Keypad

Witam.

Ostatnio zastanawiam się nad kupnem keypad'a, jednak czy warto inwestować w taki sprzęt, czy lepiej kupić dobrą klawiaturę?

Jak na razie rozważam zakup Logitech'a G13, ponieważ aktualnie mam pełen zestaw Logitech'a i jestem zadowolony. Myślałem również o Razer Tartarus albo o dopłaceniu do Razer Orbweaver od którego odrzuca mnie właśnie tylko cena.

A może lepiej zainwestować w klawiaturę mechaniczną?

Każde forum zrzesza ekspertów we wszystkich dziedzinach ;) więc będę brał pod uwagę wszystkie komentarze poniżej.

Pozdrawiam :)

Mam G13 i przyznam fajny gadżet. Jednak jestem już starym dziadem i nie ogarniam tych wszystkich przycisków jedną ręką . Osobiście wygodniej mi na G510 + wielo przyciskowa myszka.

Ale to już kwestia osobistych preferencji .

Gra na klawiaturze mechanicznej, gdzie żaden klawisz Ci się nie zacina i na dodatek po podłączeniu jej przez stare złącze odczyta Ci prawidłowo kolejność nawet jak nacisniesz obiema rękoma 10 klawiszy, to sama przyjemność. No i takie klawiatury są prawie niezniszczalne, patrz steel series - ona może nawet służyć do samoobrony.

Tylko są głośne jak cholera ;_;

jak mieszkasz z kimś to mechaniczna klawiatura to strzał w stope... sam musiałem wymienić swoją Black Widow na Deathstalker

A jakie polecacie z klawiatur mechanicznych ?

wh0 a to dlatego, że miałeś niebieskie switche. Bartelox najpierw poczytaj o rodzajach świecie, potem szukaj klawiatury. Ja polecam takie z najmniejsza ilością bajerów, Steelseries, flico, das keyboard.

każde switche będę głośniejsze od normalnej "membranówki" -.-

A switche można wymienić w każdym momencie.(tak jest przynajmniej w klawiaturach dobrych firm)

Okej, więc poczytałem trochę o klawiaturach mechanicznych i interesowała by mnie klawiatura ze switchami red/black. Najlepiej żeby miała "nóżki" podwyższające przód klawiatury i ładnie wyglądała. Dobrze by było żeby cena nie przekroczyła 300 zł, chyba, że jakościowo klawiatura bardzo by wykraczała poza te do podanego budżetu. Nie może się spieprzyć conajmniej 3 lata, ponieważ ostatnio zmieniam klawiaturę co rok. Co polecicie ? :)

Witam.

Ostatnio zastanawiam się nad kupnem keypad'a, jednak czy warto inwestować w taki sprzęt, czy lepiej kupić dobrą klawiaturę?

Jak na razie rozważam zakup Logitech'a G13, ponieważ aktualnie mam pełen zestaw Logitech'a i jestem zadowolony. Myślałem również o Razer Tartarus albo o dopłaceniu do Razer Orbweaver od którego odrzuca mnie właśnie tylko cena.

A może lepiej zainwestować w klawiaturę mechaniczną?

Każde forum zrzesza ekspertów we wszystkich dziedzinach ;) więc będę brał pod uwagę wszystkie komentarze poniżej.

Pozdrawiam :)