Słuchawki nie działają

Cześć,

mam taki problem, a mianowicie:

Posiadam słuchawki Creative Fatality i zawsze podczas grania kabel w tych słuchawkach mi się 'zwijał' (po prostu komputer mam na tyle blisko, że nie wykorzystuję całej długości kabla, więc zwija się on). Z powodu tego zwijania, zazwyczaj ciągnąłem go (dość mocno), żeby go wyprostować (nie mogłem swobodnie ruszać głową podczas grania), no i dzisiaj jak tak pociągnąłem kabel, to chyba coś zepsułem, bo dźwięk zupełnie się zmienił (tj. niby coś tam słychać, ale o wiele ciszej, a np. w piosenkach nie słychać wokalu ani perkusji/basu). Miałem tak już kilka razy (ale ze słuchawkami dousznymi, wystarczyło przekręcić tę końcówkę, co się wkłada do wejścia i działały normalnie), ale nigdy nie miałem tak ze słuchawkami, których używam przy komputerze.

Próbowałem już rozprostować cały kabel, przekręcać końcówkę, dociskać wszystko, ale to nic nie dało. Może ma ktoś pomysł, jak to można naprawić?

A jeśli nie da się naprawić, to jakie dobre słuchawki polecacie (głównie do grania, mikrofon mile widziany, cena bez znaczenia)? :)

Fatalitki możesz odratować wymieniając kabel ale czy warto - polemizowałbym. Skoro cena nie gra roli polecam QPady QH1339 + kartę dźwiękową Audiotrak DR DAC 3, Xonar Essence ONE czy Xonar Essence III :)

możliwe że pociągnełeś kabel wystarczająco mocno aby izolacja w środku kabla (plastikowa owłoczka na kabelkach) poprostu pękła i gdzieś się kabelki stykają przez co robi się coś jak zwarcie nie wiem jak to dokładnie okreslić bo elektrykiem nie jestem , przez co dzwięk zaczyna być niewyraźny i tracić swoje natężenie lub w najgorszym przypadku mogłeś uszkodzić wejście na jacka ale to jest mniej prawdopodobny scrnariusz

" jeśli nie da się naprawić, to jakie dobre słuchawki polecacie (głównie do grania, mikrofon mile widziany, cena bez znaczenia)?"

da się naprawić wszystko teraz pytanie czy to się opłaca? jeżeli wejście jacka nie jest uszkodzone wystarczy znaleść miejsce w którym masz przerwany kabel (zazwyczaj w okolicach końcówki) kupić jacka w sklepie elektronicznym za około 2 zł i polutować ,ta operacja jest prosta jak budowa cepa ,ale jak cie stac to lepiej się nie bawić i po prostu kupić nowe słuchawki

ale jeżeli będziesz chciał je naprawić napisz mi priwie skontaktuje się z tobą skype/ts i ci pomogę/doradze jak to zrobić tak aby było dobrze

A wie ktoś jak zapobiec temu zwijaniu się kabla? Korzystam z laptopa i wkurza mnie nie miłosiernie. Wina kabla czy z każdym będe miał taki problem?

@up: O ile to padł jack wymiana nie będzie taka droga, ale to też trzeba być oswojonym z lutownicą i znać się jeżeli chce się to robić samemu, a nie zawsze jest to takie proste. Tak jak mówiłem można komuś oddać słuchawki na wymianę kabla, ale nie sądzę że jest to opłacalne :)

sam to możesz zrobić posiadając kawał nożyka i taśme izolacyjną.

Obskrob kabelek w miejscu w ktorym wydaje ci sie, ze moglo dojsc do przerwania następnie połacz miedziaka tak jak ma to wyglądać i zaklej taśmą.

Inaczej tego nie naprawisz ;) no chyba, że zwaliło się to w środku słuchawek to wtedy nic nie zrobisz bo nawet tego nie można rozkręcić.

@up: Jak nie można jak można?

może inaczej :P " NAJCZĘŚCIEJ NIE DA SIĘ ROZKRĘCIĆ"

jak się da to proszę bardzo ;) sprzęcior w łape i lecisz.

Nie znam słuchawek których nie dało by się rozkręcić. Tak samo fatalitki - da się rozkręcić i nie ma z tym problemu :)

jakieś zgrzewane chinczyki może i są nie do rozkecenia ale słuchaki marki fatality na 100% się da

pytałeś o to jak zrobić aby się nie zwijały , może pokombinuj z jakimś usztywnieniem ja bym na bank coś wymyslił np rozcią bym kabel antenowy z 20-30 cm i przełożył przez kabel od słuchawek w miejscu w którym się zazwyczaj zwija zaklejił zwykłą taśmą i już na bank by sie nic nie zkręciło

Szukać słuchawek z płaskim kablem :) Od siebie mogę polecić Creative Aurvana Live 2 ale one potrzebują dobrej karty dźwiękowej.

Po dalszych próbach rozwiązania problemu zauważyłem, że czasami przy odpowiednim ustawieniu kabla słuchawki dobrze działają, czyli pewnie kabel w którymś miejscu się przerwał. Niestety, nie umiem dobrze lutować, więc w naprawę raczej nie będę się bawił (chociaż może kiedyś spróbuję wymienić jacka, bo podejrzewam, że w tych okolicach pękł kabel). Żeby nie robić kolejnego tematu, to zapytam tutaj: czy warto kupować Razer Kraken? No i też przesadziłem nieco z tym 'cena bez znaczenia', poszukuję słuchawek tak do 300 zł (ew. 400 z przesyłką) :)

ja bym nie wydawał kasy tylko naprawił tamte wcale nie trzeba nic lutować wystarczy kupić odpowiednią końcówkę i taśme izolującą ale rób po swojemu , z resztą rób jak uważasz ja bym to naprawił w 5 min , bo to operacja tak prosta jak złapać dziweczyne za dupe 0 filozofi -.-

Te słuchawki powinny ciebie zainteresować (jeśli mają być z mikrofonem) - klik

To nic innego jak Takstary Pro80, chyba ze niepotrzebujesz mikrofonu wtedy zaproponuje właśnie te słuchawki (Takstary) . Zwróć uwagę jak mają wykonany kabel, napewno by tobie pomógł w "problemie".

P.S. Te słuchawki są tak kitowe ze szkoda nawet 5min czasu na "zabawę" z nimi.

Zrób skrętke i izolacją owiń.

Obierasz kabelek z jednej i drugiej strony, nakładasz na siebie dwa końce i skręcasz palcami. Owijasz to izolacją i przez jeszcze długi czas masz spokój.

Coś jak poniżej tylko, że przewody mają biec równolegle do siebie, a końce powinny być skierowane w tę samą stronę(nie będzie się odwijać).

EDIT. Jeżeli jack to ta opcja odpada xD . Ale swoją drogą lutowanie takich rzeczy jest banalnie proste. Większym problemem tutaj może być po prostu brak lutownicy niż sam brak umiejętności.

@3up: Jak chcesz wymienić jacka czy cały kabel bez lutowania? ;o

@4up: Razer Kraken są przereklamowane. Ogólnie poleciłbym ci Creative Aurvana Live 2 lub QPad QH90 ale do zintegrowanej karty dźwiękowej nie wiem czy jest sens, chociaż do 100 zł wyciągniesz Xonara DG/DGX ew. Audigy 2 ZS z allegro.

//Edit: @2up:

Te słuchawki powinny ciebie zainteresować (jeśli mają być z mikrofonem) - klikTo nic innego jak Takstary Pro80, chyba ze niepotrzebujesz mikrofonu wtedy zaproponuje właśnie te słuchawki (Takstary) . Zwróć uwagę jak mają wykonany kabel, napewno by tobie pomógł w "problemie".P.S. Te słuchawki są tak kitowe ze szkoda nawet 5min czasu na "zabawę" z nimi.

Z tymi Kingstonami to dobra propozycja - rebrand QPAD QH90? Właśnie słyszałem że mogą to być Takstary ale porównywałeś je? Bo QPady mają dosyć wycofany środek a Takstary podobno nie.

@2up: Jak chcesz wymienić jacka czy cały kabel bez lutowania? ;o

Normalnie nie jest to konieczne można już miec kabelki z jackiem z innego urządzenia np starych głośników lub innych słuchawek wystarczy taśma i palce

+ są w sklepie elektrycznym rozkręcane jacki z takimi dziurkami jak w główce igły przekładasz miedziany kabel skrecasz jacka i już śmiga a są na 100% bo mam w pudełku 2 takie metalowe jacki które można rozkrecic i nic nie trzeba lutowac (ale oczywiście mozna)

@up: Chcę zobaczyć wymieniony kabel na taśmę :)

sorka ale nie posiadam takowego żeby zrobić zdjęcie ale nie rozumiem jaki ty widzisz problem w skręceniu 2 kabelków i zaizolowaniu taśmą ale jeżeli dalej nie rozumiesz znalazłem poradnik + zdjęcia jak naprawic przecięte słuchawki

http://majsterkowo.pl/jak-naprawic-przeciety-kabel-od-sluchawek/

milej lektury

@up: Przecież to jest lutowane..