Zacinanie się komputera podczas przglądania internetu

Tak jak up, Pc mi się zacina jak używam przeglądarki, jak gram itp nic mi się nie dzieję tylko podczas przeglądania interetu zawiesza mi się cały pc, komputer ma ok 2 mies, dyski sprawdziłem są całe, nie ma uszkodzonych sektorów, nie ma żadnych wirusów, system windows 8.1 pro 64 bitowy.

Specyfikacja Pc :

Mobo ; Gigabite 970a-ds3p

Gpu; palit gthx 770 jetstream

Cpu; amd fx 8320 x 8

Ram ; 8gb

Zasilacz ; Chieftec CTG-750C 750W

SSD; ssd adata sx900 128gb

HDD; Western Digital Caviar 1TB

Prosiłbym o pomoc, Dzięki :)

Komp podkręcany ? Taktowania pamięci RAM dobrze ustawione ?

Otwórz Podgląd zdarzeń, klikając przycisk Start4f6cbd09-148c-4dd8-b1f2-48f232a2fd33_818, polecenie Panel sterowania, pozycję System i zabezpieczenia i pozycję Narzędzia administracyjne, a następnie klikając dwukrotnie pozycję Podgląd zdarzeń. 18abb370-ac1e-4b6b-b663-e028a75bf05b_48. Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.

Wrzuć screena z tym co się pojawiło zaraz po tym jak komp się zawiesi.

Wejdź na C:/Windows i zobacz czy masz coś w katalogu Minidump, jak tak to wrzuć to gdzieś, żeby można było pobrać.

Komp podkręcany ? Taktowania pamięci RAM dobrze ustawione ?Otwórz Podgląd zdarzeń, klikając przycisk Start, polecenie Panel sterowania, pozycję System i zabezpieczenia i pozycję Narzędzia administracyjne, a następnie klikając dwukrotnie pozycję Podgląd zdarzeń.‌ Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.Wrzuć screena z tym co się pojawiło zaraz po tym jak komp się zawiesi.Wejdź na C:/Windows i zobacz czy masz coś w katalogu Minidump, jak tak to wrzuć to gdzieś, żeby można było pobrać.

komputer nic nie był podkręcany

link do pobrania z folderu Minidump

http://www.speedyshare.com/HRmVA/081114-7078-01.dmp

A jaką przeglądarkę korzystasz w celu surfowania po necie??

Czy ten plik minidump pokrywa się czasowo z tym jak Ci się komp zawiesił ? Czy masz tylko jeden taki plik w tym katalogu ?

Wrzuć jeszcze tego screena, a konkretniej screeny, bo pewno kilka wpisów się pojawi z Podglądu Zdarzeń zaraz po tym jak Ci się komp zawiesi.

Jeśli ten minidump się pokrywa czasowo, czyli został utworzony zaraz po jednym z tych zawieszeń kompa, to wychodzi na to, że problemem jest sterownik xHCI kontrolera USB 3.0.
W takim wypadku, polecam pobranie i zainstalowanie najnowszych sterowników do swojej płyty głównej ze strony producenta. A następnie zainstalowanie wszystkich aktualizacji Windows Update, jeśli jeszcze ich nie masz.

Możesz też uaktualnić Adobe Flash Playera, ten często lubi zawieszać wszystko.

w folderze jest tylko ten jeden plik, używam. Firefox

Czy ten plik minidump pokrywa się czasowo z tym jak Ci się komp zawiesił ? Czy masz tylko jeden taki plik w tym katalogu ?Wrzuć jeszcze tego screena, a konkretniej screeny, bo pewno kilka wpisów się pojawi z Podglądu Zdarzeń zaraz po tym jak Ci się komp zawiesi.Jeśli ten minidump się pokrywa czasowo, czyli został utworzony zaraz po jednym z tych zawieszeń kompa, to wychodzi na to, że problemem jest sterownik xHCI kontrolera USB 3.0.W takim wypadku, polecam pobranie i zainstalowanie najnowszych sterowników do swojej płyty głównej ze strony producenta. A następnie zainstalowanie wszystkich aktualizacji Windows Update, jeśli jeszcze ich nie masz.Możesz też uaktualnić Adobe Flash Playera, ten często lubi zawieszać wszystko.

Kiepsko prorokować na odległość takie sprawy. U mnie podobne objawy powodowała jednak z kostek ramu.

Kiepsko prorokować na odległość takie sprawy. U mnie podobne objawy powodowała jednak z kostek ramu.

Ale co napisałbyś jaśniej do wymiany czy wypięcie jej ?

Wypiąć dla testu zawsze można, ale raczej to samo występowałoby w grach. Takie same objawy może powodować też uszkodzony dysk twardy i wirusy.

Jeżeli FieryAngel doszedł do wniosku, że mogą być wadliwe sterowniki to warto od tego zacząć, bo jest to jedna z najprostszych napraw.

Ogólnie to szukaj jakichś prozaicznych przyczyn. Możesz spróbować powyłączać wszystkie niepotrzebne procesy łącznie z explorer.exe i dopiero wtedy uruchomić przeglądarkę. Wyłącz też program antywirusowy jeśli taki masz, szczególnie jeżeli jest to avast :P .

Nie zapomnij też o flashu bo to prawda, że się pierdaczy i zmula (zazwyczaj samą przeglądarkę).

Skąd masz pewność, że nie masz wirusów?

Jesteś pewny że dyski są ok? Gry są pewnie na HDD to może problemów nie być ale przeglądarka pewnie na SSD, może z nim coś nie tak?

Nie miałeś żadnego blue screena ani nic takiego? Bo sam miałem podobnie(w sensie, że zaciął się na amen), tyle, że potem zaczęły pojawiać mi blue screeny. A spowodowane to było przegrzewaniem się procesora.

ctrl alt delete i w procesach zobacz, czy plug in container firefoksa nie szaleje za bardzo

Wypiąć dla testu zawsze można, ale raczej to samo występowałoby w grach. Takie same objawy może powodować też uszkodzony dysk twardy i wirusy.Jeżeli FieryAngel doszedł do wniosku, że mogą być wadliwe sterowniki to warto od tego zacząć, bo jest to jedna z najprostszych napraw. Ogólnie to szukaj jakichś prozaicznych przyczyn. Możesz spróbować powyłączać wszystkie niepotrzebne procesy łącznie z explorer.exe i dopiero wtedy uruchomić przeglądarkę. Wyłącz też program antywirusowy jeśli taki masz, szczególnie jeżeli jest to avast .Nie zapomnij też o flashu bo to prawda, że się pierdaczy i zmula (zazwyczaj samą przeglądarkę).Skąd masz pewność, że nie masz wirusów?

Nie mam wirusów ponieważ był ostatnio format a teraz przeskanowałem system, sterowniki mam najnowsze.

Jesteś pewny że dyski są ok? Gry są pewnie na HDD to może problemów nie być ale przeglądarka pewnie na SSD, może z nim coś nie tak?

Tak, oddałem komputer do serwisu sprawdzali programami i jest ok.

Nie miałeś żadnego blue screena ani nic takiego? Bo sam miałem podobnie(w sensie, że zaciął się na amen), tyle, że potem zaczęły pojawiać mi blue screeny. A spowodowane to było przegrzewaniem się procesora.

Nie, nie miałem

ctrl alt delete i w procesach zobacz, czy plug in container firefoksa nie szaleje za bardzo

procek 1% obciążony, ramy 17%, dysk i sieć 0 %

Przed formatem było tak samo?

Przed formatem było tak samo?

tak, problem się pojawiał

Spróbuj po prostu zmienić przeglądarkę. Firefox ostatnio (taa, ja już to zauważyłem pół roku temu) ma spore problemy z prockami od AMD'ka (system operacyjny nieważny i tak powoduje zwiechy), przez co musiałem się z nim rozstać po prawie 10 latach współpracy. W zamian polecam Chrome lub Maxthlon (bardzo dobra przeglądarka a co najważniejsze nie szpieguje jak ta od Google).

Nie mam wirusów ponieważ był ostatnio format a teraz przeskanowałem system, sterowniki mam najnowsze.Tak, oddałem komputer do serwisu sprawdzali programami i jest ok.Nie, nie miałemprocek 1% obciążony, ramy 17%, dysk i sieć 0 %

I pewnie przed formatem kopiowałeś dane na jakiś dysk albo pendrive, a po formacie przeniosłeś je z powrotem?

edit. Temperatura odpada, bo w grach byłoby to samo albo i jeszcze gorzej.

Flash player + shockwave zainstalowane? przerzuć się na chrome'a wbudowany flash i akceleracja sprzętowa ;)

możesz pokusić się o ściągnięcie HWMonitor i zobaczyć jak stoisz z temperaturami(chociaż wątpię, by cokolwiek się grzało)

Flash player + shockwave zainstalowane? przerzuć się na chrome'a wbudowany flash i akceleracja sprzętowa możesz pokusić się o ściągnięcie HWMonitor i zobaczyć jak stoisz z temperaturami(chociaż wątpię, by cokolwiek się grzało)

TAk, wymieniłem ramy i dysk SSD na nowe a problem dalej jest... już nie wiem co to może być, system wgrany czysty

Mój brat miał podobne problemy, ale jemu wieszał się tylko na YouTube żadne reinstalki shockwave itp. nie pomagały dopiero reinstall windowsa

Spróbuj jeszcze inne przeglądarki, a jak nie pomoże to chyba pozostaje "format c:"