Sterowniki ekranu przestały działać

Witam mam problem podczas grania praktycznie w cokolwiek nawet w gry sprzed 6 lat, zaczynają pojawiać różne paski ekran zaczyna migać i komputer sie zawiesza i jedyne co pomaga to restart komputera, niby działa ale na monitorze jest tryb oszczedny. Czasami nawet przy oglądaniu filmu na pełny ekranie lub jeszcze lepiej jak siedze na fb. Komputer fakt mam stary a karta graficzna to ati radeon HD3450.

Przyszło mi na myśl czy to może być spowodowane złużyta pasta termoprzewodźacą, czy karte graficzna szlak trafił ?

Zapewne masz na myśli artefakty, a wtedy karta do wymiany. Swoją drogą już czas najwyższy :D

Zapewne tak. Coś takiego sie dzieje http://www.elvikom.pl/obrazki/_f/f_0010324.jpg

Tylko że o wiele gorzej do tego ekran skacze miga i potem kaput tryb oszczedny i tylko restart kompa.

Czyli jedyne wyjście to kupno nowego kompa ? Bo szkoda pewnie zachodu z naprawa tego.

Nie tyle kompa a karty graficznej.

Choć jak miał byś kase to można by wymienić całość.

Dobra wielkie dzięki za rozwiązanie mojego problemu.

Karty graficznej już się nie opłaca samej wymieniać bo komp ma jakies 5 lat a nic w niego pieniędzy nie włożyłem.

Temat można zamknąć ;)

Jeżeli nie pojawiają się od razu po uruchomieniu systemu i ładnych graficznych wodotrysków to mogą rosnąć temperatury. Zajrzyj do kompa, może wentylator jest zabity kurzem, możliwe, że nie ma siły się kręcić. Na starych kartach często są te malutkie piździochy wysoko obrotowe.

Co do kompa no to sam wiesz jak jest :) .

Wentylator na karcie oczywiście.

@MasujDzika Czasami pojawiają się odrazu a czasami nie. Ale przy każdej grze już tak jak i przy filmach.

Kartę graficzną kupisz za 100 zł, a nówkę ze sklepu za 350zł. Np. Radeon R7 260x 1GB, do 5 letniego kompa pokroju Q6600 się jak najbardziej nadaje.

Co to masz za kompa ? To, że 5 letni, to nie znaczy, że już się do niczego nie nadaje.

A czy te cuda z obrazem dzieją Ci się tylko w Windowsie, czy zdarzają się też zanim system się załaduje, czyli zanim pojawi się logo Windowsa na ekranie ?

Jeśli problem występuje tylko w Windows, to może być on spowodowany uszkodzonymi sterownikami. Ale to raczej mało prawdopodobne. Bardziej obstawiam za wysoką temperaturę, albo karta po prostu już chce wyzionąć ducha.

I sprawdź temperaturę i czy wiatrak się w ogóle kręci, tak jak kolega wyżej radzi. Najlepiej wrzuć screena z programu Everest.

PS. Masz możliwość włożenia tej grafiki do innego kompa ? Tak jest najprościej ustalić, że to faktycznie ona, albo tylko ona, jest popsuta.

Teoretycznie problemem może być też zasilacz, albo płyta główna. Warto przyjrzeć się kondensatorom, czy nie są wypukłe, albo wylane.

Jak to jest jeszcze system oparty na AGP to tego radeona r7 260x będzie można sobie podpiąć pod akumulator samochodowy i obserwować jak kręci się wiatraczek.

Radosławy 3k miały swoje początki w 2007 roku , Więc początki tego wehikułu czasu mogą sięgać 6 - 7 lat.

Parowanie nowych części ze starym szrotem zawsze źle się kończy. Albo wydajność skopana albo grill .

Kulasypng_eahanrs.png

(Niech ktoś dysk podrzuci fajny bo jest 5 rano i średnio ogarniam)

Buda ze starego i heja , na pewno będzie szybciej chodzić niż to co dotychczas.

Jak to jest jeszcze system oparty na AGP

Na PCI też były. 50% szans.

Co do tego zestawu, to zasilacz za słaby. Ledwo uciągnie to co tu jest (zakładam, że karty nie podałeś, bo zostawiłeś tą R7), a o przyszłej rozbudowie nie ma mowy.

400W minimum, a jeśli w grę wchodzi zmiana procka na jakieś i5 + mocniejsza grafa to i z 500W by się przydało.

Pomijam, że autor wcale nie prosił o nowego kompa.

Jak padła tylko grafika, to wystarczy kupić cokolwiek z allegro. Może być mocniejsza, jeśli starych dziadków już nikt nie sprzedaje i nic się nie stanie, a komp będzie chodził przynajmniej tak jak dotychczas, a może i szybciej, jeśli stara grafa niedomagała w jakiejś grze.

Poco , Integra wystarczy , temu jest low zasilacz. Ma być jak najtaniej by zastąpić stary sprzęt.

Heh, gość stracił kartę graficzną, a Ty mu podsuwasz nowego kompa i to w dodatku bez karty graficznej. Prawie, że bezczelność, bym powiedział ;)

A serio, to na integrze w nic nie pogra. Jedynie Internet poprzegląda.

Albo jakby zachciał później dokupić grafę, to zasilacz nowy też ma brać ? Litości.

@FieryAngel co do twojego pytania. Te cuda dzieją się podczas grania w cokolwiek nawet na GTA: Vice City to się działo a nawet przy oglądaniu filmów tak jak wcześniej napisałem.

Co do kompa jak bym miał kupić nowego to myślałem nad zestawem Xardunka tym za 1200zł, tylko odpadał by dysk twardy bo mam 500gb co mi wystarczy i sądzę że pamięć też no chyba że dokupienie 2gb bo 4 gb mam.

A co do grania w gry to gram tylko w 2 League Of Legends i Counter Strike: GO

EDIT# Co do temperatury w everest mam nadzieje że chodzi o to. A właśnie i jeszcze jedno czasami to się dzieje co 15 minut a czasami co jakąś godzine. A jak już to się zrobi to nic tylko restart.

temperatura.jpg

Nie wiem czemu napisałem Everest. Miałem na myśli HWMonitor. Późno było sorry :/ Everesta wywal, po co to komu :)

http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

Po prawej jest download, polecam .zip, bo nie trzeba instalować.

Jeśli GPU Diode to faktyczna temperatura grafiki w stanie spoczynku, czy też na 30% mocy jak wynika z wpisu niżej na screenie, to jest to dość dużo.

Sprawdź czy wentylator na niej działa i czy radiatorek nie jest zapchany warstwą kurzu.

Włącz grę w której występował problem i zerkaj na temeperaturę jaka będzie.

Instalowałeś albo aktualizowałeś niedawno sterownik do grafiki ?

Opcje są trzy, wg mnie:

1. Za duża temperatura.

2. Karta przechodzi na drugą stronę, w lepsze miejsce, gdzie wszystkie karty graficzne są równe sobie.

3. Najmniej prawdopodobna, czyli wadliwy sterownik. ATI jest znane z kiepskich sterowników. Nowe sterowniki nie są zalecane do starych kart graficznych i powodują więcej problemów, niż dają pożytku.

Tak jak pisałem wyżej najlepiej byłoby ją sprawdzić w innym kompie.

Sterowniki mam stare bo już ktoś na innym forum mi pisał żebym lepiej zainstalował stare ale to nic nie pomogło a tutaj ss z HWMonitor. SS z temperatura zaraz tam bo instaluje GTA.

temp2.jpg

A tutaj ss z temperatura podczas odpalania GTA VC, odrazu mówię gra chodziło dosłownie 5 sekund. Niestety nie zdążyłem zrobić temperatury podczas ale widać na temperaturze maksymalnej jaka była i chce dodać że odrazu zaczęły się robić te cuda na kiju :D

podczas_gry.jpg

Heh, gość stracił kartę graficzną, a Ty mu podsuwasz nowego kompa i to w dodatku bez karty graficznej. Prawie, że bezczelność, bym powiedział A serio, to na integrze w nic nie pogra. Jedynie Internet poprzegląda.Albo jakby zachciał później dokupić grafę, to zasilacz nowy też ma brać ? Litości.

Tak bo na Radku 3450 to pogra we wszystko na full.

Ja do niczego nie zmuszam tylko podaje cenę za PC który będzie porównywalny bądź lepszy od tego co ma teraz.

Karta to juz smiec i tyle wtemacie nie wiem po co w ogole sie rozwodzic na temat...do wymiany. Karta stara to plyta tez stara i nie pociagnie nowszych kart i prockow proste.

Tak, też obstawiam kartę. Jesli masz możliwość sprawdzenia jej na innym kompie, albo włożenia innej do Twojego kompa, to dla 100% pewności możesz tak zrobić. Niemniej jednak na 99% po prostu grafika Ci zmarła.

Raczej karta , ale na odległość możemy tylko teoretyzować. Oddaj to komuś kto się dobrze zna by się temu przyjrzał .

Sprawdz czy wentylator na karcie graficznej chodzi,a co do temparatur to widać odchylenia jeśli chodzi o zasilacz, jednakże pomiary programami tego typu to głupota bo lubią przekłamywać i to zdrowo. Trzeba by to mierzyć jakimś porządnym miernikiem.