, przez to, w POE gra więcej ludzi.

Nie byłbym pewny twierdzenia że bardziej rozbudowana = lepsza, obecny rynek gier idzie w casualowość, tak samo jest z LoL'em i Dotą - każda ma swoich odbiorców. Dla mnie przykładowo ogromnym plusem PoE jest klimat z D2 i obecność na steam, a dla innych w PoE grafika jest odrażająca i sztywna... Ale nie odbiegajmy od tematu. Temat jest bardziej wyborem między grą MMO a H'n'S ;)

Jak wejdzie patch do d3 to bankowo powiększy się liczba graczy o setki a nawet tysiące - zapewniam. Teraz też jest dużo osób na chacie jest z 20-30 os. ale można dołączyć do społeczności gdzie jest max 10000 os.

Ja grałem przez dosłownie chwilę w GW2 (50 godz.) i D3 (60 godz.). I no niestety żadna z tych produkcji mi nie spasowała, w MMORPG-ach muszę mieć mounty, a takowych w GW2 nie uświadczyłem, zaś w Diablo III grałem dawno temu, gdy cała rozgrywka polegała na farmie i kupowaniu przedmiotów z AH. Przyjemności w tym za dużo nie było. Ale podobno dodatek zmienił wszystko na takie jakie powinno być od początku.
Jeżeli chodzi o kwestie cena/fun to według mnie wygrywa GW2, jest już w miarę tani (czasem nawet poniżej 100 zł), a oferuje naprawdę dużo. Do tego ta grafika <3
A jeżeli chcesz D3 to tylko i wyłącznie z RoS co będzie Cię kosztować z 200 zł. No i bez znajomych którzy w niego grają także bym do D3 nie podchodzi, zabawa z randomami nie jest fajna, a granie samemu w ogóle mija się z celem.
No i ostatnia kwestia co lepsze MMORPG czy H'n'S - tu już musisz zdecydować samemu co Cię bardziej kręci.

Porównywanie hack'n'slasha do typowego MMO z archaicznym targetowaniem.

Posiadam obydwie gry, więc może postaram się coś doradzić.

Jeżeli chodzi o GW2, to chyba ze zwykłego przyzwyczajenia nie mogę się do niego skłonić, mimo że grę kupiłem 3-4 miesiące po premierze to najwyższym poziomem jaki osiągnąłem był ~25 ... nie potrafię się przekonać ani zmusić do gry, mimo że podoba mi się niezmiernie. Miałem kilka podejść zarówno solo jak i w kilku gildiach, no ale niestety nie udało się, pieniędzy nie żałuję bo czasem się zaloguję i chociaż pobiegam, wyfarmie z 2-3 golda i wyłącze, no ale niestety GW2 to kompletnie nie mój gust.

Jeżeli chodzi o Diablo, to chyba od momentu kiedy zorganizowałem sobie swój pierwszy komputer, to byłem wielkim fanem Diablo/Diablo2, a później wszelkiej maści H'n'S , RPG'ów itd. Diablo ma to do siebie, że cel gry jest dość banalny i widoczny od samego początku (farma, farma, farma... ) to jest to przyjemne i fajnie się siecze przez te hordy po 10-12 godzinach spędzonych w robocie :)

Osobiście z tej dwójki wybrałbym Diablo.

Ale niestety, żeby pograć w diablo - dodatek RoS to totalny must have... w innym przypadku gra traci (przynajmniej wg mnie) ponad połowę contentu, który jako jedyny utrzymuje teraz graczy.

Zastanów się też, czy nie zrobić tak jak robiłem często ja.

Grałem w PoE, gdy miał nadejść dodatek do Diablo, i grałem w diablo, jak miało wyjść rozszerznie do PoE.

(Teraz jest taka sama sytuacja, ludzie czekają w diablo na Patch 2.1, a w PoE 20 sierpnia wychodzi kolejny expansion)

Tytuły są od siebie na tyle odmienne, że nie czuje się 'zmęczenia materiałem', mimo że to ten sam gatunek. :)

Pozdrawiam, trudna decyzja, ale mam nadzieje, że coś tam rozświetliłem. ;)

@Edit: Jeżeli chodzi o grę w grupach etc, to się nie wypowiem, bo zazwyczaj gram solo... (4ever alone xd)

przepraszam za rozwiązły i pogmatwany styl, ale chyba za gorąco jak dla mnie. xd

Masz teraz najlepszy moment, żeby zacząć grać w diablo. Na g2a jest promocja na podstawkę i dodatek https://www.g2a.com/weeklysale?reflink=ws

Bardzo ładna cena... sam kupowałem i sprzedawałem diablo 3 RAZY ! XD i tak chyba kupie sobie ją po raz 4 jak wyjdzie paczorek :), a GW2 miałem od razu po premierce i fajnie było póki było co robić, w miecha ogarnąłem ciekawsze rzeczy, a farmić skinów i zbierać archiw już mi się nie chciało :>

Ze swojej strony polecam D3, jak bym miał się opierać o trial to bym d3 nie zakupil, bo jest za krótki i mało się tam dzieje

ps Ajron to maniak czarodzieja xD

Nie chodzi o porównanie H'n's do MMORPG

chodzi o porównanie 2 potężnych, znanych gier.

Chodziło mi bardziej o to żeby przeczytać wasze zdania na temat gier.

Tak poza tym ile kosztuje d3+Ros ? mam 320zł, starczy mi ?

jak masz 320zł to możesz kupić i Diablo3 z dodatkiem oraz Guild Wars 2. Jeżeli chodzi o podane tytuł do obu są robione co jakiś czas update i widać że starają się o tytuły jednak jak i druga firma. Dodatkowo do obu tytułów wraca coraz więcej graczy bo zaczyna się coś tam dziać a wybór tak na prawdę należy tylko do ciebie. Nie możemy tobie dać 100% gwarancji która gra jest lepsza my nie jesteśmy do oceniania. Osobiście GW2 ma większy potencjał jeżeli chodzi o grę ale to MMORPG i H$S nie mają z nimi szans bytu.

Właśnie miałem zarzucić autorowi nieczytanie postów, ale ktoś mnie uprzedził :> Od siebie powiem, że to zależy od tego co wolisz. Masz do wyboru ostry grind i zdobywanie coraz lepszego ekwipunku, żebyś był lepszy dla siebie (sensownego pvp brak, niestety), albo zdobywanie achievów i ładnych skinów. Ja zdecydowanie wybieram 1 opcję, mimo tego, że gw2 jest świetną grą, to nie mogę się do niej przekonać. Miałem kilka podejść, przegrałem łącznie 250 h, ale to nie dla mnie :P