Problem z laptopem g62

Mam spalona karte graficzna jest wylaczona, pozostala mi ati mobility hd 5470 , problem polega na tym ze nie dzialaja mi sterowniki na niej , po starcie wyskakuje okienko ze brak sterownika , a instalowalem te co mam na laptopie . Czy jest mozliwosc by ta karta dzialala poprawnie ? Czy pozosaje mi opcja wymiany drugiej karty ATI Mobility Radeon HD 4250 koszt 600 zl ? Dodam ze w biosie f.2b nie ma opcji przelacznia kart .

Pokaż screena z menadżera urządzeń.

Jesteś pewien, że jest spalona? Kto i jak to sprawdził?

Bylem u znajomego co ma sklep i naprawia , po drugie ja ja wlacze mam blue screen , schlodznie nic nie dalo bo i tak ma 100 C

No ale mówisz, że nie masz opcji przełączenia. W jaki sposób jest wyłączona? Jest odpięta?

Screen może pomóc. Jakbyś miał czas i chęci to możemy na TS to spróbować rozwiązać szybciej.

wylaczona jest w menadzerze urzadzen https://imageshack.com/i/ippjtfPWj

Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że integra ma stery. Gdyby nie miała to byłby znaczek przy ikonce.

Daj PPM na integrze i pokaż zakładkę sterownik.

W zakładce ogólne jest napisane, że urządzenie działa poprawnie?

napisane ze dziala poprawnie https://imageshack.com/i/ez1QVyl0p , ale zawsze po starcie systemu wyskakuje okienko Ati ze zaden sterownik nie zostal zainstalowany lub dziala niepoprawnie

Może ATI chodzi o kartę dedykowaną? Sterownik masz poprawnie zainstalowany. Moim zdaniem po wypięciu karty ze slotu powinno to zniknąć. Generalnie dziwi mnie, że Twój znajomy tego nie zrobił, skoro był pewien, że jest spalona.

Możemy jeszcze spróbować zaktualizować stery, ale raczej w niczym to nie pomoże.

Na moje oko pomimo, że karta jest wyłączona w menadżerze urządzeń, czyli nie można jej wybrać do wyświetlania obrazu, to program ATI nadal ma świadomość, że ta karta istnieje i jest podłączona.

Możliwe, że program bazuje na danych z BIOS. A w BIOS karta nie jest wyłączona.

Niech mnie ktoś oświeci, bo mi się wydaję że HD4250 to integra a 5470 to ta niby spalona karta, a ty mówisz że jest na odwrót.. Przecież 5470 to karta dedykowana...

Tak to prawda i moje niedopatrzenie.

Tak czy inaczej, moim zdaniem powodem wyświetlania się tego komunikatu jest to, że urządzenie wciąż jest podłączone.

edit.

Wróć, teoretycznie to integre masz wyłączoną, a ciśniesz na dedyku. Widocznie, albo znajomy Cię naciąga, albo kręcisz.

edit. 2

Jeżeli pojawiał się bluescreen to spróbuj ustawić najwyższą obsługiwaną rozdzielczość i zobacz czy nie wywali. Na mnie już chyba pora spać, bo tracę czujność :) .

edit. 3

Kolejna rzecz, jeżeli lapek sam przełącza się pomiędzy integrą a dedykiem w celu zaoszczędzenia energii to to integra mogła powodować pojawianie się bluescreena- być uszkodzona. W tym wypadku została wyłączona, żeby wymusić używanie tylko dedyka. W takim wypadku nic z tym komunikatem nie zrobisz. Możesz wywalić menadżer ATI lub spróbować odinstalować urządzenie zintegrowanej grafiki w menadżerze urządzeń.

Spaliła ci się integra czyli 4250, 5470 to jest ta lepsza i sprawna karta. Najlepiej by było gdyby ten twój "fachowiec" wyciągnął tą zepsutą o ile się da. Niby sterowniki chodzą, ale jak rozumiem komputer nie działa tak jak powinien? Spróbuj odinstalować sterowniki, przeczyścić je jakimś programem typu Driver Fusion i zainstalować od nowa ze strony producenta laptopa.

@down

a no faktycznie na samym końcu pisze wybacz nie doczytałem aż tak daleko :P

@up: Naucz się czytać, autor napisał że nie da się jej wyłączyć w biosie.

Ona jest zamontowana na BGA. Wyciągnięcie jej może się wiązać z uszkodzeniem płyty głównej+ dużo kosztuje(Twój znajomy raczej tego nie zrobi, na hotair nie daj się namówić). Nie wiadomo też, czy po usunięciu komputer się uruchomi.

Mam spalona karte graficzna jest wylaczona, pozostala mi ati mobility hd 5470 , problem polega na tym ze nie dzialaja mi sterowniki na niej , po starcie wyskakuje okienko ze brak sterownika , a instalowalem te co mam na laptopie . Czy jest mozliwosc by ta karta dzialala poprawnie ? Czy pozosaje mi opcja wymiany drugiej karty ATI Mobility Radeon HD 4250 koszt 600 zl ? Dodam ze w biosie f.2b nie ma opcji przelacznia kart .