Internet UPC. Przyśpieszony, działa wolniej

Witajcie. Mój prawdopodobnie już ostatni temat w tym dziale. Zadzwoniło do mnie parę dni temu UPC, z zapytaniem, czy nie chcę czasem szybszego internetu w tej samej cenie. Zamiast sześćdziesiątki, dali mi sto dwadzieścia. No ale, musi być ale.

uqjO1xP.png

I po "przyśpieszeniu".

kqHCqtk.png

Mam do nich dzwonić z pretensjami?

Poczekaj do jutra, jeśli prędkość się nie zmieni zadzwoń do nich i powiedz co i jak :)

Bo Czasami jest tak, że przyślą Ci montera z nowym routerem. Ja tak miałem, że też zadzwonili i sie zapytali czy nie chcę takiej oferty, to na następny dzień przyszedł monter z nowym routerem właśnie i zamontował za free :)

Do mnie nie dzwonili, a miałem wczesniej 60 mb/s na speedtescie teraz mam koło 30 mb/s

może po cichu obniżaja predkosc internetu albo maja jakiś problem?

albo speedtest z d*py

ja na tej stronie http://www.speedtest.net/pl/

miałem różne predkosci, bliżej mojego miasta było te 60 a dalej już mniej

te serwery też moga być wadliwe co sprawdzaja predkosc.

Wiem o tym że czasami internet potrafi się walić jak jest na wifi. Kolega ma tak samo. Niby ma 60mb, a wskazuje mu 5-20 i musi restartować ustawienia fabryczne w modemie.

Oczywiście to się po pewnym czasie naprawia ale no cóż kiedyś jak miało się 20 to było 20 a nie takie klocki.

Co dziwne na kablu zawsze pokazywało mu max prędkość a na wifi nie.

Jakie wifi, jakie routery. (chociaż się tutaj zgodzę, że router ma daną max przepustowość), ale mam tak samo z Vectrą i Netią. Vectra robi mnie w bambo na serwerze w piwnicy i w mieszkaniu. (dwie oddzielne umowy, dwa oddzielne połączenia) i co jakiś czas prędkość neta spada aż do momentu gdy nie zadzwonię do nich i nie opieprzę, że neta mam zbyt wolnego.

Poczekaj do jutra, jeśli prędkość się nie zmieni zadzwoń do nich i powiedz co i jak Bo Czasami jest tak, że przyślą Ci montera z nowym routerem. Ja tak miałem, że też zadzwonili i sie zapytali czy nie chcę takiej oferty, to na następny dzień przyszedł monter z nowym routerem właśnie i zamontował za free

Czekam już cztery. A o routerze nic nie było mowy.

Ogólnie to kable najczęściej nie przepuszczają więcej neta niż np 24mega więc jak kupujemy 60 i mamy te 20 to nie ma co sie dziwic... a jak nie mamy światłowodów to już wgl będzie problem bo nie ma szans na szybki internet.

Wiele rzeczy taki internet ogranicza np sprzęt na jakim on działa i oni najczęściej za to nie odpowiadają bo oni kurek odkręcą, a co tam się dzieje dalej to już nie ich problem.

Przerabiałem to wiele razy :P

Ogólnie to kable najczęściej nie przepuszczają więcej neta niż np 24mega więc jak kupujemy 60 i mamy te 20 to nie ma co sie dziwic... a jak nie mamy światłowodów to już wgl będzie problem bo nie ma szans na szybki internet.Wiele rzeczy taki internet ogranicza np sprzęt na jakim on działa i oni najczęściej za to nie odpowiadają bo oni kurek odkręcą, a co tam się dzieje dalej to już nie ich problem.Przerabiałem to wiele razy

Jak nie ma odpowiedniej infrastruktury to nie powinni nawet proponować takich ofert dla danych osób.

A do autora tematu: dzwoń do nich. Z własnego doświadczenia też powiem, że po przyspieszeniu neta mój router nagle zaczął nawalać i musiałem go wymienić na nowy. Może twój też zaczął się krztusić?

http://www.speedtest.pl/test/91184444

http://www.speedtest.net/result/3711031583.png

Interesujące skrajności. Zadzwonię w poniedziałek.

Lepiej ściągnąć program Internet download manager (wykorzystuje 100% łącza) i przetestować prędkość poprzez ściąganie pliku z tej strony

http://noc.gts.pl/500mb.gts

I tutaj zobacz jaką masz prędkość.

Co to za lewy szit mi dajesz? W jakimś cudacznym formacie, już nie mówiąc o tym, że zajmuje pięćset mega a skanu brak. Wyczuwam spisek.

Serio, pierwszy raz widzisz tę stronę ?

http://noc.gts.pl/

A co do internet download manager - to jak pisałem, wykorzystuje on 100% łącza. U mnie np. przez przeglądarkę pobiera z prędkością 16000 kb/s, a w idm mam prędkość po 2 mb/s. Po prostu program dzieli plik np. na 4 częśći i ściąga każdy z nich, a później je łączy w jeden.

Pamiętajcie iż w bloku macie kabel który ma ograniczoną przepustowość.

Jeśli w bloku jest 50 użytkowników UPC i każdy coś pobiera w tym samym momencie to logiczne jest iż główny kabel usług UPC ( przeważnie jest to światłowód ) zapycha się i wszystkim spada transfer.

Ja mam 250 mb/s i w godzinach peak time ( czyli od 10 do 18 ) ten transfer potrafi spaść do 120mb/s ponieważ są to godziny w których jest największe korzystanie z internetu przez wszystkich. Dokonaj pomiar po 24:00 i wtedy będziesz miał wiarygodny wynik.

Nie robi się połączeń jednym światłowodem do takich większych skupisk klientów. Ja bym prędzej winił zbyt duże ambicje UPC względem ich sieci.

Witajcie. Mój prawdopodobnie już ostatni temat w tym dziale. Zadzwoniło do mnie parę dni temu UPC, z zapytaniem, czy nie chcę czasem szybszego internetu w tej samej cenie. Zamiast sześćdziesiątki, dali mi sto dwadzieścia. No ale, musi być ale.

uqjO1xP.png

I po "przyśpieszeniu".

kqHCqtk.png

Mam do nich dzwonić z pretensjami?