Podpinanie zasilacza do GTX 760

Siemano!

W karcie gtx 760 są wejścia na piny 8 i 6 (patrz załącznik) i nie wiem czy tam mają być kable podłączone jak na zdjęciu ( została użyta przejściówka do 8 pinowego) i wszystko podłączone do zasilacza czy wystarczy podłączyć 1 kabel 8 lub 6 pinowy?

Ponadto mam pytanie co to są FAN cables i wiatraki w obudowie powinny być wpinane do wejść na płycie "Power led" czy "Power fan"?

A także w płycie głównej Asrock B85 pro4 są wejścia na zasilacz 24 pinowy (ATX power connector) i 8 pinowy (ATX 12V power connector)

w tej chwili mam podpięte w oba miejsca i nie wiem czy dobrze zrobiłem czy mam podpiąc tylko ten 24 pinowy? ^^

Z góry dziękuje :D

PS: tak wiem źle ułożony zasilacz powinien być odwrócony :D

post-18398-0-05468200-1406885248_thumb.j

Uczysz się j. ang?

Power LED jest od tych diod przy przyciskach do wlaczania komputera.

Power FAN jest od wiatraczków

Na pierwsze pytanie nie odpowiem. Ja mam 1 wejście na 6 pinów. Włącz PC z jednym podłączonym, i zobacz czy się włączy.

A kiedy powinienem i jak przeprowadzić próbę generalną by nic się nie uszkodziło? :D

W załączniku jest zdjęcie na którym zaznaczyłem wejścia które są przeznaczone dla kabli od zasilania , a nie wiem czy ma być wpięty w ten dłuższy , krótszy czy w obydwa.

post-18398-0-71098400-1406888099_thumb.j

Tu muszą być obydwa, iż jeśli nie będą to ci się komputer nie włączy.

Na karcie są dwa wejścia do zasilacza 8 pinowy i 6 pinowy i nie wiem czy obydwa mają być wpięte i połączone do zasilacza czy tylko jeden ?

http://forum.benchmark.pl/topic/95306-podpi%C4%99cie-karty-graficznej-msi-gtx-760-twin-frozr-oc-ma%C5%82e-pytanie/

Dalej nie wiem mam podpiąć 6+2 pin a także 6 pin obok i obydwa kable do zasilacza?

Podepnij dwie kostkI (6-pin) w kabelku od zasilania karty. Pewnie dostałeś kabel z czterema kostkami, ale to nic bo to tylko rozgałęzienie i zostają dwie wolne. Najprościej pisząc.

Mamy karte graficzną : Wejście nr 1. to wejście na 8 pinów Wejście nr 2. obok wejścia nr 1. ma wejście na 6 pinów

Kable wyglądają tak że obok kabla na 6 pinów można dołączyć 2 piny dodatkowe w ten sposob otrzymamy 8 i 6 pinów ale czy mam wpiąć obydwa kable czy tylko jeden (8 lub 6 pinowy) http://www.videotesty.pl/m/pliki/2013/07/31/MSI-GTX-760-Twin-Frozr-fot9_1_.jpeg

Kabel :http://i.imgur.com/sM13ts9.jpg

Mam takie 2 kable między kartą a zasilaczem , czyli 2 wejścia dostarczają prąd do karty i nie wiem czy jest to dobrze.

http://www.thermaltake.com/db/products/PSU/SmartSE/pic3.jpg

Wejścia do zasilacza , oba kable podłączone do tego pomarańczowego i lecą do karty graficznej.

skoro masz dwa wejścia do podpięcia na karcie, podpinasz dwa. trudne to nie jest.

A więc tak.

Do płyty głównej podłączasz zasilanie atx 24 pin ( Prąd dla płyty głownej ), a zasilanie 8 pin w płycie głównej jest dla procesora. Wiec obydwa musisz mieć podłączone

Co do karty. Obydwa wejścia musisz mieć podłączone, żeby karta ci działała. Jeżeli masz podłączone tak jak na zdjęciu zamieszczonym w pierwszym poście, to jest ok.

Wiatraki w obudowie powinny być podłączone do SYSFAN1/ POWERFAN/ FAN1. Zależy jakie masz oznaczenia na płycie. W razie wątpliwości masz instrukcje. Tam masz wszystko wyjaśnnone. Jeżeli nie masz to ściagasz ze strony producenta w formacie "pdf".

Power led jest dla kontrolek/ wyświetlacza w obudowie znajdujących się z przodu obudowy ( tam gdzie masz przycisk "power" )

@edit

Wiatraki z obudowy podłączasz do CHA_FAN. Pierwsze wejście znajduje się na dole płyty. A drugie na lewo od baterii.

A także w płycie głównej Asrock B85 pro4 są wejścia na zasilacz 24 pinowy (ATX power connector) i 8 pinowy (ATX 12V power connector)w tej chwili mam podpięte w oba miejsca i nie wiem czy dobrze zrobiłem czy mam podpiąc tylko ten 24 pinowy? ^^

Mają być wpięte obydwie wtyczki.

czyli 2 wejścia dostarczają prąd do karty i nie wiem czy jest to dobrze.

Wpinasz obydwie wtyczki do grafiki.

Wiatrak od procesora wpinasz do CPU FAN1

Wiatraki z obudowy, jeśli masz wpinasz do CHA FAN1, CHA FAN2 i PWR FAN1

Wtyczki wiatraków mają być tak podpięte, żeby czarny kabel wchodził na styk z oznaczeniem GND.

PWR LED to wejście na diody z obudowy i wpinasz tam kabelek z oznaczeniem LED. W nowych obudowach wtyczki są podpisane.

SPEAKER1 to wejście na głośniczek z obudowy i wpinasz tam kabelek idący od niego, albo nazwany SPEAKER.

Przyciski Power i Reset z obudowy wpinasz do wtyczki PANEL1 i patrzysz dokładnie gdzie który ma iść. Plus do plusa minus do minusa.

A kiedy powinienem i jak przeprowadzić próbę generalną by nic się nie uszkodziło?

Jak podepniesz wszystko co trzeba, to uruchamiasz kompa i patrzysz oczami czy każdy wiatrak się kręci i czy żaden kabelek nie idzie blisko wiatraka, tak że mógłby go zatrzymać. Jeśli wszystko hula, to zamykasz obudowę i cieszysz się działającym kompem.

BIOS ustawiasz na DEFAULT i od razu ustawiasz tam odpowiednie taktowanie dla Twojego procka, żeby chodził z normalną, a nie zaniżoną szybkością.

To samo ustawiasz przy RAM, jeśli automatyczne ustawienie jest niższe niż to co pisze na naklejce na kościach.

Jeśli masz kartę dźwiękową na PCI to w BIOSie wyłączasz tą zintegrowaną kartę. Nazywa się AC97, labo HD Audio cośtam.

Jak nie wiesz jak to pisz, to wytłumaczę dokładniej.

Ludzie kiedy wy się nauczycie?

WIATRAKÓW w obudowie nie ma!

Są WENTYLATORY!

Ludzie kiedy wy się nauczycie?WIATRAKÓW w obudowie nie ma!Są WENTYLATORY!

Racja, prawidłowa nazwa to wentylator.

Niektóre osoby mają problem z określeniem położenia wentylatora w obudowie, a jak powiesz wiatrak to każdy cymbał wie o co chodzi :D Znam to z własnego doświadczenia

Są WENTYLATORY!

Bez różnicy, każdy wie o co chodzi Na helikopter też mówię wiatrak.

Chyba bardzo Ci się nudzi, bo widzę, że szukasz na siłę powodów do czepiania się. Poza tym Twój post to off top ciekawe czy dostaniesz warna :D Widziałem, że inni za takie coś tutaj dostają warny. Zobaczymy... :D

FieryAngel ale twój ostatni post to off top również :)

co do kompa nie wytrzymalem i odrazu po mojej ostatniej wypowiedzi go odpaliłem i działa prawidłowo :D

Siemano!

W karcie gtx 760 są wejścia na piny 8 i 6 (patrz załącznik) i nie wiem czy tam mają być kable podłączone jak na zdjęciu ( została użyta przejściówka do 8 pinowego) i wszystko podłączone do zasilacza czy wystarczy podłączyć 1 kabel 8 lub 6 pinowy?

Ponadto mam pytanie co to są FAN cables i wiatraki w obudowie powinny być wpinane do wejść na płycie "Power led" czy "Power fan"?

A także w płycie głównej Asrock B85 pro4 są wejścia na zasilacz 24 pinowy (ATX power connector) i 8 pinowy (ATX 12V power connector)

w tej chwili mam podpięte w oba miejsca i nie wiem czy dobrze zrobiłem czy mam podpiąc tylko ten 24 pinowy? ^^

Z góry dziękuje :D

PS: tak wiem źle ułożony zasilacz powinien być odwrócony :D

post-18398-0-05468200-1406885248_thumb.j