Internet radiowy

Witam.


Otoz korzystam z internetu radiowego jakiejs biednej firmy ale niestety musze sie z nim meczyc do konca umowy. Moj problem polega na tym, ze chcialbym podlaczyc internet bezposrednio do komputera stacjonarnego ale zeby rozsylal rowniez wifi na inne komputery. Rozwiazaniem tego jest router ktory niestety mam na strychu a nie mam mozliwosci sciagniecia go na dol ani puszczenia kabla bo niestety nie moge przewiercic sciany :(. No i wlasnie potrzebuje waszej pomocy jak moge rozwiazac ten problem... jedyne co mi przychodzi do glowy to kupienie np magicznego urzadzenia ktore lapie wifi z routera na strychu i puscic to kablem do kompa ale jestem laikiem w tych sprawach i nie mam pojecia czy w ogole sie tak da.

Ktos pomoze?

Kup sobie po prostu karte WiFi do komputera?

Modem radiowy bez wifi i komputer podłączony kablem masz na strychu?

Potrzebujesz urządzenia które będzie rozsyłać połączenie wifi po całej reszcie domu?

Nie wiem czy dobrze rozumiem, bo do tego wystarczyłby zwykły router chyba ale pewien nie jestem.

Jeżeli myślę że to jest tak podłączone Modem radiowy - kablem ethernet do komputera to możesz dokupic router i podłączyć do niego wszystko.

mam router ktory znajduje sie na strychu i rozsyla wifi po calym domu zasieg jest ale jakosc jest conajmniej biedna i niestety to nie wina dostawcy. Chodzi o to ze chcialbym podlaczyc ten router ze strychu do swojego stacjonarnego komputera znajdujacego sie pietro nizej ale nie moge tego zrobic, dlatego wpadlem na pomysl ze kupie urzadzenie poszerzajace sygnal wifi i z niego podlacze kabel ethernet do komputera zeby polepszyc jakosc ale jestem rowniez otwarty na inne propozycje. Mam nadzieje, ze teraz jest dla was wszystko jasne.

Co do karty wifi powtarzam, ze mam internet w komputerze ale jego jakosc jest slaba.

Powtarzam jeszcze raz - kup kartę WiFi? Po co kombinować?

Karta wifi służy do odbioru sygnału wifi. To potrzebuje by w komputerze miał, ale pisze że ma za słaby modem/router, czyli beznadziejna jakość sygnału. Poszukam bo gdzieś widziałem takie urządzenie rozsyłające wifi.

O dokładnie coś takiego chyba http://www.budnet.pl/Kostka_rozsylajaca_Internet_po_calym_domu,Automatyka_napedy_silowniki_sterowniki_odkurzacze_centralne,109993-czytaj.html

Nie wiem jak mam ci to napisac... mam karte wifi ale przez to, ze internet nie jest podlaczony po kablu tylko na wifi jakosc jest slaba dlatego chce znalezc rozwiazanie zeby podlaczyc go kablem nie klujac sciany.

To kup lepszą kartę? Nie sądzę żeby było jakieś lepsze wyjście. Możesz kupić repeater czy coś w tym rodzaju ale czy to będzie lepsze od dobrej karty - polemizowałbym. Ew. może router masz słaby.

Co ja czytam xDD

Potrzebujesz wzmacniaczy sygnału wifi , bądź puść internet gniazdkiem od prądu.

Grube ściany > Sygnał WIFI

Możesz mieć kartę WIFI umber janusz za 2000 zł i tak to nie pomoże

Kiedyś miałem kabel lan puszczony przez okno, bo nie miałem możliwości przewiercenia ścian. Może w ten sposób?

A ten wzmacniasz na pewno pomoze? Bo tak jak mowie zasieg mam ale jakosc jest kiepska.

http://www.netgear.com/home/products/networking/powerline/

mozesz puscic sygnal przez kable z pradem.

albo puścic wiszący kabel przez caly dom :D

potrzebujesz wzmaczniacza sygnału WI-FI wystarczy zwykły druszlak z dziurą w środku działa jak antena i może na prawde poprawić moc sygnału albo kup jakiś jak ci kasy nie szkoda, dokładniej nic ci nie powiem bo nigdy nie stosowałem takich udziwnien ale kolega miał intenet Play taki w pendriwe przełożyliśmy przez niego metalowy druszlak i nagle zaczą działac na takich obrotach że aż ciężko było uwierzyć wiec to jest skuteczna metoda i w miare tania ale to wszystko to kwestia jak to wygląda u ciebie ale spróbować możesz wiecej niż 10 zł nie stracisz a może to naprawdę ułatwić ci życie :P

@Frosty

Wlasnie o to mi chodzilo i tym moge pociagnac kabel do komputera tak?

Jeżeli masz na strychu kontakt to taka opcja może być ok. Jeżeli nie to serio zainwestowałbym po prostu w lepsze anteny.

nie instalowalem tego nigdy, ale tak to mniejwiecej dziala.

dom-powerline-big.jpg

Witam.


Otoz korzystam z internetu radiowego jakiejs biednej firmy ale niestety musze sie z nim meczyc do konca umowy. Moj problem polega na tym, ze chcialbym podlaczyc internet bezposrednio do komputera stacjonarnego ale zeby rozsylal rowniez wifi na inne komputery. Rozwiazaniem tego jest router ktory niestety mam na strychu a nie mam mozliwosci sciagniecia go na dol ani puszczenia kabla bo niestety nie moge przewiercic sciany :(. No i wlasnie potrzebuje waszej pomocy jak moge rozwiazac ten problem... jedyne co mi przychodzi do glowy to kupienie np magicznego urzadzenia ktore lapie wifi z routera na strychu i puscic to kablem do kompa ale jestem laikiem w tych sprawach i nie mam pojecia czy w ogole sie tak da.

Ktos pomoze?