Składanie kompa, czy wszystko na swoim miejscu?

http://www.morele.net/inventory/info/GMbfC7/

Oto komplecik, wzięty z tematu XarduneKa, za co mu serdecznie dziękuję. Panie i Panowie, chłopcy i dziewczęta - czy ten sprzęcior, do grania w gierki(niekoniecznie pierwszej świeżości. Za drogie są, a stwierdziłem, że pora pozbyć się opaski i drewnianej nogi).

Może nawet nagrywania. Kto wie. Głos mam podobno w porządku, może kiedyś usłyszycie go w jakimś artykule. Pytanie więc - czy on się nada? Czy coś zmienić? Czy warto zainwestować jeszcze trochę? Mój absolutnie maksymalny limit to 3 tysiące. Ale chciałbym jeszcze nieco uchować bo w Avansie szaleją.

Do ciupania w gierki jak najbardziej wystarczające .

Mam bardzo podobny komputer, tylko z tańszym procesorem, bo dwurdzeniowym. Wolałem kupić nowy monitor zamiast lepszego procesora niż siedzieć na starym z bardzo średnią jakością obrazu. Karta graficzna taka sama, a reszta trochę inna ale z tej samej półki. Dopiero co kupiony, od dwóch dni testuję wszystkie gry jakie znam i z niczym nie było problemów. Tylko uberpróbkowanie w Wiedźminie 2 zagięło trochę tą kartę i klatki spadły do 25-35. No ale to już są zupełnie zbędne gadżety dla tych, co sprawdzają grafikę "z lupą":D Możesz być spokojny, że we wszystko pograsz. A jak masz ograniczony budżet i chcesz zaoszczędzić to zestaw akurat. Nie ma tam tylko napędu, nie wiem czy zapomniałeś czy masz swój. Tak ja mówię, mam bardzo podobny zestaw, świeżo przetestowany i szczerze polecam.

Właśnie o Wiedźmina drugiego stracham najbardziej, bo w mojej ambicji leży zmasterowanie tej gry.

Napęd, napęd. W sumie to nie pomyślałem. Co polecacie w znośnej cenie? Śmiało schylać się niżej. Moim panem jest Grubasek Gabe więc nic wkładać nie będę.

A co z tym nagrywaniem. Nie będzie kłopotów?

Wiedźmin 2 na ultra ustawieniach, bez jak mówiłem kompletnie zbędnego uberpróbkowania, które kradnie połowę klatek, chodzi pięknie. Cały czas 60 klatek, czasami spadnie do 55 ale przecież to żadna różnica. Tego się nawet nie da odczuć. Mam rozdzielczość 1920x1080, a to też chyba ma duże znaczenie przy klatkach. Strachać to będziemy o Wiedźmina 3, dwójka leci bez problemu na tej karcie.

Edit

Z uberpróbkowaniem na rozdzielczości 1366x768 jest już stałe 50 klatek. Na 1920x1080 nie wychodzi ponad 30 a spada nawet do 22. Dużo zależy od rozdzielczości. Nie wiem jaki masz monitor, ale jeżeli jakiś tańszy to już w ogóle nie masz się o co martwić. Słyszałem opinię o 110 klatkach bez uberpróbkowania na rozdzielczości 1680xileśtam, więc luz.

Wiedźmin 2 to 3 lata stara gra , więc będzie śmigać bez problemu .

Właśnie o Wiedźmina drugiego stracham najbardziej, bo w mojej ambicji leży zmasterowanie tej gry.Napęd, napęd. W sumie to nie pomyślałem. Co polecacie w znośnej cenie? Śmiało schylać się niżej. Moim panem jest Grubasek Gabe więc nic wkładać nie będę.A co z tym nagrywaniem. Nie będzie kłopotów?

Z tym całym nagrywaniem, stremowaniem to sporo ludzi przesadza z potrzebą i7, SSD i milionem ramów, ludzie robią strumyki np. Diablo3 na Phenomie 955 podkręconym lekko i 560 ti grafice, więc z takim sprzętem spokojnie możesz się w to bawić, wydaje mi się że problemów nie będziesz miał.

ja bym pomyślał, dołożył 100zł i wrzucił tam Radeona R9 280

Już czuję ten za***isty exp.

Dopłać stówę do R9 280 bo R9 270X w takiej cenie to z lekka przesada.

Pograsz w każdą grę - pierwszej świeżości czy też nie.

Dopłać stówę do R9 280 bo R9 270X w takiej cenie to z lekka przesada.

Już za późno. Zamówione wszystko. A więcej wyłożyć nie mogę, bo jeszcze gwarancja, kurierzy, a i windowsa przydałoby się mieć legalnego w końcu.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za pomoc.

Ostatnie, ogromne pytanie. Jako, że na składaniu nie znam się absolutnie wcale, czy oprócz zamówionych części, obudowy, jest mi potrzebne jeszcze coś?

Jeżeli dodałeś napęd to masz wszystko. Też poświęciłem część budżetu na Windowsa. Co jak co, ale chociaż system warto mieć oryginalny. A gry to już zależy. Jak mnie stać to kupuje, a jak nie to ściągam. Ogólnie to prawie wszystko najpierw przechodziłem na piracie żeby sprawdzić, czy opłaca się kupić. A jak już się przekonałem to kupowałem. Koniec końców pieniądze trafiały do kogo trzeba, więc piractwem bym tego nie nazwał. Tylko Wiedźmina 2 kupiłem w ciemno.

@up

Co do windowsa polecam siódemkę.

Jak brać windows to tylko 8.1

Jeżeli dodałeś napęd to masz wszystko. Też poświęciłem część budżetu na Windowsa. Co jak co, ale chociaż system warto mieć oryginalny. A gry to już zależy. Jak mnie stać to kupuje, a jak nie to ściągam. Ogólnie to prawie wszystko najpierw przechodziłem na piracie żeby sprawdzić, czy opłaca się kupić. A jak już się przekonałem to kupowałem. Koniec końców pieniądze trafiały do kogo trzeba, więc piractwem bym tego nie nazwał. Tylko Wiedźmina 2 kupiłem w ciemno.

Napęd akurat wezmę bezpośrednio od sklepiczku z tym sprzętem. Windowsa na początek machnę XP z racji braku środków. W weekend powinno wpaść nieco kasy. Poruszam niebo i ziemię, aby kompa złożyć w absolutnej całości.

Kupiłeś sobie nowy komputer i chcesz na niego zapakować XP ? Poważnie ?

Tak jak kolega wyżej napisał, nie pchaj się w XP bo to strata pieniędzy. W nowe gry możesz już nie pograć jak wyjdą, bo nie będą wspierać XP.

Już wszystko co jest DX 10 i wyżej nie działa na XP

Tak, Windows XP już jest niestety przeżytkiem. Bardzo duże problemy już są z kompatybilnością, a najnowsze gry w ogóle nie będą brały pod uwagę Windowsa XP. To są takie niepisane umowy z Microsoftem, napędzają im sprzedaż. Jak już będziesz kupował to 7 albo 8. Mi się nie podoba 8 więc kupiłem 7.