Pełne dramatu anime poszukiwane

Jak w tytule - poszukuję anime pełne dramatu, rozpaczy, bez humoru, z głównymi bohaterami będącymi najlepiej skrajnymi samotnikami. Mam się wczuwać w te postacie i poznawać ich historie. Samobójstwa, hikkikomori i tak dalej.

Przypadło mi do gustu, a jakże: 'Welcome to the NHK', "Angel Beats", "Shiki", "Chaos;Head"

Sh*t jak na złość oglądam same komedie zazwyczaj ale

Guilty Crown oglądałeś?

-----------------------------------

Jak dramat to na pewno też Kokoro Connect

Każda chińska bajka jest dramatycznie słaba.

warn_ico.png
Spam ~ NS

21y7u jeśli tak nie lubisz to na grzyba komentujesz? Po prostu nie wchodź w tematy dotyczące anime i nie psuj krwi fanom -.-

--------------------

Wracając do tematu mogę dodać jeszcze Another - to po części też horror ale nie jest straszny ;)

Elfen Lied
H2O~Footprints in the sand
Shinsekai Yori
Aoi Bungaku Series
Corpse Party: Tortured Souls
Rainbow
Ergo Proxy
No. 6
Psycho-Pass



Dramat? Nie jestem fanem ani zwolennikiem ani nawet znawcą ale chyba Shingeki No Kyojin zalicza się do tej kategorii może Claymore albo Code Geass też ^.-

Mahou Shoujo Madoka Magica - jest mhrok cierpienie smutek etc tylko trzeba przezyc poczatek ale wiecej nie spoileruje ;p

http://myanimelist.net/anime/9756/Mahou_Shoujo_Madoka%E2%98%85Magica

http://myanimelist.net/anime/11977/Mahou_Shoujo_Madoka%E2%98%85Magica_Movie_1:_Hajimari_no_Monogatari

http://myanimelist.net/anime/11979/Mahou_Shoujo_Madoka%E2%98%85Magica_Movie_2:_Eien_no_Monogatari

http://myanimelist.net/anime/11981/Mahou_Shoujo_Madoka%E2%98%85Magica_Movie_3:_Hangyaku_no_Monogatari

sa nawiazania do "Fausta" i "Paradise Lost"

^^

Polece Ci podobny zestaw jak Mariska, wzorując się na tym że Shiki Ci się spodobało część może być bardzo tajemnicza a nawet krwawa, w każdym razie zawsze możesz sprawdzić co Ci się spodoba choćby po trailerach. Jednak uważam że warto tym anime dać szanse:

  • Rainbow - historia grupy młodziaków którzy w okresie po II wojnie odbywają swoją karę w poprawczaku, ciekawa historia i to anime bardzo przypadło mi do gustu, dodatkowo manga kontynuuje historię z tego co pamiętam.
  • Elfen Lied - nie mogę za bardzo nakreślić fabuły gdyż oglądałem je bardzo dawno temu, krwawe i poplątane. Kiedyś były plany na kolejny sezon jednak, pozostało właśnie tyko na planach.
  • Higurashi no naku koro ni - Trochę niby horror, lub thriller jest mroczny tajemniczy i na początku niezrozumiały, wszystko jednak wyjaśnia się w drugim sezonie.
  • Umineko no naku koro ni - tytuł twórców Higurashi, podobnie zakręcony i wymagający.
  • Stains Gate - Czyli spiski i próby zmiany przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Polecam za ciekawą historie która jest na opowiedziana.
  • Mirai Nikki - Notatniki przepowiadające przyszłość na swój własny wyjątkowy sposób, oraz możliwość stania się bogiem, kolejne mroczne trzymające w napięciu i ujawniające wszystko dopiero na samym końcu.
  • Death Note - bardziej może kryminał, pojedynek geniuszy, lecz jeden z nich, posiada notatnik należący do shinigami, który jest wstanie zabić jeśli wpisano prawdziwe imie osoby. Są różne wersje anime, normalna, jakaś przyśpieszona streszczające wszystko co najważniejsze, no i różne zakończenia, nie licząc jeszcze filmu oraz spekulacji fanów.
  • Another - tajemnicza klątwa, która nawiedza szkołę, oraz próby walki z nią, oczywiście oglądamy do końca żeby poznać prawdę, dodatkowo można znaleźć podajże jakieś ova, czy coś w tym stylu opowiadające o wydarzeniach przed tym anime.
  • Guilty Crown - wiele osób uważa to anime za niewypał, sam jednak uważam za jedno z lepszych ze świetną historią, która pokazuje jak człowiek może się zmienić po niektórych przeżyciach, jest tajemniczo, oraz mamy sporo akcji i moim zdaniem jedną z najlepszych ścieżek dźwiękowych.
  • Deadman wonderland - Z katastrofy lub raczej rzezi w klasie ocalała jedna osoba i własnie ona jest uznana za winowajcę, za karę jest skazany na pobyt w więzieniu, które zapewnia rozrywkę nie tylko osobom w nim zamkniętym (może nie dokładnie no ale co czas robi z pamięcią ).
  • EDIT: Zapomniałem jeszcze o Shool days, może trochę zawieje romansem (zależy co lubisz), jednak warto.

Na razie tylko tyle przychodzi mi do głowy, jak będzie Ci mało lub nie w guście to coś się jeszcze wymyśli.

Death Note,Full metal alchemist brotherhood (no nie jest to w 100% dramat ale historia mocna i smutna),Code Geass (2 sezony),Guilty Crown oglądałem 4 odcinki i jedyne co mi się podobało to kreska a reszta to takie użalanie się bohatera nad sobą, ale może potem się poprawia, lecz nie miałem tyle siły psychicznej na to.

Sword Art Online i to chyba wszystko co mi przychodzi do głowy.

Neon Genesis Evangelion i kropka. Niegdyś tytuł tego anime mówiło samo za siebie . Genialne w każdej postaci.

Troszkę się uśmiałem patrząc na powyższe propozycje SAO, MADOKA, Code Geass!?
Lepiej zajmij się tym:
Lain
NGE
Cossette
Sci Fi Harry
Akira
Kaze no NA wa Amnesia
Kara no Kyoukai
Allison to Lillia

Aoi Bungaku Series

Byousoku 5 Centimeter

Denpa Teki na Kanojo

Ergo Proxy
Ga-Rei: Zero

Gunnm

Ninja Scroll(kinówka, bo seria TV jest 2 klasy niżej)

Kurozuka

Mononoke

Monster

Paprika

Perfect Blue

Angel's Egg

Shinsekai yori
Boogiepop wa Warawanai: Boogiepop Phantom

"H2O~Footprints in the sand", już myślałem, że "H2O wystarczy kropla".

Aoi Bungaku Series widziałem, płakałem, ale podoba mi się wyłącznie pierwsza historia. Do dziś obejrzałem to anime jakieś pięć razy.

Another widział.

Lain kocham. Nawet mam tapetę z nią. :3

Death Note zabrzmiało jak obraza. Kimże bym był, gdybym nie widział tego anime?

Dramat? Nie jestem fanem ani zwolennikiem ani nawet znawcą ale chyba Shingeki No Kyojin zalicza się do tej kategorii może Claymore albo Code Geass też ^.-

Jezu przestańcie wielce fani anime wrzucać to mainstreamowe gówno do każdego tematu. Nudne się to robi. SNK to nie żaden dramat, bo umierają. To przede wszystkim nakręcana przez pozerstwo taniość. Takich anime jak to jest miliard. Najsilniejsza postać była niegdyś ciotą, najsilniejsza ma swoje słabości, używają sprzęciora, o którym w tamtych czasach trudno a gotują wodę w wiadrach. Litości. SNK jest mało konwekwentne i na zdrowy rozum słabe.

Dziękuję za propozycje. Można zamknąć bo mam roboty a roboty na całe wakacje i jeszcze trochę.

Chociaż jakbym to obejrzał do końca wakacji, pewnie przeistoczyłbym się w hikkikomori czy innego lolicon otaku.

ps. jeżeli ktoś chce coś dorzucić, zapraszam. Ale uprzedzam, że nie cierpię anime gdzie walą się bez namysłu po mordach w jakiś cudownych choreografiach i krzykach bojowych postaci. Dziękuję.

Hahaha i sprawa rozwiązana :) Byłem ciekawy kiedy ktoś zareaguje w ten sposób :P

Mirai niki powinno ci się spodobać

Myself Yourself - Mi się bardzo podobało.

School Days

Nie mam pojęcia czy Death Note jest tym którego szukasz ale jest bardzo wciągającym anime (polecam sezon 1 bo 2 jest jakiś z d*py) ale jak chcesz wiedzieć jak to się kończy to polecam :) No po prostu trzeba zobaczyć ten tytuł. Ciekawie pokazana historia trzymająca w napięciu (kończy się 1 odcinek i chcesz oglądać następny chociaż jest 4 rano).Jest Dramat,są zabójstwa.Znając to na pewno już oglądałeś ale każdemu będę polecał to anime bo wgniotło mnie w krzesło :).

@Up

Od kiedy Death Note ma 2 sezony? WTF?!

Ludzie polecają jakieś zwykłe seineny, które nie mają nic wspólnego z dramatem tylko po prostu są dla starszej publiki. Ręce opadają, widać poziom wiekowy tego forum, jeżeli ludzie tak definiują dramat.

Ja z kolei polecam klasyke dramatu.

- Clannad

- Anohana

- Air

- Kannon

Są to anime, które są na prawdę dramatem a nie jakimś syfiastym mieszańcem. Są to wyjątkowe anime bo zawierają ukryte przesłanie, a szczególnie Clannad.

Tidies

ma 2 sezony które są połączone... 1 sezon kończy się kiedy L zostaje zabity,a 2 rozpoczyna się kiedy do akcji wkraczają "potomkowie" L'a.Tylko to jest wsadzone w jedno.
Tidies ma 2 sezony które są połączone... 1 sezon kończy się kiedy L zostaje zabity,a 2 rozpoczyna się kiedy do akcji wkraczają "potomkowie" L'a.Tylko to jest wsadzone w jedno.

Wiesz jak nazywa się "dwa wsadzone w jedno" ? Jednym sezonem