Wymiana procesora

Witam zależy mi na podniesieniu FPS w grach. Niedawno wymieniłem kartę graficzna ale nie wiele to pomogło więc zgaduję, że to wina zbyt wolnego procesora.

Mój sprzęt:

Płyta główna: AsRock N68C-GS FX

Karta graficzna: GeForce GTX 750

RAM: 2x2 Gb Kingston HyperX 1066MHz DDR2

Procesor: AMD Phenom Quad-Core 2,20 GHz

Zasilacz: Tracer BeCool 520W

Moje pytanie czy jest możliwość wymiany procesora na lepszy zostawiając resztę sprzętu (biorąc pod uwagę te sockety AM2+/AM3 i kompatybilność z ddr2) ?

Aha ok, mam jeszcze jedno pytanie moj ram ma 1066 MHz natomiast CPU-Z pokazuje mi w DRAM Frequency 267.8 MHz. Co jest nie tak ?

Jest w porządku.Pokazuje tak bo masz je wsadzone w dualu.

Ta płyta główna to straszny szajs, nie opłaca się tego rozbudowywać. Nawet nie wiem jakim cudem taką płytę kupiłeś, bo do gier ona się nie nadaje.

A jeśli chcesz pozostać przy tej płycie (Co moim zdaniem nie ma sensu) to najlepszego procka jakiego wsadzisz to Phenom II X4 945 (95 watowy, bo płyta obługuje TDP 95W). O OC zapomnij.

I jeszcze zasilacz Tracer :D Co to w ogóle za komp ? Kupowałeś pewnie gotowca w jakimś sklepie :P Bo wątpię, żebyś ktoś ci taką lipę złożył.

Witam zależy mi na podniesieniu FPS w grach. Niedawno wymieniłem kartę graficzna ale nie wiele to pomogło więc zgaduję, że to wina zbyt wolnego procesora.

Mój sprzęt:

Płyta główna: AsRock N68C-GS FX

Karta graficzna: GeForce GTX 750

RAM: 2x2 Gb Kingston HyperX 1066MHz DDR2

Procesor: AMD Phenom Quad-Core 2,20 GHz

Zasilacz: Tracer BeCool 520W

Moje pytanie czy jest możliwość wymiany procesora na lepszy zostawiając resztę sprzętu (biorąc pod uwagę te sockety AM2+/AM3 i kompatybilność z ddr2) ?