Wymiana podzespołów w komputerze co polecacie?

Witam jestem nowym członkiem tego forum i jak każdy szukam pomocy, mianowicie planuje w najbliższym czasie wymienić kilka rzeczy w komputerze i tutaj prosze was o pomoc, co polecacie jako pierwsze do wymiany a co nie potrzebuje aż takiej natychmiastowej zmiany, planuje wymieniać po jedej/dwóch rzeczach cena za podezpół jaka by mi odpowiadała to 200-400 zł nie chce wymieniać wszystkiego na raz tylko co jakiś czas po części.

Mój aktualny sprzęt to:
Pentium® Dual-Core CPU E6600 @ 3.06GHz
ASRock G31M-S.

Ram 3GB DDR2

AMD Radeon HD 7700 Series

Zasilacz Tracer 4Lite/400HF

Co pierwsze mi się rzuca w oczy to RAM. 3 GB to na dzisiaj niedużo. Zmień te ramy na 8 GB DDR3 1600 MHz, koszt - 300 zł. Podczas gry w średnio wymagające gry zużycie RAM przekracza 4 GB. 6 GB to na dzisiaj minimum jeżeli chodzi o gry. A co do reszty to poczekaj na tych, co znają się o wiele bardziej niż ja. Ale RAM jest do wymiany i to każdy laik zauważy. A no i jak masz 300-400 zł na każdy podzespół to chyba kartę graficzną możesz rozstawić.

@up: Serio? Kolega ma stary, 2 rdzeniowy procesor a ty się ramem przejmujesz? Nie ma co dokupować ramu bo jak będzie chciał kupić nowy komputer to i tak nie wykorzysta DDR2. Zresztą 3GB to nie tak mało :)

Szczerze? Nie ma co tu wymieniać bo cały komputer musiałby pójść do wymiany, procka nie wymienisz na nic nowego, trzeba by zmienić płytę główną. Za tym idzie wymiana ramu bo tego nie wsadzisz no i zasilacza na coś stabliniejszego. Czyli - cały komputer do wymiany.

Zacznijmy od tego ze plyta glowna nie bedzie widziala DDR3. Jeżeli myślisz o starszych grach albo nawet tych nowszych ale na low(nie mowie tu o Crysis czy innych grach z pokazem technologicznym, ale takich ktore sa np na silniku Sorce czy Unreal Engine 3) to mozesz to zostawic jak jest. Ale w tych czsach jest moda na gry z kickstartera czy greenlight. I o ile te pixelowate gierki chodza nawet na kalkulatorze to sa tez takie ktore wymagaja wiecej. A jako ze robia je male studia nie maja dosc ludzi zazwyczaj by pracowac nad optymalizacja silnika graficznego.

Nie wymieniaj czesci bo to ci nic nie da. Sorka ale jak chcesz sie cieszyc w przyszlosci plynnymi FPSami w takie gry jak WIedzmin 3 czy GTA V i inne gry tego typu musisz myslec o wymianie calosci.

Co pierwsze mi się rzuca w oczy to RAM. 3 GB to na dzisiaj niedużo. Zmień te ramy na 8 GB DDR3 1600 MHz, koszt - 300 zł. Podczas gry w średnio wymagające gry zużycie RAM przekracza 4 GB. 6 GB to na dzisiaj minimum jeżeli chodzi o gry. A co do reszty to poczekaj na tych, co znają się o wiele bardziej niż ja. Ale RAM jest do wymiany i to każdy laik zauważy. A no i jak masz 300-400 zł na każdy podzespół to chyba kartę graficzną możesz rozstawić.

Przed zmianą ramu lepiej wiedzieć

jaki ma system ..

Zgadzam się z FreeQ, możesz wstrzymać się z kupnem części do starego komputera i pozbierać na nowy. Lecz jeśli zależy Ci na wymianie części w starym piecyku, w pierwszej kolejności do wymiany leci zasilacz. Ja mojego bequiet'a mam od 5 lat i sprawuje się elegancko. Wiadomo, po tym czasie uległ zużyciu, tak jak cała elektronika i musiałbym pomyśleć o jego wymianie, ale to tam kwestja czasu i chęci. Wracając do tematu, zmień procka na jakiegoś Quada. Jeśli dobrze trafisz to na allegro można dostać Q6600 za +/-150 zł. Nie patrz na to co pisze Krzych. Mówi o 1600 MHz pamięci, jak Twoja płyta główna po pierwsze ma sloty DDR2 a po drugie max częstotliwość na kościach to 800 MHz (dodatkowo pamiętajmy "Twój komputer jest tak szybki jak jego najsłabsze ogniwo"). Więc przydałoby się wrzucić w kompa 2x 2GB jakiś Kingstonów lub jeśli trafisz to OCZ w CL5, choć z nimi będzie ciężko. OCZ nie produkuje ramu od zalania dziejów. Nie wydaje mi się żeby był sens ładowania kasy w 8GB ramu, bo DD2 są nadal drogie.

DDR2 będą tylko drożeć bo już chyba nikt ich nie produkuje.

OCZ zbankrutował tak nawiasem i teraz jest oddziałem Toshiby co produkuje Dyski ssd .

Przed zmianą ramu lepiej wiedziećjaki ma system ..

co ma system do wymiany podzespołów? płyta główna ma dwa wejścia na ram ddr2, trójek nie wsadzę. co do reszty myślę właśnie że wymienie kompa ale zostawie kartę graficzna bo wydaje mi się jeszcze dosyć dobra, dziękuje za rady i w razie pytań będę jeszcze pisać.

Witam jestem nowym członkiem tego forum i jak każdy szukam pomocy, mianowicie planuje w najbliższym czasie wymienić kilka rzeczy w komputerze i tutaj prosze was o pomoc, co polecacie jako pierwsze do wymiany a co nie potrzebuje aż takiej natychmiastowej zmiany, planuje wymieniać po jedej/dwóch rzeczach cena za podezpół jaka by mi odpowiadała to 200-400 zł nie chce wymieniać wszystkiego na raz tylko co jakiś czas po części.

Mój aktualny sprzęt to:
Pentium® Dual-Core CPU E6600 @ 3.06GHz
ASRock G31M-S.

Ram 3GB DDR2

AMD Radeon HD 7700 Series

Zasilacz Tracer 4Lite/400HF