Konsola pomoc w wyborze

Witam, po ostatniej wizycie wraz z partnerką w klepie mediaexpert gdzie mieliśmy okazję zagrać sobie na Xbox-ie ma luba stwierdziła że chce taką ^^

Niestety nie jestem w temacie konsoli wgl sie na tym nie znam miałem ps1/ps2 i nic więcej później tylko PCty.

I tutaj moja prośba, pomóżcie wybrać ^^

PS3 ! czy XBOX

Proszę wypisać wady i zalety. :)

Xbox posiada dużo lepsze wsparcie ze względu na konto gold które kupisz raz na rok i masz spokój a na takim ps każde dlc musisz zakupić osobno

następny plus to pady mają miażdżącą przewagę

niektóre rarytasy są tylko na xbox'a i ps więc musisz wybrać które Cię bardziej wciągną

Ps3 ma większą moc obliczeniową i darmowy dostęp do gry przez sieć (pod warunkiem, że masz połączenie z internetem oczywiście), gdzie w xboxie musisz płacić za xbox live. Poza tym ps3 ma szerszy wybór gier w tym nawet jrpg, gdzie xbox ogranicza się do produktów europejskich i amerykańskich

adifpl o jakich ty dlc piszesz?? To wydawca gry tnie ją na kawałki a nie sony. Jeśli nie miałeś dużej styczności z konsolami nie zwracaj uwagi na pada, bo każdym będzie Ci się na początku źle grało ^^. Moim zdaniem jedynym plusem xboxa jest lepszy kinect, a tak to polecam psa

-lepsze exy

-darmowy internet

-lepsza usługa ps+

Ps3 i xboxa 360 mam juz 5 lat :] więc nie mów mi jakim padem gra się lepiej lepsze exy? 2-3 gry tylko są na ps3 jak i xbox'a

w xboxie też masz darmowy internet ;)

-lepsza usługa ps+

wydaje mi się iż xbox takowej usługi nie ma więc dlaczego zaliczasz to do plusa?

następny plus po stronie xboxa że da radę zainstalować przeróbkę / chipa gdzie gry ładujesz z pendriva czy też dysku twardego i w tym wypadku już nie płacisz za multiplayer :)

fajnie by było gdyby wypowiadały się osoby które posiadają obie konsole a nie u kolegi :)

zaraz posypie się hejt że obrońca xboxa się znalazł XD

PS:Edit mówie że na xboxie za dlc nie płacisz jeżeli masz konto gold które kosztuje 160 zł na rok?

2 sprawa konto silver jest darmowe :]

@up bo w ps'ie wcale nie ma opcji "przerobki" :D

Pady do psa moim zdaniem sa lepsze pod tym wzgledem, ze mozesz je podlaczyc bezposrednio gdy pada ci batera i grac na kablu a w padach od xboxa musisz wymieniac baterie. Generalnie kazdy kogo znam zaluje, ze wziol xboxa gdy mogl miec w podobnej cenie ps3. Btw obronca xboxa sie znalazl xD.


edit: dlc to jest dodatek wiec nie mam pojecia o co ci chodzi, a ja za nic w zyciu nie placilem grajac na moim ps'ie przez internet wiec tym bardziej nie rozumiem w czym ma tu przewage xbox? ;o

Oczywiście że da radę przerobić tylko te nieliczne :) ze starym softem

pady lepsze? ale nie wspomnisz o 1 ps3 jak miał pady bez wibracji? straszny plus że możesz podłączyć kablem do konsoli myślę że to od razu skreśla xboxa , miałeś ps3 i xboxa jednocześnie że w ogolę śmiesz tutaj pisać?

a ja za nic w zyciu nie placilem grajac na moim ps'ie przez internet wiec tym bardziej nie rozumiem w czym ma tu przewage xbox? ;o

jeżeli nauczył byś się czytać dokładnie ze zrozumieniem wiedział byś że mówię o DLC xbox umożliwia grę multiplayer bez płacenia :]

Spróbuję napisać coś mądrego :>. Na Twoim miejscu patrzył bym bardziej na gry w które chcesz grać. Wiadomo, każda konsola ma swoje exy, więc bardziej patrzył bym pod takim kątem, bo do każdego pada da się przyzwyczaić (tak nawiasem to mi na obu grało się wygodnie), a graficznie różnicy prawie nie ma.

Patrz na gry :).

A ty przerabiales kiedys konsole, ze piszesz taka herezje? Downgrade robi sie od reki jednym kliknieciem, a przerabia sie prostym programem z internetu ktory masz na pendrive malo tego po odlaczeniu pendrive lub dysku przenosnego twoja konsola jest czysta i dziala jak by nigdy nic. O padach bez wibracji pierwsze slysze, ale piszesz w czasie przeszlym wiec stwierdzam, ze kiedys tak bylo ale autor chce kupic ta konsole TERAZ. Dalej piszesz cos co nie ma sensu co do grania na xboxie... dlc umozliwia gre multiplayer bez placenia, ALE musisz za nie wczesniej zaplacic wiec kupujac abonament do wowa gram za darmo ale musze je wczesniej kupic? xD Pomine juz fakt, ze na ps3 nie placisz nic za granie przez internet bo chyba wi-fi w domu to standard wiec dajesz zalete ktora tak naprawde jest wada za co ci dziekuje :).

edit; jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi ja podalem ceche obiektywna dla obu padow a ty pod jakim argumentem twierdzisz, ze te od xboxa sa lepsze? Bo sa wieksze czy ciezsze? :D

zrób downgrade z najnowszego softu :]

O padach bez wibracji pierwsze slysze to możesz doczytać

Dalej piszesz cos co nie ma sensu co do grania na xboxie... dlc umozliwia gre multiplayer bez placenia kre..nie bo inaczej cie nazwać nie można dlc to dodatki kupiłeś bf3 to możesz dokupić premium które dodaje Ci nowe mapki i bronie ogarniasz? w ps za to płacisz a w xbox'ie masz za darmo jak masz konto gold

Pomine juz fakt, ze na ps3 nie placisz nic za granie przez internet bo chyba wi-fi w domu to standard wiec dajesz zalete ktora tak naprawde jest wada za co ci dziekuje :).

Tutaj 2 raz pokazujesz jak dużą masz wiedzę ABY GRAĆ W MULTIPLAYER NIE POTRZEBUJESZ PŁACIĆ ZA KONTO OGARNIASZ? nikt tutaj nie wspomina o INTERNECIE

edit; jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi ja podalem ceche obiektywna dla obu padow a ty pod jakim argumentem twierdzisz, ze te od xboxa sa lepsze? Bo sa wieksze czy ciezsze? :D

Dużo lepiej się je trzyma w ręce chyba że masz rączki jak baba i po prostu jest Ci nie wygodnie :]

Trochę mnie zasmuca fakt że polska młodzież nie może się dogadać bez kłótni prosiłem was o porady nie o awantury pod tematem. Mimo wszystko dziękuje za odpowiedź. Szczerze mówiąc grywałem i na tym i na tym xBOX przypadł mi bardziej do gustu i chodzi mi tutaj o sprawy techniczne niż o gry,

Jeżeli ktoś nie miał xbox'a czy ps to jak może się wypowiadać ( opinia kolegów? ) jeżeli tak to rónie dobrze możesz odpalić youtube i oglądnąć kilka filmów będzie to samo

Nikt to pojecie wzgledne a jednak ja wspomnialem :). Co do padow to funkcji wibracji nie maja chinskie podrobki tzw. "sixas" wiec rownie dobrze mozesz kupic tanie pady do xboxa ktore tez nie beda mialy wibracji i twierdzic, ze xbox jest kiepski. Btw dobrze, ze mi przypomniales, ze w ps3 nie trzeba placic za korzystanie z przegladarki ^^. Dodam, ze znowu doszedles do wniosku, ze skoro zaplacisz "160zl" za konto gold to dodatki sa za darmo wiec ponownie przeczysz samemu sobie.
Raczki jak baba? xd mam 190cm wzrostu i waze 80kg a nie narzekam na moj pad od ps3, wiec mozemy co do tego dyskutowac.
Btw. nie prowokuje klotni a jedynie dyskusje bo osobiscie do osoby z ktora pisze nie mam zadnych negatywnych odczuc a jedynie staram sie uzasadniac swoje wypowiedzi :).
dla zainteresowanych miedzy innymi Pana adifpl i autora taki link:

http://gaminrealm.com/2013/08/22/xbox360-xbox-one-81-features-locked-away-without-xbox-live-gold/

edit: Nie jest to opinia kolegow a moja wlasna ksztaltowana na moim doswiadczeniu i opiniach innych ktorych naczytalem sie nie malo przed podjeciem tej samej decyzji ktora ma podjac autor. Tak mam ps3 na wlasny uzytek.

A ile jesteś w stanie wydać na konsole??

zobacz date tego tematu zrozumiesz że popełniłeś bardzo duży błąd, możesz wyłączyć komputer i iść spać ;0

tłumaczę Ci jeszcze raz nie wymagane jest konto GOLD aby grać w gry rozumiesz?

Przyznam, ze w pierwszych postach zle zrozumialem twoja wypowiedz i mi sie wydawalo, ze jest wymagane, ale nigdzie po tym nie wspominalem po raz kolejny, ze jest wymagane ^^.

Na konsole do 2tyś. mogę przeznaczyć bo jeszcze musimy jakiś fajny telewizor kupić :)

Hmm a nie zastanawiałeś się nad np ps4??

Zastanawiałem się ale szukam zestawów głównie, a PS4 nie spotkałem w zestawach :<

Ps3 ma większą moc obliczeniową i darmowy dostęp do gry przez sieć (pod warunkiem, że masz połączenie z internetem oczywiście), gdzie w xboxie musisz płacić za xbox live. Poza tym ps3 ma szerszy wybór gier w tym nawet jrpg, gdzie xbox ogranicza się do produktów europejskich i amerykańskich

Większa moc obliczeniowa?? Skąd takie informacje?? wtf?

Skoro Xbox360 ma w większościach grach wyższy framerate..

Wybieraj konsolę ze względu na exclusivy.

A nie jak kolega wyżej "PS3 ma większą moc obliczeniową".